Масаж животика при кольках у новонародженого
На самих перших тижнях свого життя малюк поводиться дуже неспокійно, а починаючи з 1 по 3 місяць, його часто переслідують коліки в животі. Така симптоматика характерна для дітей в зв'язку зі скупченням газів в просвіті кишечника.
Дитина в такі дні дуже погано спить або зовсім не може заснути. Найкращим виходом з ситуації є масаж животика при кольках у новонародженого. Він дозволить позбутися від проблеми, адже саме по собі це не пройде.
Призначення масажу і підготовка
Всі гази, які скупчуються в кишечнику, за допомогою масажних рухів перемішається до природного отвору. Це відбувається при гіпертонусі м'язів, який вважається нормою у маленьких дітей.
Про всяк випадок ви можете здати аналізи вашого малюка. Як зібрати сечу у дівчинки-немовляти ви, наприклад, можете дізнатися, клікнувши на посилання.
Надмірне газоутворення знімається після проведення масажу, але тимчасово. З цієї причини він проводиться з метою профілактики постійно, а не одноразово.
кілька рекомендацій для комфортного проведення масажу живота при кольках у новонародженого:
- Масаж дитині виконується тільки на голодний шлунок.
- Перед виконанням масажу протягом декількох хвилин слід покласти грілку на живіт малюкові.
- Процедура проводиться в теплому і затишному оточенні.
- потімслід зігріти животик малюка теплою пелюшкою, яку можна пропрасувати праскою, або повісити на батарею. Після того, як вона стане комфортної температури, покласти її на живіт, приблизно на 1 хв.
- Наносити на шкіру дитини спеціальне масло або крем не можна. Це призведе до збільшення площі дотику руки массирующего з животом малюка, тим самим доставляючи йому неприємні відчуття від процедури.
техніка виконання
Для початку слід покласти теплі долоні на живіт малюкові на кілька хвилин. Це дозволить зігріти його, м'язи розслабляться і підготують дитини до самої процедури.
Масаж животика при кольках у новонародженого проводиться спочатку повільно і без зусиль всієї долонею, а потім можна проводити його трохи з деяким зусиллям. Слід долоню для зручності поставити у вигляді «будиночка», де опукла частина буде перебувати навколо пупка. Після кожного масажного руху, потрібно чергувати їх з м'якими для заспокоєння малюка.
{ad1}Далі виконується масаж по типу «млини», під час якого долоні слід направляти від ребер до паху. Потім одна рука масажиста кладеться на область живота, а інша масажує косі м'язи з обох сторін почергово.
Масаж, що нагадує спіраль, проводиться двома пальцями, починаючи від пупка і переміщаючись за годинниковою стрілкою без зайвих різких рухів. Це робиться через не сформованості м'язів черевного преса.
Наступним етапом є погладжування живота, при якому одна рука фахівця рухається вниз, а друга вгору. Потім всі дії змінюють на кругові, які виконуються спочатку однією рукою, і потім двома.
Останнім етапом погладжування є масаж у вигляді букви П. Спеціаліст, кладе руку праворуч на животик, і піднімаються вгору, потім переходять на ліву сторону і спускаються вниз. Представлені дії можна повторити кілька разів.
По завершенні сеансу масажу у малюка,виконується лежачи на спині вправу «велосипед». Масажист по черзі починає згинати спочатку одну ногу малюка, а потім іншу. Потім необхідно зігнути ніжки дитини в колінних суглобах і підвести до животика. У такій позі слід затриматися приблизно на 20 секунд, що сприятиме відходженню газів.
Після цього зігнуті ніжки необхідно розігнути і трохи на вазі виконати ними кругові рухи за годинниковою стрілкою.
Як радять багато фахівців, дитини слід частіше класти на живіт, що прискорить виведення газів з кишечника, а також допоможе позбутися від запорів. Регулярний масаж дозволить не тільки добре працювати ще не досить сформованому кишечнику, але і зміцнити слабкі м'язи преса.
Протипоказання для проведення масажу
Масаж є найкращим засобом з лікування затримки газів в кишечнику, але існують і деякі обмеження, які не дозволяють виконувати дитині настільки інтенсивні руху. У цю групу входять:
- Висока температура тіла.
- Біль в області живота протягом тривалого терміну.
- Виділення кров'янистого характеру з заднього проходу.
- Асиметричне здуття живота.
- Затримка газів і калу в кишечнику більше доби.
- Загальна слабкість, блідість.
Під час проведення масажу живота при кольках новонародженому, важливо звертати увагу на його реакцію протягом всього сеансу. Коли малюк не вередує, а виглядає спокійно - це означає, що все виконується правильно, а значить, буде позитивна динаміка.
У разі негативних емоцій з боку малюка, слід показати його педіатра, адже можливо є приховані проблеми в животі, про яких малюк не може сказати.