Як лікувати молочницю в роті у немовляти. Причини і симптоми
20.05.2018 0

Як лікувати молочницю в роті у немовляти. Причини і симптоми

Здоров'я дитини
В закладки


Нерідко у малюка в роті можна помітити білий наліт, що нагадує залишки молока. Так проявляє себе молочниця - клінічна форма кандидозу. Молочниця у новонароджених - хвороба непроста і поширена, тому важливо знати основну інформацію про причини її виникнення, симптоми у маленьких дітей і засоби боротьби з недугою.

  • Швидка навігація по статті:
  • Особливості та симптоми
  • Причини виникнення
  • лікування молочниці
  • Стадії молочниці у немовлят
  • можливі ускладнення
  • Як убезпечитися: профілактика

Молочниця в роті у немовляти є грибковим захворюванням, викликаним дріжджоподібними грибами роду Саndida, лікування якого направлено на діагностування і усунення факторів, які спричинили за собою захворювання.

симптоматика молочниці

Основний симптом - це білуватий наліт у порожнині рота малюка. Він може бути на мові, яснах, внутрішній стороні щік, небі. На відміну від залишків молока, які швидко зникають, кандидоз може розростатися і утворювати білувату плівку.

молочниця в роті у немовляти лікування

При знятті плівки залишаються запальні, червоні цятки. Малюк стає примхливим і неспокійним, відмовляється смоктати груди через больових відчуттів у роті. Кандидоз у немовлят має також властивість проявлятися у вигляді висипів. З'являються вони в місцях шкірних складок і в зоні попрілості.

Причини виникнення молочниці у новонароджених

Основними причинами орального кандидозу (молочниці) у немовлят є:

  • зниження імунної системи малюка через таких захворювань, як ГРВІ, інфекції кишечника і інші;
  • надмірна кількість солодкого в харчуванні малюка. Гриби роду Candida добре розвиваються в солодкої середовищі, тому особливу увагу необхідно приділяти харчуванню новонародженого (якщо мова йде про штучне вигодовування);
  • антибіотики можуть стати також причиною молочниці. Прийом антибіотиків малюком або годує мамою призводить до знищення не тільки інфекцій, але і корисних бактерій, що тягне за собою дане захворювання;
  • молочниця в роті у немовляти, лікування якої все ж вимагає зусиль, може бути викликана відсутністю належної гігієни (в пологовому будинку і вдома);
  • захворювання може проявитися внаслідок інфікування в утробі матері.

При штучному вигодовуванні причиною молочниці у немовляти є нестача імунних компонентів, які містяться в грудному молоці. Внаслідок чого імунітет дитини слабшає і швидко піддається бактерій і вірусів. Також причиною захворювання при штучному вигодовуванні може стати погана гігієна пляшечок і сосок під час годування немовляти.

молочниця в роті у немовляти лікування

На грудному ж вигодовуванні малюк може заразитися молочницею від матері. Якщо виявилася молочниця в роті у немовляти, лікування та діагностика матері також необхідні.

Також в зону ризику потрапляють малюки, чиї мами під час вагітності проходили медикаментозне лікування, особливо антибактеріальними препаратами.

Лікування молочниці у немовляти

Перед тим, як приступити до лікування молочниці, необхідно ретельно переглянути харчування малюка і забезпечити максимально сприятливий мікроклімат в приміщенні з дитиною. Повітря в приміщенні необхідно зробити вологим, обмежити солодкі напої і регулярно практикувати прогулянки на свіжому повітрі.

Залежно від того, на якій стадії молочниця в роті у немовляти, лікування може бути домашніми засобами, медикаментозне і комплексне. Лікування домашніми засобами призначають, як правило, при початковій формі молочниці.

Популярні народні способи боротьби з молочницею в роті у немовляти

Розчинити 1 ч. Ложку соди в склянці кип'яченої води. За півгодини до годування малюка, необхідно змочити стерильний бинт в содовому розчині і обробити уражені ділянки. Процедуру повторювати кожні 3 години.

{ad1}

молочниця в роті у немовляти лікування

Заварити 1 ст. ложку ромашки в 1 склянці окропу. Бинтом, змоченим в настої, протерти малюкові уражені ділянки. Ромашка добре знімає запалення і сприяє загоєнню ран.

відвар ромашки

Залити 2 ст. ложки кори дуба склянкою води і прокип'ятити 10 хвилин. Потім кожні три години протирати малюкові уражені ділянки. Кора дуба має терпкий ефект, вона блокує поширення грибка по слизової ротика.

Настояти 5 гр квіток календули в склянці окропу 1 годину. Теплим настроєм протирати уражені ділянки в роті малюка кілька разів в день.

У більшості випадків, для лікування молочниці в роті у немовляти лікарі призначають протигрибковий розчин Кандид. За допомогою ватного тампона або стерильного бинта розчином обробляють рот малюка 3 рази в день. Курс лікування залежить від стадії захворювання і підбирається лікарем індивідуально.

Ще один перевірений препарат, який не поступається за ефективністю іншим популярним медикаментозних засобів називається ністатин.

