
Лікувальні властивості полину для організму. Як приготувати і вживати корисний відвар, настоянку. Рецепти від паразитів, глистів, раку. Протипоказання
Полин, лікувальні властивості якої до сих пір ретельно вивчаються фахівцями, - рослина з легко впізнаваним ароматом і гірким присмаком, містить в собі отруйні речовини, але при правильному використанні перетворюється в цілющу, що допомагає від багатьох недуг.
Лікувальні властивості і протипоказання гіркого полину
Лікувальні властивості полину, як і протипоказання, обумовлені великою різноманітністю речовин в її складі, біологічна активність яких позитивно впливає на організм людини.
До таких речовин відносяться:
- абсинтин і анабсинтин (Так звані гіркоти) - покращує чутливість рецепторів слизової оболонки рота, провокуючи цим інтенсивне виділення шлункового соку і викид в протоки жовчі;
- різноманітні ефірні масла, які впливають на центральну нервову систему, допомагаючи епілептикам, людям, що страждають безсонням і астенією, впоратися зі своїми проблемами;
- сапоніни - впливають на водно-сольовий баланс і обмін речовин в організмі, тим самим активізуючи кашльовий центр і імунну систему людини;
- флавоніди - збільшують еластичність судин, зменшують проникність їх стінок, мають властивості антиоксидантів;
- органічні кислоти - актуальні речовини при старінні організму, так як сповільнюють його в'янення, підтримуючи кислотно-лужний баланс, частково нейтралізуючи згубну дію на клітини вільних радикалів;
- дубильні речовини, виступають як протизапальний засіб, що бореться з хвороботворними мікроорганізмами, грибами, стимулюючий загоєння ранових поверхонь, почесов;
- вітаміни, в тому числі каротин, - відповідальні за обмін речовин в організмі, відповідно впливають на нормальний стан всіх органів, імунної системи, мозку.
Полин отруйна і вимагає обережності при визначенні дозування, строго протипоказана при наявності наступних чинників:
- Весь період вагітності. Прийняті в цей час настоянки або відвари з полину можуть призвести до викидня або викликати ускладнення і проблеми при виношуванні;
- Грудне годування - якщо препарат полину потрапляє в молоко матері, то робить його гірким, далі буде відмова дитини від грудей, порушення лактації;
- Лікувальні властивості полину хоч і безперечні, з протипоказаннями для дітей до 12 років непорівнянні, тому гомеопати застерігають батьків від такого виду лікування;
- Індивідуальне неприйняття організмом компонентів полину - зазвичай це спостерігається у людей, які страждають алергією на представників складноцвітих;
- Бронхіальна астма і поліноз - використання полину може привести до загострення захворювання, так як рослина вважається підвищено алергенність;
- Виразка шлунка і певні захворювання шлунково-кишкового тракту можуть загостритися, так як прийом коштів з цієї трави підвищує вироблення шлункового соку і викид жовчі, подібні реакції можуть тільки погіршити хворобливий стан, тому лікування потрібно проводити з обережністю.
Необхідно пам'ятати! Тривале лікування або перевищення доз ліків на основі полину можуть привести до розладу нервової системи (підвищена збудливість, рідше галюцинації і судомні явища), порушення балансу соляної кислоти.
Полин: лікувальні властивості від паразитів
Згідно з медичною статистикою, за період життя людини в організмі накопичується велика кількість різних паразитів, життєдіяльність яких поступово пригнічує і виводить з ладу ті чи інші органи.
Одним із способів боротьби з паразитами вважаються кошти такі, як полин, лікувальні властивості та протипоказання якої науково доведені.
Гіркота цієї трави, фітонциди дуже ефективні при аскаридозі і ентеробіозі. Відбувається параліч нервових закінчень паразитів, вони втрачають здатність рухатися, присмоктатися і, завдяки цьому, з легкістю покидають свого господаря. Полин не переносять і такі паразитарні форми, як гриби і дріжджі.
