Лікування попрілості на шкірі немовлят. Чому з'являється попрілість
06.06.2018 0

Лікування попрілості на шкірі немовлят. Чому з'являється попрілість

Здоров'я дитини
В закладки


Шкіра у немовлят дуже ніжна, чутлива і схильна до впливу зовнішніх подразників. Тому часто зустрічається таке явище, як попрілість. У немовлят лікування такого роду подразнень має бути обдуманим. Адже навіть своєчасний і правильний догляд за немовлям не завжди дозволяє уникнути цих явищ.

  • Швидка навігація по статті:
  • симптоми
  • Причини виникнення
  • лікування
  • Лікування попрілостей у паху і на попі
  • Попрілості на кінцівках: причини і лікування
  • Попрілість на шиї
  • Як лікувати попрілості в запущеній формі
  • Профілактика попрілостей у дітей
  • Відгуки

Симптоми попрілостей у дітей

Майже всі батьки хоча б раз в житті стикалися з такими проявами на шкірі свого малюка, як почервоніння і легка припухлість. Це і є основні симптоми попрілостей (пелюшкового дерматиту).

немовля
Попрілості або т. Н. пелюшковий дерматит знайомі практично кожній мамі немовляти

На першій стадії шкірне запалення не доставляє занепокоєння дитині. При своєчасному лікуванні почервоніння проходять без сліду за 2-3 дня.

Але якщо не вживати ніяких дій, невеликі ділянки почервоніння на шкірі швидко поширюються, починають тріскатися, з'являються гнійники. Дитину починає турбувати свербіж і печіння, він стає дратівливим, примхливим, погано спить.

Це вже друга ступінь попрілості немовлят, за якої швидко настає і третя, найважча ступінь, коли шкіра набуває яскраво-червоний колір, на ній виникають виразки, що мокнуть зони і ерозії. Якщо попрілість у немовлят досягла третього ступеня, лікування повинен призначати тільки лікар.

Причини виникнення попрілостей

Попрілості у немовлят виникають через такі причини:

1. Постійний перегрів дитини. Це найбільш часта причина появи шкірного запалення у новонароджених.

новонароджений спить
Постійний перегрів тіла малюка внаслідок його укутування - найчастіша причина попрілостей

Якщо в дитячій кімнаті не дотримується температурний режим (18 - 20 ° C), крихту постійно кутають і надягають на нього кілька шарів одягу, то шкіра малюка під впливом виділення потових залоз втрачає природну змазку, стає дуже сприйнятливою до різних інфекцій.

2. Порушення правил догляду за немовлям.

Несвоєчасна зміна підгузника, нерегулярне підмивання та купання малюка призводять до того, що його шкіра постійно стикається з сечею та калом, ферменти яких роз'їдають і дратують ніжну шкіру немовляти.

3. Алергічні реакції.

Організм новонародженого може відреагувати появою попрілості при попаданні алергену в кров з грудним молоком, якщо мама з'їла алергенний продукт. У більш старших дітей така ж реакція може виникнути при введенні нового прикорму.

Алергія на обличчі у немовляти
Ще одна причина появи попрілостей на тілі немовляти - алергічна реакція

У малюків буває індивідуальна непереносимість пральних порошків, ароматизаторів та барвників, які входять до складу підгузників або коштів для гігієни дитини.

4. Тертя шкіри новонародженого про неякісний одяг або про її окремі елементи (вишивку, застібку), неправильно надітий памперс.

Найбільш схильні до появи попрілостей карапузи, добре додають у вазі, тому що у них більш глибокі складки, ніж у худеньких діточок, крім того, вони більше схильні до перегріву.

Набагато простіше не допускати того випадку, при якому попрілість з'явиться у немовлят. Інтенсивне лікування потрібно починати відразу ж при виникненні перших симптомів.

Лікування попрілостей у немовлят

При легкому ступені пелюшкового дерматиту батьки в змозі самі впоратися з проблемою. В першу чергу, потрібно визначити причину появи шкірного запалення і постаратися позбутися від неї:

  • Якщо є ознаки перегріву дитини - тіло під одягом стало гарячим, мокрим і почервоніло, то необхідно роздягнути малюка, спокутувати його і змінити йому одяг на більш легку. У зимовий час потрібно частіше провітрювати кімнату.
Зміна підгузника немовляті
Частіше міняйте малюкові підгузники і при цьому віддавайте перевагу перевіреним якісним торговим маркам
  • Щоб уникнути натирання шкіри, батьки обов'язково повинні уважно стежити за правильністю одягання підгузника і використовувати дитячі речі тільки з м'якої бавовняної тканини без твердих швів і гострих застібок.
  • Якщо причина попрілостей - алергічний дерматит, то обов'язково потрібно виключити з раціону всі продукти, на які могла виникнути така реакція, і проконсультуватися з алергологом.

Хоч би яка була причина попрілостей, потрібно негайно вживати заходів щодо їх усунення.