Ністатин - таблетки від молочниці в роті у немовляти

Він добре справляється з грибами роду Candida. Випускається в таблетках або ж краплях, але для лікування молочниці у немовляти необхідно приготувати розчин: розтерти одну таблетку Ністатину в порошок і змішати з 1 ампулою вітаміну В12. Даним розчином протирати ротик малюка 3 рази в день.

Для більш ефективного лікування лікар може призначити комплексний підхід. При цьому слід проводити лікування як дитини, так і матері.

Важливо пам'ятати! Якщо молочницю у немовляти виявити на ранній стадії, то лікарські препарати не будуть потрібні, доктор дасть рекомендації, якими розчинами протирати ротову порожнину, тут підійдуть і домашні засоби. Якщо ж захворювання виявили вже на більш пізній стадії, тоді прийом лікарських препаратів неминучий, але строго за індивідуальним призначенням лікаря.

Стадії молочниці у немовлят і їх ознаки

Існує 4 стадії молочниці:

1. початкова стадія - практично невідчутна малюком. З основних ознак:

  • маленькі білі крупинки на мові;
  • якщо провести тампоном по крупинках, вони без праці заберуться;
  • відсутній запах.

2. легка стадія - в роті починають утворюватися червоні цятки, які згодом покриває творожнообразний наліт. Основні ознаки:

  • поява білуватою, творожнообразной плівки;
  • при видаленні плівки з'являється кровоточивість;
  • може з'являтися набряклість.молочниця в роті у немовляти лікування

3. Середня стадія - утворюється вже суцільне щільне пляма з творожнообразних висипань. Основна симптоматика:

  • поява виразок, які можуть кровоточити;
  • хворобливість смоктання і як наслідок - відмова від годування;
  • в куточках губ можуть з'явитися тріщини.

4. важка стадія - це вже дуже тяжке прояв молочниці в роті у немовляти, що вимагає негайного медичного лікування. Симптоми важкої форми наступні:

  • вся поверхня слизової рота покрита білою щільною плівкою;
  • інтенсивна кровоточивість ранок;
  • малюк погано себе почуває, з'являється слабкість і піднімається температура;
  • малюк відчуває сильні больові відчуття.

Які ускладнення може спричинити молочниця

Молочниця рідко дає ускладнення, але при неналежному лікуванні може спровокувати наступне:

  • захворювання може поширюватися на інші органи, в тому числі на органи шлунково-кишкового тракту;
  • через хворобливість новонароджений може відмовлятися від годування, що призводить до зниження ваги;
  • слабшає імунна система малюка;
  • може сформуватися схильність до важких захворювань, наприклад, до бронхіальної астми.

Важливо пам'ятати! Якщо не почати своєчасне лікування молочниці, то грибок може поширитися з ротової порожнини на дихальні органи. А оскільки імунітет дитини ще не може з ним боротися, то результат може бути дуже невтішним.

Як уникнути молочниці: профілактика

Найчастіше молочницею хворіють діти до півроку. Потім імунітет малюка міцніє і бореться з різними інфекціями і вірусами. З самого народження дитини батьки повинні строго стежити за правилами гігієни, оскільки кандидоз найчастіше виникає через її недотримання.

молочниця в роті у немовляти лікування

Батьки повинні дотримуватися наступних правил:

  • перед годуванням протирати соски, пляшечки, також стежити за чистотою рук;
  • перед грудним вигодовуванням мама повинна добре вимити молочні залози;
  • після годування давати дитині трохи кип'яченої води. Це допоможе видалити молоко, що залишилося. Особливу увагу потрібно приділяти дітям, які часто відригують, тому як їжа потрапляє зі шлунка назад в рот і призводить до окислення середовища в ньому, а це ідеальне середовище для грибка;
  • намагатися зволожувати повітря в приміщенні, більше перебувати з малюком на свіжому повітрі.

Організм немовляти слабкий і схильний до вірусних та грибкових захворювань. Завданням батьків є уважне ставлення до прояву навіть самих незначних симптомів молочниці.

Своєчасне лікування допоможе уникнути небажаних наслідків і зберегти здоров'я маленького чоловічка.

Будьте здорові, бережіть себе і дітей!

Комментарии (0)
Додати коментар
Попрілість на попі у грудничка. Причини і лікування
Шкіра маленьких діток дуже сильно схильна до подразнення, адже вона сильно відрізняється від шкіри вже дорослої людини. Так як до кінця все системи організму ще не
Мазь Клотримазол: інструкція як застосовувати, ціна, відгуки, протипоказання
Молочниця приносить масу неприємних відчуттів і дискомфорт. Вірним рішенням у боротьбі з поширеним захворюванням є протигрибковий засіб Клотримазол (мазь), яке
Як розвивається стоматит у грудничка: симптоми
Багато батьків переживають, коли бачать, що у дитини починається розвиток стоматиту. Дане захворювання здатне проявлятися різними клінічними ознаками. У будь-якому
Які свічки від молочниці можна застосовувати вагітним
Молочниця не відноситься до розряду смертельних захворювань або тих, для лікування яких доводиться проводити всі дні в лікарняній палаті.
Біла точка на яснах у грудничка. Що це може бути
Багато матусі, особливо ті, у яких перша дитина, дуже трепетно ​​ставляться до стану здоров'я малюка. В деякій мірі це правильно, однак і зловживати не варто, занадто