Трава полин: лікувальні властивості при дерматиті
Добре зарекомендувала себе полин як засіб для лікування дерматитів, псоріазу та багатьох інших захворювань шкіри, що виникають в результаті харчової алергії, збоїв в шлунково-кишковому тракті і печінці, нерозвиненості системи продукування ферментів, наявності паразитів.
Перед тим, як почати фітотерапію, фахівці рекомендують пройти комплексне обстеження, щоб виявити причини появи шкірних захворювань, наявність фокальних інфекцій.
Встановивши патологію, лікар зможе призначити лікування, зробивши необхідні акценти на джерелі захворювання (наприклад, виведення гельмінтів або недостатня ферментація).
Як правило, при фітолікування застосовуються відповідні лікарські збори, де «першу скрипку» грає полин з її противірусними, загальнозміцнюючі, протизапальними та іншими властивостями.
Користь полину для печінки
Для профілактики захворювань і лікування печінки можна використовувати зілля на основі трави полину (наприклад, відвар полину і ялівцю, сироп з полину і меду). Чистку печінки проводять не менше 20-30 днів.

Очікуваний ефект полягає в наступному:
- підвищується апетит у зв'язку з інтенсивним виділенням шлункового соку;
- збільшується швидкість ферментизації в печінці завдяки жовчогінній властивості трави;
- сечогінні властивості прискорюють виведення з організму шлаків і шкідливих речовин.
Полин - користь і шкода при цукровому діабеті
Лікувальні властивості полину приходять на допомогу при профілактиці і підтримує лікуванні цукрового діабету 2-го ступеня. При цьому необхідно враховувати протипоказання і застосовувати траву з обережністю.
Цінність рослини полягає в утриманні великої кількості інсуліну, який сприяє зв'язуванню глюкози, що надійшла в організм, отже, зменшується її кількість в крові (значить, зменшується і цукор в крові).
Позитивну роль відіграють і глікозиди - стимулятори центральної нервової системи і всього організму. Приємним бонусом йде стимуляція травної, сечовидільної системи.
Найчастіше лікарськими формами з вмістом полину виступають чай або настій для перорального застосування, а також екстракти для клізм.
Небезпека використання полину при цукровому діабеті полягає в:
- перевищенні лікувальної дози;
- індивідуальної непереносимості;
- супутніх хронічних захворюваннях в загостреній формі.
Полин при гастриті: користь і шкода
Такі властивості полину, як активізація роботи травного тракту, боротьба з запальними процесами дозволяють використовувати її для лікування гастриту і підвищеної кислотності.
Приймаються в строго обмеженому обсязі і не більше 2-3 тижнів поспіль такі форми, як:
- чай (1 ч. Л. Подрібненої трави додають до звичайного чаю, заливають ½ л окропу, настоюють і п'ють по ¼ склянки за 30 хвилин до чергового прийому їжі);
- настоянки (Сушену полин заливають спиртом в пропорції 1: 5, витримують 3 діб - пити по 20 крапель 3 рази на день за 20-30 хвилин перед їжею);
- порошки (До порошкоподібної трави додають подрібнені плоди журавлини, суміш приймається 3 рази на день по 2 г за годину до їжі);
- екстракти (Продаються в аптеці, п'ються по не більше 20 крапель на склянку води до їжі, 3-4 рази на день)
Якщо курс необхідно буде повторити, то робити це потрібно не раніше, ніж через 7-8 тижнів.
Лікування полином не слід починати без наявності точного діагнозу, в стадії загострення і при індивідуальній непереносимості, інакше можна тільки погіршити перебіг хвороби.
Користь полину для жінок і чоловіків
Крім загальних корисних властивостей для організму людини, полин може діяти і вибірково по відношенню до жіночих і чоловічих проблем.
Полин для шкіри обличчя: користь
Полин знайшла своє застосування і в косметології. Особливо ефективною при догляді за проблемною шкірою обличчя вважається витяжка з цієї трави.
Фахівці вважають, що основним продуктом полину в косметології є масло, придатне для застосування при всіх типах шкіри. Його можна додавати у вже готові косметичні засоби або готувати свої креми, лосьйони, додаючи в них по кілька крапель полинового масла.