Важливо пам'ятати! Кращий метод профілактики і лікування попрілості у грудничка - повітряні ванни. При кожній зміні пелюшок і підгузника, дитину треба залишати голеньким протягом 5-20 хвилин. Чим довше, тим краще. Починати потрібно з декількох хвилин і поступово доводити загальний час перебування малюка в роздягненому вигляді до півтори години в день.

Рекомендується щодня купати новонародженого в кип'яченій воді з додаваннями відвару череди, ромашки або кори дуба. Можна також прикладати примочки з відваром будь-який з цих трав до ураженої ділянки тіла.

Дуже добре допомагає гель на основі натуральних компонентів «Флоцета». Він містить екстракти ромашки, календули і гамамелісу, і тому має антисептичні, протизапальні, ранозагоювальні та в'яжучі властивості.

Для усунення перших симптомів попрілостей у немовлят підходять наступні аптечні препарати:

Саносан

1. «Саносан» - засоби для догляду за шкірою новонароджених. Можна використовувати присипку, яка містить оливкову олію, алантоїн і оксид цинку, або крем від попрілостей, що містить декспантенол, цинк, тальк. Ці кошти заспокоюють шкіру, усувають надлишок вологи, попереджають появу подразнень;

{ad1}

Судокрем

2. «Судокрем», який містить в своєму складі оксид цинку, що володіє терпкою, протизапальною і ранозагоювальну дію, а також дезінфікуючі та антисептичні компоненти;

Деситин

3. «Деситин» - нежирна мазь на основі оксиду цинку, білого вазеліну, тальку і риб'ячого жиру з печінки тріски. Вона допомагає зняти запалення і створює захисний бар'єр від проникнення різних інфекцій.

Цинкова мазь
Цинкова мазь також добре прибирає попрілості

Такі старі добрі, перевірені часом і поколіннями мам препарати, як цинкова мазь і вазелінове масло, теж непогано справляються із запальними явищами шкіри при попрілостях, а їх вартість в кілька разів менше новомодних засобів.

Хорошим ранозагоювальну і протизапальну дію мають обліпихи і персикове масло. Також можна використовувати звичайну соняшникову олію, тільки попередньо його потрібно прокип'ятити на водяній бані.

Лікування попрілостей у паху і на попі

Пахова зона новонародженого є найбільш вразливим місцем на його тілі через численні шкірних складочок і постійного зіткнення з сечею та калом. Тому саме в паху і на попі немовляти найчастіше виникають запальні явища шкіри.

підмивання новонародженого
Після кожного випорожнення обов'язково підмивайте малюка

Ні в якому разі не можна нехтувати обмиванням малюка після кожного випадку забруднення підгузника або пелюшок, особливу увагу треба приділити цьому при проносі, коли калові маси дуже кислі і сильно дратують ніжну шкіру малюка.

Після водних процедур обов'язково змащувати всі складки в паховій зоні дитини будь-яким з доглядають коштів.

Попрілості на кінцівках: причини і лікування

Причинами виникнення попрілостей на кінцівках найчастіше бувають перегрівання дитини і тертя об одяг. Маленькі діти часто стискають кулачки і майже не розгинають повністю ручки і ніжки, тому в ліктьових згинах, в пахвовій западині, під колінами, а також між пальцями виникають запальні процеси.

Ці місця найбільш схильні до потовиділенню і скупченню секрету сальних залоз, тому при недостатньому догляді попрілості там з'являються досить часто.

немовля
Регулярно влаштовуйте своїй дитині повітряні ванни

При почервонінні шкіри на кінцівках слід приділити більше уваги гігієні, підбору правильного одягу і не нехтувати повітряними ваннами.

Якщо попрілість з'явилася на шиї

З попрілостями на шиї найчастіше стикаються пухкі діти. Шия у новонароджених коротка і шкіра на ній утворює безліч складочок, в них відбувається накопичення поту.

Буває так, що причиною роздратування на шиї можуть стати часті відрижки малюка. Тому за областю шиї потрібно не менший догляд, ніж за пахової областю, вона повинна завжди утримуватися в чистоті.

новонароджений
За шиєю дитини, в складках якої можуть виникати попрілості, також потрібен ретельний догляд

Як лікувати попрілості в запущеній формі

Якщо попрілість у немовлят вже запущена, лікування потребують більше зусиль і застосування комбінованих лікарських препаратів на основі декспантенола і протигрибкових або антибактеріальних засобів. Тому що саме проникнення інфекції в тріщинки на шкірі є причиною погіршення стану шкірних покривів малюка.

Показані такі препарати:

Пантестин

1. «Пантестин» - мазь, активними компонентами якої є декспантенол і мірамістин. Являє собою комбінований лікарський засіб, що володіє ранозагоювальну, антибактеріальну та фунгіцидну властивостями;

2. «Бепантен». Випускається у вигляді мазі на основі бджолиного воску і мигдалевого масла і у вигляді крему, основою якого є вода.

Головний лікарський компонент мазі і крему «Бепантен» - декспантенол. Він стимулює процеси регенерації шкірних покривів. До складу мазі також входять додаткові компоненти, які мають антибактеріальну і знеболюючим ефектом.

