Меню 9 міс. дитини на кожен день. особливості харчування
Дитина другого півріччя швидко зростає і розвивається, його організму потрібні нові живильні речовини, що включають вітаміни, білки, вуглеводи, мінерали, одне молоко вже перестає задовольняти його потреби, тому в раціон все активніше вводяться прикорм.
- Швидка навігація по статті:
- Особливості харчування малюка в 9 місяців
- Розпорядок прийому їжі
- дозволені продукти
- Зразкове меню 9-місячну дитину на тиждень
- Які правила повинні дотримуватися
- Відгуки
Особливості харчування малюка в 9 місяців
І все ж меню 9 місячної дитини на кожен день, передбачає, що молоко - грудне або суміш - обов'язковий і незамінний продукт в харчуванні. У цьому віці вже введені багато видів прикорму і поступово вводяться нові.
Під час сніданку, обіду і вечері дитині пропонується повноцінна їжа і використовується набір столових предметів - чашка, ложка, кружка, серветка. Звичайно, треба бути готовим до того, що чашки часто будуть просто перекинутими, а ложки закинутими.
Наберіться терпіння. Годуєте з цих столових предметів малюка спочатку самі. Зауважте, якщо дитина зголодніла, він не буде бавитися зі столовими предметами, а їстиме. Якщо малюк вже починає грати, допоможіть, догодуйте його самі.
Отже, розглянемо основні відмінності в раціоні 9 місячного малюка.
режим годування
Режим годування дитини 8 і 9 місяців істотних відмінностей не має. Основною відмінністю є кількість продукту, що вводиться і вже введеного в раціон, і звичайно, відображення цей факт знаходить в складанні меню на кожен день, де кількість продуктів в грамах до цього віку збільшується.
консистенція їжі
Консистенція пропонованих дитині продуктів зазнає незначних змін. Гомогенізовані продукти починають поступово замінюватися продуктами, що мають більші частки їжі, наприклад, просто розім'ятими. Так дитина поступово долучається до загального столу і до консистенції дорослої їжі.
Коли підходить до кінця дев'ятий місяць, можна поступово починати пропонувати їжу, дрібно нарізану ножем.
різноманітність прикорму
Меню 9 місячної дитини на кожен день стає більш різноманітним.
Раціон дитини у віці дев'яти місяців поповнюється рибними продуктами. Спочатку для знайомства вводиться риба у відварному вигляді в перетертої, пюреподібних стані. Сорти риби повинні вибиратися білі і нежирні (минтай, тріска, хек).
Можна починати вводити відварені або тушковані тюфтельки або фрикадельки з м'яса птиці та риби.
В меню 9 місячної дитини кожен день вводяться в невеликих кількостях кисломолочні продукти - кефір, сир, їх краще купувати в спеціалізованому відділі дитячого молочного харчування, і обов'язково при цьому звернути увагу на терміни придатності, адже від цього залежить здоров'я малюка.
З дев'яти місяців багато педіатри рекомендують вводити жовток, дають його, відкривши і розтерши з молоком. Яйце часто викликає алергію, тому спочатку дають буквально на кінчику чайної ложки.
Відмова від нічних годувань
У віці 9 місяців дитина вже може обійтися без нічного годування і спокійно спати до ранку. Тому меню на кожен день закінчується обов'язковим годуванням малюка перед сном молоком в обсязі до 200 мілілітрів.
Однак багато дітей все ще прокидаються вночі для того, щоб прийняти порцію молока. При надмірній вазі дитини краще постаратися відучити його від нічних годувань. Навіть якщо малюк запхикав вночі, варто почекати трохи, цілком можливо, він знову засне. В крайньому випадку, дати водички.
Якщо вага немовляти в нормі або відстає, а також якщо дитина сильно просить, краще продовжувати давати молоко і вночі. Не можна допускати, щоб малюк голодував, завжди потрібно пам'ятати, що кожен організм індивідуальний.
{ad1}Розпорядок прийому їжі
Звичайно, час годування може змінюватися, в залежності від індивідуальних особливостей дитини.
Якщо дитина спить, будити його для годування не варто, адже повноцінний сон відіграє важливу роль у здоров'ї і розвитку малюка.
дозволені продукти
У раціон дитини дев'яти місяців вже повинні бути введені такі продукти як:
- Каші - рисова, гречана, кукурудзяна, вівсяна, мультизлакова, пшеничне, манна;
- Фруктове пюре - яблучне, грушеве, сливове, бананове;
- Овочеве пюре - кабачкової, картопляне, гарбузове, пюре з різних видів капусти - брокколі, цвітної, білоголової;
- Соки теж введені в прикорм;
- Кисломолочні продукти - сир до кінця місяця до 25 грамів, кефір до 170 грамів на добу (деякі педіатри не рекомендують вводити кефір до року);
- Деякі сорти хліба, а також печиво (можна давати його як в цілісному вигляді, так і розведеним з молоком);
- М'ясо - курка, яловичина, кролик, індичка, субпродукти - мова, печінка, серце;
- Овочеві супи на м'ясному бульйоні - 30 мл;
- Масло рослинне і вершкове - 5 або 6 грамів на добу (додаючи в кашки);
- Жовток до ½ частини;
- Свіжа дрібно посіченою зелень (кріп, петрушка) додається в супи і овочеві пюре.