Ефір, який міститься в даному інгредієнті, є засобом для активної боротьби з вікової дряблостью шкіри і сіткою з зморшок.
Косметологи рекомендують додавати кілька крапель олії і в міцелярно воду, щоб досягти більшого ефекту при очищенні шкіри, схильної до жирності і вугрів. Ефект полягає в звуженні пір, зниженні активності сальних залоз і протизапальну властивості трави.
Полин гіркий: лікувальні властивості в гінекології
Засоби, основною складовою яких є полин, широко застосовуються в гінекології, в основному при:
- приведення в норму менструального циклу, а також в боротьбі з болем і рясними кров'яними виділеннями (проводиться комплексне лікування з застосуванням настоянки полину);
- інфекціях жіночих статевих органів (Використовуються різні лікарські форми в комплексному лікуванні);
- доброякісних пухлинах матки (Наприклад, уповільнює зростання невеликих міом настоянка полину - 2 ст. Л. Трави і 0,5 л горілки настоюють 10 діб, вживається по 1 ч. Л. 2 рази в день під час їжі 12-14 днів, потім місяць перерва);
- кісті яєчника (50 г збору трав з полину гіркого, череди, ромашки, деревію, безсмертника і оману заливають ½ л окропу і настоюють 10-12 годин, пити до їжі близько місяця, далі робиться перерву);
- профілактиці освіти недоброякісних пухлин матки (Використання лікарських засобів з вмістом терпеноидов);
- збої гормонального фону в період клімаксу.
Полин гіркий: лікувальні властивості для схуднення
Полин гіркий є ефективним засобом для схуднення. Для цього використовуються масло з трави, настій, лікувальна клізма і ванни.
Механізм працює таким чином, що при прийомі засобів з цієї рослини йде фундаментальне очищення організму і виведення шлаків, одночасно за допомогою зілля з полину регулюється апетит і, як результат, відбувається зниження ваги на тривалий час, так як спалюється і підшкірний жир.
У перші кілька днів вживання полину апетит може посилитися. Для того щоб послабити почуття голоду, рекомендується приймати не менше 2-х склянок води протягом дня.
Через 2-3 доби все нормалізується, і насичення організму відбуватиметься вже від невеликих порцій їжі. При цьому практично пропадає бажання їсти солодке, солоне. Курс не повинен перевищувати 12-14 днів, може повторитися не раніше, ніж через 25-30 днів.
Користь полину для волосся
Багата складом вітамінів і мікроелементів трава, благотворно діє на зовнішній вигляд і здоров'я волосся.
Використання полину:
- зміцнює коріння;
- допомагає позбутися від підвищеної їх жирності;
- усуває себорею;
- бореться з лупою;
- робить волосся блискучим.
У косметології при догляді за волоссям найчастіше застосовуються відвари або настої полину, які додаються в готові або зроблені будинку маски, а також застосовуються як засоби для втирання і самостійні ополіскувачі (5-6 г квітів полину, настояних 10-13 хвилин в 250 г окропу, вистачає на одне використання).
Дані процедури допомагають налагодити роботу залоз зовнішньої секреції, зупинити випадання волосся, а також стимулювати їх зростання, але проводити їх рекомендується не більше 2-х разів на тиждень.
Полин: користь і шкода для чоловіків
Лікарські препарати з полину застосовуються для вирішення чоловічих проблем різного характеру, наприклад, ефективні при боротьбі з імпотенцією, простатитом і інфекціями в сечовивідної сфері. Кошти з полину допомагають знімати синдром похмілля і наслідки алкогольного отруєння.
Крім того, полин широко використовується при необхідності викликати стійку відразу до алкоголю.
Народна медицина пропонує для цього випадку настій суміші полину гіркого, чебрецю і золототисячника в рівних пропорціях, після 2 години настоювання процеженное зілля потрібно пити по 1 глотку 5 разів на добу.
Очікуваний ефект - швидке виведення алкоголю з організму, відповідно, зняття похмілля, при продовженні прийому - відразу до спиртного.
При цьому необхідно враховувати загальний стан організму, відсутність загострених форм будь-яких захворювань і строго дотримуватися дози.
