Масло чебрецю
Чебрець (він же чебрець повзучий) виростає на пагорбах і піщаних місцевостях. Що не вимагає спеціальних умов зростання, можливо тому, він заслужив всенародну любов і широке застосування, як в медицині, так і косметології.
Ще за часів давніх греків чебрець приносили в жертву богам. Траву спалювали, а підноситься дим в небо означав прийняття жертви. Трохи пізніше обкурювання чебрецем застосовували для лікування простудних захворювань, сухот, кашлю.
А що ж зараз? На сьогоднішній день мазь і ефірне масло чебрецю застосовує в багатьох країнах Європи. Протизапальні, бактерицидні і ранозагоювальні властивості чебрецю з успіхом використовують і в народній медицині і в косметології.
Зокрема, в косметичних салонах можна зустріти пропозиції для лікування герпесу або вугрової висипки на основі чебрецю. А терпкий і пряний аромат ефірного масла чебрецю використовують в парфумерії.
Застосування ефірного масла чебрецю в догляді за волоссям.
Зрозуміло, що корисні властивості чебрецю обумовлені його багатим хімічним складом, який включає яблучну і оцтову кислоти, дубильні речовини, флаваноіди, каротин, вітаміни В і С. Завдяки цьому чебрець - ефективний засіб для відновлення пошкодженого і ослабленого волосся. Особливо це стосується фарбованого волосся і волосся з хімічною завивкою.
{ad1}Для оздоровлення волосся при митті голови в шампунь можна додати 2-3 краплі ефірного масла чебрецю. При нормальному / жирному типі волосся до такої процедури можна вдаватися 1 раз в 7-10 днів, а можна раз в 2 тижні використовувати цілющу маску для волосся. Її основа - реп'яхову (або інше рослинне масло), в яке додають 3 краплі олії чебрецю і 2 краплі олії лимона. Маску втирають в коріння волосся на 15-20 хвилин, після чого ретельно змивають. Така маска зміцнить волосся, додасть їм життєвої сили і буде перешкоджати випаданню волосся.
Застосування ефірного масла чебрецю в догляді за проблемною шкірою.
Додавання кількох крапель масла чебрецю в лосьйон або звичайний крем допоможе позбутися від вугрової висипки. Оскільки, масло - продукт висококонцентрований, додавати його в косметичні засоби для обличчя не варто щодня. Досить буде виконати таку процедуру - 1-2 рази в тиждень.
Застосування ефірного масла чебрецю для нормалізації психо-емоційного стану.
Але ж, крім вишеперечсленного, елементарна ароматизація приміщення (за допомогою аромолампи) чебрецем не тільки захистить від інфекцій і підніме імунітет, але і допоможе зняти синдром вечірньої втоми і напади вегето-судинної дістанії.
А масаж з додаванням кількох крапель масла чебрецю в масло-основу відразу придбає ефект розслаблюючій процедури. Володіє болезаспокійливими і антисептичними властивостями, мазь з екстрактом чебрецю використовують для якнайшвидшої регенерації шкірного покриву і загоєння ран.
Як бачите, застосування чебрецю дійсно безмежно. Ароматні чаї, трав'яні ванни і компреси, ароматизація приміщень, збагачення косметичних засобів, інгаляції і полоскання, парфумерія.
Завдяки своїй багатофункціональності, ефірну олію чебрецю неодмінно стане незамінним компонентом Вашої косметички.
Єдине, що слід врахувати - це протипоказання до застосування даного продукту. Вони включають вагітність, гіпертонію, епілепсію і індивідуальну непереносимість компонентів ефірної олії.