Бепантен

При нанесенні крему на шкірі не залишається жирного блиску і плівки, він швидше всмоктується. Мазь діє на більш глибокі шари шкіри.

Зверніть увагу! Жирні мазі не можна застосовувати при мокли запаленнях шкіри. Після їх нанесення утворюється плівка, яка буде заважати загоєнню роздратованого ділянки тіла. Використовувати мазі можна тільки при сухих запаленнях.

Креми ж підходять для лікування мокнучих пошкоджень шкірного покриву.

гліцерин

3. В аптеці можна купити різні бовтанки, які застосовуються при лікуванні середнього та тяжкого ступеня попрілості у немовлят: наприклад, тальк - 20,0 г, гліцерин - 10,0 г, оксид цинку - 20,0 г, свинцева вода - 50, 0 м

В якості примочок наносять 1% розчин резорцину або цинковий 0,4%, а також 0,1% розчин сульфату міді.

Банеоцин

4. Порошок «Банеоцин» добре допомагає в боротьбі зі складними запальними процесами і використовується при тяжкого ступеня попрілостей. Його перевага в порівнянні з мазями та кремами в тому, що порошком зручніше обробляти рани немовляті і проводиться це безболісно. Наносити порошок слід після кожного сповивання.

Лікар може призначити ультрафіолетове опромінення і випише необхідні лікарські препарати для обробки уражених місць відповідно до проведених аналізами на виявлення збудника інфекції.

Обробку ерозій зеленкою, йодом або фукорцином можна проводити тільки після огляду дитини лікарем, інакше картина захворювання може бути недостовірною. Ці кошти добре підсушують ранки, мають протизапальною ефектом, а фукорцин - ще й вираженим протигрибковим дією.

купання новонародженого
Одна з обов'язкових умов лікування та профілактики попрілостей у немовля - його купання у відварах лікувальних трав (ромашка, череда)

Найкращого результату можна досягти, використовуючи комплексний підхід до лікування попрілості у немовлят. При появі перших симптомів дитини потрібно викупати в ванні з додаванням розчину марганцівки, ромашки або череди, а після купання обов'язково нанести на уражені ділянки масло, крем або присипку.

Зверніть увагу! Одночасно застосовувати присипку і крем (бальзам або мазь) не можна! Ці кошти мають взаємовиключними властивостями: присипка - підсушує шкіру, а крем - зволожує.

Крім того, при одночасному використанні утворюються грудочки, що закупорюють шкірні пори.

Профілактика попрілостей у дітей

Найкращі профілактичні засоби - це хороший догляд і повітряні ванни. Міняти підгузник треба не менше 10 разів на добу, а після кожного спорожнення кишечника дитини обов'язково потрібно підмивати теплою водою, при цьому мило кожен раз використовувати не потрібно. Досить щоденного купання в відварі трав з дитячим милом або засобом для купання немовлят.

Годування грудьми новонародженого
Годує мама повинна стежити за своїм раціоном, щоб у її малюка не виникало ніяких алергічних реакцій

Важливо акуратно насухо витерти шкіру малюка і все його складочки промокають рухами і дати полежати йому деякий час голяка. Після цього можна нанести будь-який засіб для догляду за дитячою шкірою.

Важливо також стежити за харчуванням і використовувати одяг тільки з натуральних тканин. Такий догляд дозволить уникнути появи запалення шкірних покривів дитини, що істотно полегшить життя і йому і його батькам.

Бережіть і дбайте про своїх малюків - і вони обов'язково будуть здорові.

Подивіться відео про те, як лікувати попрілості у дітей:

Про лікування попрілостей у немовлят розповідає педіатр Є. Комаровський:

Як доглядати за шкірою немовляти, щоб не було ніяких попрілостей або почервоніння:

Відгуки

Комментарии (0)
Додати коментар
Потнічкі на шиї у грудничка. Як лікувати потнічкі
Маленькі діти, на жаль, мають схильність до частих коливань здоров'я. У число захворювань немовлят входить і пітниця - явище, яке турбує мам.
Попрілість на попі у грудничка. Причини і лікування
Шкіра маленьких діток дуже сильно схильна до подразнення, адже вона сильно відрізняється від шкіри вже дорослої людини. Так як до кінця все системи організму ще не
Як лікувати молочницю в роті у немовляти. Причини і симптоми
Нерідко у малюка в роті можна помітити білий наліт, що нагадує залишки молока. Так проявляє себе молочниця - клінічна форма кандидозу. Молочниця у новонароджених -
Чим лікувати попрілості у немовлят. Ліки від попрілостей
Ніжна шкіра малюків набагато сильніше, ніж шкіра дорослих, схильна до подразнення і висипань. Часто малята страждають пітніцьою або дерматитами, викликаними нездатністю
Чим лікувати попрілості у немовлят
Після народження немовляти виникає чимало обов'язків, турбот і щоденних проблем, з якими новоспеченим батькам доводиться стикатися.