Полин в лазні: користь і шкода
У лікувальних і профілактичних цілях травники рекомендують час від часу балувати себе лазнею з віниками не тільки з дуба або кропиви, а й полину, лікувальні властивості якої домінують над протипоказаннями.
Специфічний аромат рослини допомагає розслабитися, виділяються від спека речовини є хорошими дезінфекторами, що корисно при простудних захворюваннях, бронхітах.
Поплескування віником по тілу порівняно з масажем, при якому поліпшується кровообіг, посилюється потовиділення і, як наслідок, відбувається активне виділення шлаків через шкіру.
Для кращого ефекту використовувати віник потрібно зі свіжої трави, але в зимових умовах підійде і сушена.
Перед постійним використанням полину, лікувальні властивості та протипоказання якої необхідно враховувати і співвідносити зі своїм станом, є сенс проконсультуватися у фахівця, особливо, якщо мають місце суттєві проблеми з легенями.
Лікувальні властивості полину в народній медицині: як приймати
Право бути першовідкривачем властивостей полину належить, звичайно, народній медицині. Століттями народ відчував на собі вплив настоїв, настоянок, відварів, чаїв, примочок і втирання, де «головна дійова особа» - полин.
Десятиліттями вироблялися оптимальні дози прийому того чи іншого зілля з цієї трави, а також поєднання її з іншими компонентами для посилення або пом'якшення ефекту.
Настоянка «полин гіркий»: лікувальні властивості і протипоказання
В сучасних умовах настойку полину гіркого можна придбати в будь-якій аптеці.
Прийом даного засобу орієнтований на:
- відновлення правильного функціонування печінки і шлунково-кишкового тракту (по 10-15 крапель за чверть години перед прийомом їжі, тривалість 2 тижні);
- позбавлення від симптомів екземи (накладання компресів);
- боротьбу з недокрів'ям (комплексне лікування);
- а також безсонням (перед сном кілька крапель накапати на шматочок рафінаду і покласти під язик).
При ревматизмі гомеопати пропонують використовувати настойку при масажі проблемних суглобів.
Увага! Існує і ряд протипоказань для людей, які страждають виразкою шлунка і гастрит в стадії загострення, так як настойка впливає на апетит і активізує вироблення жовчі і шлункового соку. Не рекомендується алергікам і вагітним, жінкам, що годують.
Чай з полину: користь і шкода
Як одну з лікарських форм з полину народна медицина розглядає чай. Пити його корисно і приємно, якщо він правильно заварений.
Зазвичай заварюється звичайний чай, в який додається щіпка сухого листя трави. Все це настоюється хвилин 5-7 і п'ється по невеликій чашці 2-3 в день. Гіркуватий смак напою можна злегка завуалювати медом.
Додатково гомеопати рекомендують заварювати і пити вже готові професійно складені трав'яні збори, в складі яких є полин.
Даний напій спрямований на підвищення всього тонусу організму, допомагає при скачках тиску, рекомендується людям, стан яких залежить від зміни погоди і магнітних бур або тим, хто схильний до стресів.
Не можна забувати, що чай з полином має виражену терапевтичну дію, і тому безконтрольне його споживання не рекомендоване - надлишок гіркоти в організмі може дати зворотний ефект.
Сік полину: лікувальні властивості
Людям, які не страждають на алергію на рослини родини айстрових, травники рекомендують приймати сік полину по 1 ч. Л. перед прийомом їжі.
Зазвичай цей сік віджимається з верхньої частини рослини перед його цвітінням. Розрахований на усунення спазм в товстому кишечнику, нормалізацію роботи підшлункової залози, кислотності і боротьбу з здуттям живота.
Відвар полину: лікувальні властивості
Одна з найпопулярніших форм прийому полину - відвар. Дія його починається вже при попаданні в ротову порожнину, де він активує роботу рецепторів і секреторні функції системи травлення.
Крім впливу на роботу шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, полинові відвари дієві при усуненні авітамінозу і лікування недокрів'я.