При складанні меню 9 місячної дитини, на кожен день з представленого списку вибираються кілька продуктів для сніданку, обіду і вечері, здатних поповнити організм дитини білками, вуглеводами, мікроелементами і задовольняють потреби малюка.
Зразкове меню 9-місячну дитину на тиждень
Уявімо зразкове меню дитини 9 місяців, саме зразкову, адже смакові пристрасті у всіх різні, та й обсяг страв може різнитися залежно від періоду введення прикорму. Наприклад, якщо певну крупу для каші тільки почали вводити, обсяг її буде набагато менше, а замість цього догодувати можна, наприклад, фруктовим пюре або печивом з молоком, тобто вже добре знайомими продуктами.
Це важливо! У таблиці наведено прийоми їжі з використанням прикорму. Перше ранкове і останнім вечірнє годування передбачає обходитися одним молоком.
Таблиця. Зразкове меню для малюка 9 місяців на тиждень
День неделіВремя прийому піщіБлюда * Обсяг, млПонедельнікзавтраккаша вівсяна з маслом150, 5обедсуп з рісом30овощное пюре, 150фрікаделькі60ужінбанановое пюре50Вторнікзавтрактворог, фруктове пюре30, 50обедсуп - уха30картофельное пюре150риба размятая30ужінпеченье з молоком100Средазавтраккаша гречневая150обедкуріний супчік30кабачковое пюре150курочка перемелена блендором60ужінфрукти, кефір з маслом100Четвергзавтраккаша кукурузная150обедсуп овощной30пюре з брокколі150перемолотая говядіна60ужінпюре з яблук, творог50, 30Пятніцазавтраккаша мультизлаковий , Желток150, 5обедсуп щі з капустой30пюре з кольорового капусти150тефтелька мясная60ужінбанановое пюре50Субботазавтраккашка пшеничне з маслом150обедсуп з курочкой30пюре картофельное150пюре з зайчатіни50ужінпеченье, кефір150Воскресеньезавтраккаша манна з маслом150, 5обедсуп з овочевою рісом30пюре з відварних кабачков150перемолотая відварна куряча печень60ужінтворог, фруктове пюре30, 50Звичайно, якщо дитині готувати на обід перше і друге, з огляду на, що страви повинні бути дієтичними, приготованими окремо від страв, які смажаться і варяться для інших членів сім'ї - без підсмажування овочів і додавання спецій, часу у мами для інших справ може просто не залишитися .
Тому можна зварити малюкові в маленькій каструльці супчик з картоплею, овочами - капустою, морквою, фрикадельками, а вже після його приготування скласти дитині страви. Окремо буде подаватися суп і окремо розім'ята фрикаделька.
Можна з декількох картошечек окремо зробити пюре, розім'явши їх і додавши трохи вершкового масла і молока. Так можна моментально приготувати комплексний свіжий обід малюкові.
Якщо у мами достатньо часу для приготування окремих страв для малюка, можна готувати різні суфле з риби, з крупи, овочеві котлети на пару, м'ясні тюфтельки на пару. Зручно в мультиварці одночасно закласти вниз воду і крупу для каші і для приготування на пару (зверху) овочі і м'ясо або тюфтельки.
Важливо пам'ятати! Смаки у малюків різні, і головним завданням мами є розширення асортименту страв дитини, таким чином, щоб малюк при цьому не був голодним.
Які правила повинні дотримуватися
Вводячи прикорм в меню 9 місячної дитини на кожен день, слід нові для малюка продукти пропонувати до молока, інакше дитина, наситившись звичним для нього молоком, відмовиться від малознайомої їжі.
Кефір пропонують дитині переважно під час вечірнього годування, наприклад, о 18 годині. Кефір і сир не можна давати більше одного разу в день.
При грудному вигодовуванні
Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, молоко йому можна давати після прикорму в усі годування.
Якщо молока у мами недостатньо, під час ранкового та вечірнього годування можна використовувати розведені суміші.
При штучному вигодовуванні
Якщо дитина - искусственник, то кількість молока, необхідне в цьому віці дитині, так само, як і для восьмимісячного, становить на один прийом від 150 до 200 мл.
Таким чином, до кінця 9 місяця асортимент меню дитини сповнений різноманітних продуктів. З'являється можливість щодня пропонувати на сніданок, обід і вечерю повноцінний набір необхідних для росту і розвитку малюка речовин.
Яким має бути меню малюка в 9-10 місяців - дивіться це відео:
Розпорядок дня, харчування, денний раціон, вміння 9-місячної дитини - в цьому ролику:
І наостанок поради педіатрів щодо харчування малюка у віці 9-12 місяців: