Чим лікувати попрілості у немовлят. Ліки від попрілостей
Ніжна шкіра малюків набагато сильніше, ніж шкіра дорослих, схильна до подразнення і висипань. Часто малята страждають пітніцьою або дерматитами, викликаними нездатністю шкіри утримувати достатню кількість вологи.
Ще одна неприємна проблема, з якою стикаються батьки немовлят - це поява у малюка попрілостей.
перш ніж лікувати попрілості у немовлят, необхідно зрозуміти, чому вони з'явилися, ніж правильно їх лікувати і чи можна робити це самостійно.
ступеня попрілостей
Попрілості - це реакція епідермісу малюка на будь-яке зовнішнє вплив, найчастіше на надлишок вологи або високу температуру повітря. Попрілості проявляються в декількох місцях на тілі малюка, найчастіше це шия, пахова області, животик. Діляться попрілості на кілька ступенів тяжкості.
- перша стадія виглядає зовсім не страшно - це лише легке роздратування і почервоніння шкіри.
- на другий стадії почервоніння стає все яскравіше, шкіра починає піддаватися руйнуванню - тріскається, покривається виразками.
- третьою стадії краще не допускати, так як вона складно піддається лікуванню.
Характеризується гнійними освітою, мокрою шкірою, тріщинами.
Причини появи попрілостей
Найчастіше вина за появу попрілостей лежить на самій шкірі малюка, точніше, на її особливому пристрої. Так як організм маленької людини ще тільки формується, він сильно відрізняється від дорослого організму. Так йдуть справи і з шкірою - покриви не можуть повноцінно утримувати вологу, яка руйнує захисні шари шкіри і починається роздратування, з'являються попрілості. За якими ще причин з малюком може статися така неприємність?
Маленькі діти досить часто випорожнюються, виділення продуктів життєдіяльності може привести до подразнення шкіри. Сюди ж слід віднести носіння неякісних підгузників. Хороші підгузники вбирають випорожнення, не даючи їм негативно впливати на шкіру малюка, погані ж навпаки, створюють сприятливе середовище для дії дратівливих чинників.
неправильна гігієна. Якщо ви занадто рідко миєте свого малюка або робите це неправильно - то незабаром ви побачите, що з'являються попрілості. Не забувайте мазати шкіру дитини нежирним кремом, а краще присипати тальком після кожного миття. користуйтеся тільки спеціальними дитячими засобами, що не викликають алергічних реакцій.
Попрілості можуть виникати через тертя об тканини, особливо якщо це синтетика, а не натуральна легка тканина. Також може виникнути алергічна реакція.
Попрілості можуть з'являтися у малюків, які схильні до алергії і дерматитів, у крихт з порушеннями роботи ендокринної системи, у малюків, яким Чи не долікувати пітницю.
Попрілості - це остання стадія розвитку банальної потнички.
{ad1}Як лікувати попрілості у немовлят
Якщо ви виявили, що у малюка з'явилися проблеми зі шкірою, важливо знати, чим лікувати попрілості у немовлят. Якщо шкіра малюка трохи почервоніла, а дитина не виявляє особливого занепокоєння - досить буде простих профілактичних заходів.
- Не забувайте про ретельної гігієни. Мийте дитини після прийомів їжі і дефекації. Стираючи пелюшки і одяг, підберіть щадне засіб, який не буде викликати алергічних реакцій.
- Ретельно витирайте шкіру після миття, стежте, щоб дитина не лежав вологим. Користуйтеся присипкою.
- змініть синтетичні тканини на натуральні, наприклад, бавовна. Одяг не повинна здавлювати малюка і натирати йому. Якщо виявлена алергія на памперси - позбудьтеся від них.
- Якийсь час кожен день малюк повинен проводити на повітрі - дайте дитині можливість полежати без одягу і підгузників. Частіше вивозите малюка на прогулянки.
- Встановіть будинку відповідний режим вологості. Повітря не повинен бути надто теплим і сухим - це лише сприяє виникненню все нових попрілостей у немовлят. Чим лікувати проблему, якщо профілактичні заходи не допомагають?
Якщо протягом доби симптоми попрілостей не йдуть, то варто обов'язково піти до лікаря, а він вже призначить грамотне засіб і підкаже, чим лікувати попрілості у немовлят, спираючись на анамнез і стан саме вашого малюка.
Ніколи не займайтеся підбором ліків самостійно - це може нашкодити дитині!
Медикаментозне лікування попрілостей
Якщо профілактичні заходи не допомагають і попрілості продовжують розвиватися, то необхідно терміново бігти до педіатра, який вже призначить потрібні ліки. При легкому ступені ураження шкіри призначаються мазі, що містять цинк і магній - такі необхідні маленькому організму речовини.
Популярністю користуються такі препарати, як цинкова мазь, Бепантен, Драполен і Діадерм. Використовувати їх необхідно точно за інструкцією і за призначенням лікаря. Чим ще лікувати попрілості у немовлят?
Якщо попрілості переходять в більш важку стадію, то лікування призначає виключно педіатр. Найчастіше лікар рекомендує спеціальні розчини для купання, наприклад, містять марганець, який допомагає знезаразити шкіру і підсушити виразки. Зовнішньо застосовує метілураціловая або танінова мазь.
Якщо малюк схильний до попрілостей через алергії, то призначаються антигістамінні препарати, кортикостероїдні засоби, для видалення зовнішнього прояву попрілостей.
Не забувайте про те, що здоров'я малюка - це найголовніше. Контролюйте стан шкіри вашого малюка, особливо там, де утворюються природні складочки - на шиї, животі, в паху. Якщо ви помітили, що щось не так і відхиляється від норми, то поспішіть проконсультуватися з фахівцем. Ніколи самовільно Не застосовуйте засоби народної медицини і не слухайте поради знайомих - будь-які неправильні дії можуть привести до непоправних наслідків і катастрофічним порушень в маленькому організмі.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.