Класичний рецепт відвару наступний:
- 2 ст. л. трави, залиті склянкою гарячої води.
- Млоять на слабкому вогні чверть години.
- Дають настоятися, а потім заповнюють зілля до початкового об'єму.
- Приймати за призначенням лікаря, зазвичай не більше 1-2 ст. л. в один прийом або місцево.
Зілля застосовують і в якості лікувальних мікроклізм на ніч при:
- гельмінтозі (3 г трави заливається літром води, після закипання вариться не більше хвилини, настоюється 7-10 хвилин);
- проявах геморою (4 ст. Л. Полину заливають літром води, після закипання млоять 7-10 хвилин, настоюють зілля 5,5-6 годин, застосовують 2 рази на день у вигляді клізми).
Застосовують у вигляді спринцювання при гінекологічних проблемах (2 ст. Л. Сировини на 250 г окропу, потомити на водяній бані, настояти не менше півгодини).
Примочки допомагають при шкірних проблемах (Загоюють, знезаражують, усувають свербіння). До відвару полину вдаються і при невротичних проблемах.
Неміцний відвар додають у ванну при купанні немовлят, хворих на туберкульоз золотухою (для впливу на шкірні висипи) і рахіт (як загальнозміцнюючий засіб).
Полин з медом: лікувальні властивості
Полин в співдружності з медом вважається ефективним засобом для чищення печінки, особливо при цирозі (готується сироп - 100 г листя заливається літром окропу, нудиться півгодини, потім в проціджений вже рідину додають 250 г меду і злегка варити, пити по 1 ч. л. вранці, вдень і ввечері перед їжею).
При боротьбі з гельмінтами застосовують по 1 г полинового порошку разом з чайною ложкою меду не частіше 1 рази в день, 3-5 днів поспіль, курс повторюється через днів 10.
Ванни з полином - користь і шкода
Ванни з полином - це ще один вид лікування, який ефективний при:
- проблемній шкірі - прийняття ванни з полином сприяють кращому функціонуванню сальних залоз, роблять шкірний покрив більш еластичним, пружним, сприяють регенерації тканин;
- захворюваннях суглобів і ревматизмі - знімаються біль і набряки, за рахунок поліпшення кровообігу і специфічних властивостей самої трави;
- Загалом зміцненні організму;
- нестабільності артеріального тиску.
Поширений рецепт відвару полину для ванн полягає в наступному:
- Близько 10 г сухого рослини настоюється в 2 л води не більше чверті години, після вариться на невеликому вогні 10-12 хвилин.
- Даний відвар заливається в ванну з температурою води приблизно 37-37,5 оС для людей з артеріальним тиском і трохи вище для хворих іншими хворобами.
- Процедуру приймати не більше 2-х разів на тиждень по 15 хвилин за годину до сну. Курс 5 тижнів.
Ванночки для ніг з полином: користь
Ванночки з полином застосовуються при грибкове захворювання ніг, в комплексі з іншими лікувальними препаратами або як основне лікування.
Для цього береться 100 г свіжої полину, заливається 2 л окропу, настоюється в закритому вигляді півгодини, в отриманої процеженной рідини ноги тримають приблизно чверть години, температура води - не менше 45оС.
При пітливості ніг і болях в їх дрібних суглобах можна використовувати ванночки з 15 г сухої трави та 2-х л крутого окропу. Склад повинен настоюватися близько години, потім він готовий до використання.
При безсонні або предстрессовом стані гомеопати рекомендують на 15 хвилин опустити ноги або руки в ванночку з настоєм полину. Кількість трави і води для даної процедури довільно, орієнтуватися потрібно на колір настою - темно-зелений, температура рідини - приємна для шкіри.
Полин, лікувальні властивості та протипоказання якої сформували досить суперечлива думка про неї, проте, була і залишається найпопулярнішим засобом від різних захворювань.
Це підтверджується багатовіковим досвідом народу, з цим погоджується сучасна медицина. Незважаючи на всю отруйність рослини, воно може стати справжнім другом людини.
Корисні властивості і протипоказання полину:
Використання полину для лікування різних захворювань:



