Таласотерапія - оздоровлення за принципом «все включено»!
Шум хвиль - почуємо ми цей звук знову? Море це не тільки зміна обстановки, відпочинок «без гальм», секс на пляжі і виснажливі екскурсії. Відпочинок на морському курорті здатний надати на наш організм воістину цілющу дію. Метод лікування недуг за допомогою морських факторів отримав назву таласотерапія, а експлуатуються лікувальні властивості моря вже не одну сотню років.
Згідно з визначенням, таласотерапія - це галузь офіційної медицини, яка вивчає і використовує цілющі властивості морського клімату, морської води, морепродуктів, лиманного мулу та інших фізико-хімічних чинників, властивих виключно приморській зоні. Термін таласотерапія був запропонований одним французьким доктором в 1867 році, а саме лікування «морем» практикувалося в багатьох країнах Європи ще у вісімнадцятому столітті. Зрозуміло, доступна така терапія була виключно представникам «вищого світу».
З тих часів в буквальному сенсі спливло дуже багато води, в тому числі і морської, але в питаннях доступності лікування морем, де-факто, мало що змінилося. Так, в якийсь момент виникла ілюзія, що таласотерапія доступна чи не кожному працюючій людині, і здравниці гостинно відкривають свої двері перед відвідувачами, незалежно від їх рівня доходу і положення в суспільстві. На жаль, навіть ця ілюзія проіснувала недовго.
На наших з вами очах приватні готелі, пансіонати і санаторії зайняли всю прибережну територію, хоч якось придатну для забудови, спритні ділки налаштували навколо моря зборів і поставили всюди свої блокпости. Як ви розумієте, це відноситься, головним чином, до приморським районам пострадянського простору. І таласотерапія, як і на зорі свого існування, і за формою, і за змістом залишається привілеєм сильних світу цього. Звичайно, можна відпочити і дикунами, без зручностей, а хтось і зовсім вважає за краще натурізм, але лікування в приморському санаторії дійсно відноситься до категорії «розкоші».
Згідно з даними неофіційної статистики, сьогодні відпочинок на морі можуть собі дозволити лише 5% громадян, які проживають в країнах колишнього Союзу. Скільки з них туляться на море в «гаражах і сараях», а хто дійсно відпочиває в умовах санаторію - цього ми не знаємо. Ризикнемо припустити, що перше набагато більше. Чи вважати такий «відпочинок» талассотерапией? Питання, скоріше, риторичне.
{ad1}Який вихід залишається тим, хто не може дозволити собі навіть кімнатку в парі кілометрів від моря, не кажучи вже про відпочинок в цьому санаторії? Відповідь напрошується один - таласотерапія в домашніх умовах. Слід визнати, що для багатьох людей (навіть усередині працюють!) Цей варіант є єдиним доступним.
Що таке таласотерапія будинку? Це використання дарів моря (морська сіль, водорості, грязі і т.п.), не виходячи з квартири. Сьогодні цілющі компоненти у вигляді концентратів представлені в супермаркетах, і приготувати з оних лікувальний засіб можна в будь-якій ванній. З морської солі виходить ванна з морською водою, водорості продаються в капсулах і таблетках і допоможуть посилити ілюзію перебування на курорті, а морський мул (бруду) можна використовувати в формі обгортань.
Однак, є речі, які недоступні в домашніх умовах. До них, в першу чергу, відносяться аероіони. Іонізованими частинками просочений повітря поблизу морського узбережжя, і саме вони так позитивно впливають на стан бронхолегеневої системи. Цілющі властивості морського повітря зробили Крим таким популярним місцем лікування недуг дихальної системи у представників еліти в кінці дев'ятнадцятого століття.
Аероіони можна зібрати і законсервувати в пляшці, а, отже, знаходяться вони тільки на курорті. Справедливо це і по відношенню до геліотерапії, яка використовує чарівні промені морського сонця. Прогулянки біля води, гіпоалергенний повітря, дієтотерапія, заснована на свіжих морепродуктах - все це присутнє тільки на морі, а тому словосполучення «таласотерапія в домашніх умовах» викликає лише гірку скептичну посмішку.
Так, можна насипати у ванну морської солі, додати в неї водоростей і навіть накидати на підлогу гальки і морських каменів, привезених із завищеною талією. Однак, як гроші з гри «Монополія» не мають ніякого відношення до реальних грошима, так і таласотерапія будинку лише віддалено нагадує лікування в приморському санаторії, де в розпорядженні відпочиваючого є масажисти, фізіотерапевти, дієтологи, лікарі загального профілю, і, головне, цілюще морське повітря, вітер, заспокійливий шум прибою, вода і сонце.
Таласотерапія - протипоказання
Хіба існують протипоказання для відпочинку на морі? Виявляється, існують! До оним відносяться гінекологічні захворювання (міома, ендометріоз), що протікають на тлі підвищення рівня естрогенів. Протипоказана таласотерапія після інсульту і інфаркту, а також при наявності онкологічної патології, дисфункції щитовидної залози і при алергії на йод. Вважається, що краще утриматися від лікування морем під час вагітності, але багато хто буде заперечувати подібне твердження, ще більш сумнівно звучить заява, що дітям не показані курси таласотерапії.