Потнічкі на шиї у грудничка. Як лікувати потнічкі
Маленькі діти, на жаль, мають схильність до частих коливань здоров'я. У число захворювань немовлят входить і пітниця - явище, яке турбує мам.
Однак боятися її не варто, необхідно знати, як визначити пітницю, як правильно лікувати її. Найважливіше - зреагувати вчасно і встигнути позбутися неприємного захворювання до того, як воно набуде більш важкі форми.
Отже, потничка на шиї у грудничка - що таке і чим це лікувати?
Визначення пітниці
Пітниця - це специфічне шкірне захворювання верхнього шару епідермісу, яке найчастіше проявляється у зовсім маленьких діток, проте часом наздоганяє і дорослих. Характеризується висипаннями рожевого або червоного кольору, різної фактури. З'являється найчастіше через рясного потовиділення.
Хвороба не є заразною, не викликає сильного дискомфорту або болю, але лікувати її необхідно, щоб вона не перетворилася в попрілості. Найбільш часто пітниця вражає шийку малюків, так як маленькі діти часто мають шкірні складочки на шиї.
Саме тому необхідно здійснювати постійні гігієнічні процедури, спрямовані на очищення шкіри на шиї дитини.
Причини виникнення
Так як малюки відрізняються від дорослих станом шкірного покриву, то саме тут і криється основна причина частого висипання пітниці у немовлят. Шкіра малюків відрізняється від шкірних покривів дорослих людей за такими пунктами:
- Ніжна дитяча шкіра набагато тонше, ще не встигла огрубіти, а значить, моментально піддається впливу зовнішніх подразників,
- шкіра немовлят містить приблизно 85-90 відсотків води, тоді як шкіра зрілих людей близько 60,
- Кровоносні судини у малюків розташовані ближче до шкіри, що є причиною швидкого перегрівання,
- потові залози дитини ще недостатньо сформовані, протоки дуже слабо розвинені, а це може призвести до затримок поту, яка призводить до подразнень і запалень.
Причинами, за якими може висипати потничка на шиї у грудничка, крім очевидних шкірних особливостей, можуть стати:
Недостатня гігієна новонародженого,
Одяг з ненатуральних тканин, яка не пропускає повітря і не дозволяє провітрюватися ніжній шкірі,
Злишком теплий одяг і висока температура в приміщенні, що призводить до перегрівання, брак свіжого повітря,
Занадто жирний дитячий крем здатний перекривати пори, позбавляючи шкіру доступу кисню.
Звичайно, до пітнику схильні не всі дітки.
{ad1}Найчастіше висипання з'являються у малюків-алергіків, дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, у крихт з надмірною вагою і з порушеннями обміну речовин.
Симптоми потнички на шиї у грудничка
Як визначити, що у немовляти саме пітниця на шиї, що цятки не є симптомом іншого захворювання? Ось кілька основних симптомів, характерних тільки для пітниці.
- Основна ознака, який відрізняє потнічкі від дерматиту - якщо ви розтягнеться пальцями шкіру навколо плями, то воно пропаде. Плями ж від дерматологічних захворювань залишаються на місці.
- Цятки найчастіше з'являються тільки на шиї, як згадувалося вище, саме там розташовані природні складочки шкіри малюка. У зв'язку з низькою рухливістю дитини, це місце перегрівається і часто недоступно для проникнення свіжого повітря.
- Висипання не викликають у дитини занепокоєння, не підвищується температура, не змінюється колір шкірних покривів. Єдине, чим характеризується пітниця - свербіж.
- бульбашки, висипають на шиї, лопаються і перетворюються в шелушащиеся цятки, які проходять самостійно.
Не забувайте про те, що плями розчісувати не можна, що це призводить до проникнення інфекції і до тяжких наслідків для дитини.
лікування висипань
Пам'ятайте про те, що займатися самолікуванням не рекомендується, якщо ви діагностували пітницю у свого малюка, то краще зверніться до лікаря, який підкаже правильні способи лікування. Але полегшити стан дитини ви можете і повинні самостійно. Першим ділом необхідно позбутися від подразників, які викликали висипання. Ось що ще необхідно зробити, якщо висипала потничка на шиї у грудничка:
- Слідкуйте за тим, щоб удома була нормальна температура, щоб малюк не перегрівався і отримував досить свіжого повітря.
- Слідкуйте за гігієною крихти, частіше купайте малюка, не залишайте його в мокрих пелюшках або підгузниках. Після купання ретельно промокайте складки шиї, виключіть використання крему, краще купіть тальк або присипку.
- Одягайте малюка в легкі речі, зшиті з хороших, натуральних тканин, які забезпечують вільний приплив і відтік кисню. Частіше переодягайте дитини.
- При митті можна використовувати відвари таких трав, якромашка, календула. Досить додати ложку відвару на ванночку, корисні трави прекрасно справляються з висипаннями, допомагають продезінфікувати і підсушити шкіру малюка.
- лікування мазями і антигістамінними препаратами може призначити тільки лікар, виходячи зі стану здоров'я малюка і індивідуального сприйняття різних медичних препаратів.
Важливо знати, що правильним рішенням, якщо ви виявили потнічкі на шиї немовляти, буде звернутися до педіатра, який з народження стежить за вашою дитиною. Ретельно відстежуйте всі зміни шкіри вашого малюка.
Звичайна пітниця, якщо її не вилікувати вчасно, загрожує обернутися гнійним захворюванням, яке буде загрожувати здоров'ю дитини. Найкраще вчасно вирішити проблему, ніж довго розсьорбувати наслідки, викликані неуважністю і недбалим ставленням.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.