Як правильно робити масаж новонародженому дитині
Згадайте перші почуття, коли усвідомлюєш, що всередині зароджується нове життя. Немає пояснення тих відчуттів, які відчуває майбутня мати в цей, безсумнівно, найпрекрасніший період свого існування на Землі. Після закінчення необхідного терміну дитина з'являється на світ і вперше дивиться на вас, вивчає і запам'ятовує.
Найнебезпечніший період для дитини - це, звичайно ж, перший рік життя. Він тільки вчиться дихати, правильно тримати голівку, потім повзати, сидіти і ходити. І кожен етап його стрімкого розвитку батьки повинні уважно вивчати.
Багато захворювань опорно-рухового апарату можна вилікувати якраз у віці до року. Міністерством охорони здоров'я встановлено регулярне щомісячне відвідування поліклініки або лікарні для профілактики і виявлення різних захворювань у дітей у віці до 12 місяців.
На цьому робиться великий акцент, щоб підстрахувати і заспокоїти молодих батьків, які часом бояться нашкодити маленькому чуду, просто неакуратно взявши його на руки. Але саме дотики є невід'ємною частиною виховання дитини в цей період.
Слід пам'ятати, що, будучи ще в утробі матері, малюк чув биття маминого серця, запам'ятав голосу, відчував тепло і безпеку, тому і зараз воно йому вкрай необхідно.
Правильно виконаний масаж дозволить дитині не забути тих відчуттів, випробувати нові відчуття і подолати різні страхи, адже світ такий великий, а він маленький і беззахисний.
Тому молодим батькам важливо знати, як правильно робити масаж новонародженому дитині.
Масаж першого місяця життя
У цей період починається вивчення один одного і адаптація малюка до навколишнього світу.
Він ще слабкий і не потребує активних масажних маніпуляціях.
Досить легких погладжувань по спині і животику під час годування або укладання спати.
Масаж другого місяця життя
Люди, знайомі з технікою, як правильно робити масаж новонародженому дитині, знають, що дуже важливим є фізіологічний масаж. він виконується через годину після годування дитинку укладають на пеленальний столик на спинку і, поступово починаючи з ручок і переходячи на ніжки, здійснюють м'які погладжування долонею.
При цьому потрібно однією рукою притримувати, а інший здійснювати маніпуляції. Потім потрібно перейти на животик, а після перевернути і тильною стороною долоні від сідниць до голови провести маніпуляцію.
Після чого повертаєте в початкове положення і вже не вздовж, а по колу за годинниковою стрілкою масажувати животик.
Тривалість процедури не повинна перевищувати 20 хвилин.
Масаж третього місяця життя
Шкіра малюка вже стає міцнішою, але все ще дуже чутливою, тому погладжування залишаються і доповнюються легкими круговими розтираннями від пальчиків вгору до паху або пахвовій западини. Можна маніпулювати на ступнях і долонях.
{ad1}Рухи залишаються м'які та легкі.
Масаж четвертого місяця життя
Те ж, що і раніше, але доповнюється розтираннями бічних поверхонь тіла. Додати гімнастику в якості згинання та розгинання великих суглобів кінцівок.
Всі рухи повинні бувальщина легкими і плавними.
Масаж п'ятого місяця життя
Масажні маніпуляції ті ж, що і в четвертому місяці. Знаючи, як потрібно робити масаж немовляті, батьки впораються з цим без праці.
Головне - стимулювати дитину до активних рухів.
Масаж шостого і наступних місяців місяці життя
Маніпуляції, що застосовуються в масажі: погладжування, розтирання, розминка і легке лупцювання пальцями, повинні поперемінно здійснюватися з гімнастикою, яка складається вже зприсідань і розведення ручок в сторони.
Масаж сьомого і подальших місяців життя зберігає всі ті маніпуляції, що і раніше, але вони поступово стають більш тривалими, більший акцент робиться на гімнастику.
Як правильно робити масаж новонародженому дитині
Як ми вже з'ясували, масаж для новонароджених корисний у багатьох відношеннях. Однак щоб він був ефективним, необхідно знати деякі основні правила як правильно робити масаж новонародженому дитині.
10 правил правильного масажу для малюка:
- кімната, де проводиться масаж, повинна бути добре нагрітій: Дитина буде повністю роздягнений протягом великого відрізку часу.
- Перед тим як почати масаж, необхідно переконатися, що все під рукою: Масло або зволожуючий лосьйон, серветки або рушник, нові пелюшки та інші предмети, які можуть знадобитися.
- Прибрати всю біжутерію: Кільця, браслети та інші ювелірні вироби. Шкіра дитини дуже чутлива, і його задоволення дуже швидко може перетворитися на плач, якщо йому буде навіть трохи боляче. Нігті повинні, з цієї ж причини, бути коротко підстрижені.
- Добре б покласти малюка на м'яку, чисту і теплу поверхню. Наприклад, можна постелити плед, ковдрочку або рушник на ліжко. Зручно масаж робити і у себе на колінах, якщо постелити на них щось чисте і м'яке.
- Використовувати спеціальне масло для дітей або оливкова олія, прокип'ячене і охолоджене. Ні в якому разі не використовувати ароматизовані масла з сильним запахом. Масло наливати спершу на руки, нагріти його трохи там і вже потім доторкнутися до малюка. Досвідчений батько, знаючий як правильно робити масаж новонародженому дитині, розуміє, що холодні руки не будуть приємні дитині.
- Не наносіть масло на ручки дитини, тому що він може їх засунути в рот або протерти очі. Чи не рекомендовано масажувати голову і обличчя.
- При масажі необхідномасажувати ніжними, але твердими рухами долоні і пальців. Животик і груди масажувати легкими круговими рухами, плечі - ніжними поплескуваннями, ноги - рухами від низу до верху, а спину - навпаки.
- Не потрібно сильно натискати на чутливе тіло дитини, а область хребта - не чіпати взагалі.
- Під час масажу спілкуватися з малюком і дивитися в очі, щоб бачити його реакцію.
- після масажу необхідно загорнути малюка в рушник і потримати трохи на руках, щоб масло як слід просочилося в ніжну шкіру.
Що не потрібно робити
- Фахівцями не рекомендований масаж відразу після годування і не варто будити дитину спеціально для виконання цієї процедури.
- Слід уникати дотиків до виразки, ран і місцях, де була зроблена вакцина - дитині може бути боляче.
- Для виконання масажу дуже важливо вибрати момент, коли і малюк і мама розслаблені. Немає сенсу починати масаж, якщо підтискає час і доведеться його перервати.
- Масаж протипоказаний хворим, тому навіть найпростіше нездужання є знаком відкласти процедуру. Наприклад, пітниця у грудничка (про її лікуванні ви можете дізнатися за цим посиланням) є прямим протипоказанням для масажу.
Немає необхідності перестаратися, навіть якщо масаж приносить задоволення малюкові. Новонароджений не витримає більше 4-5 хвилин масажу, а більш дорослим можуть сподобатися і більш тривалі сеанси. Про їх тривалості потрібно поговорити зі своїм педіатром.
Тепер ви можете якнайкраще зробити масаж своєму новонародженій дитині. Успіхів вам і здоров'я вашому малюкові!