Як лікувати нежить у дитини. Комаровський (відео)
Нежить з'являється при запаленні слизової всередині носа.
У дітей поява нежитю - явище нерідке, і кожен батько намагається допомогти дитині якомога швидше від нього позбавитися.
Як лікувати нежить у дитини - Комаровський (відео дивіться ниже) Досить докладно і доступно пояснює весь процес терапії даного захворювання.
причини нежиті
Нежить виникає у дитини з двох причин:
- інфекційні;
- Неінфекційні.
Найпоширеніші причини - інфекційного характеру. Нежить з'являється через попадання в організм малюка вірусів, зустрічається в більшості своїй в міжсезоння, коли температура повітря різко змінюється. Унаслідок сильної рефлекторної зв'язку між стопами ніг людини і носом, переохолодження нижніх кінцівок часто веде до запалення слизової в носі і, як наслідок, до нежиті.
Неінфекційні причини являють собою будь-які травми слизової, алергічні реакції, різкі запахи і подібні причини. При алергії у дитини течуть прозорі соплі, він часто і тривало чхає, ніс свербить, а очі нерідко сльозяться.
Слід пам'ятати, що алергія може бути і на краплі, призначені для позбавлення від нежиті, тому застосовувати їх у дітей слід дуже обережно.
лікування
Деякі лікарі дають чіткі і ясні рекомендації, як лікувати нежить у дитини. Комаровський (відео можна подивитися на сайті) входить в їх число, допомагаючи батькам впоратися з проблемою.
При нежиті алергічного характеру Комаровський в своєму відео зрозуміло розповідає, як лікувати його у дитини. Єдиним способом позбутися від нього - обчислити і негайно позбутися від джерела алергії. приймати антигістамінні препарати, звичайно, можна, і це навіть допоможе значно полегшити стан. Однак назовсім позбутися від алергії вони не допоможуть, а постійне джерело подразнення слизової носа може призвести до тяжких наслідків.
Якщо нежить викликаний вірусом, можливо застосування судинозвужувальних засобів, дозволяють дитині вільно дихати носом. При їх використанні необхідно пам'ятати деякі моменти, без знання яких можна серйозно зіпсувати здоров'я малюка:
- Препарати впливають, крім судин носа, ще й на всі інші судини в організмі. Постійне використання крапель викликає звикання, в подальшому потрібно збільшення дозування, що згубно позначається на судинній системі дитини;
- Використовувати судинозвужувальні препарати можна строго відповідно до рекомендацій - не більше 7 днів і в дозуванні, яка підходить для конкретного віку. При правильному і нетривалому застосуванні ймовірність розвитку побічних ефектів дуже мала;
- Побічні ефекти можуть виявлятися не тільки у вигляді печіння, чхання і набряку носа, але і у вигляді загальних симптомів: запаморочення, порушення зору, нудота та інших неприємних речей;
- Більшість препаратів від нежитю протипоказані малюкам, які не досягли дворічного віку. Дозволені для дітей краплі випускають в спеціальній формі, відмінній від дорослого ліки, застосовувати для малюків можна тільки їх. При лікуванні дитини судинозвужувальних препаратом для дорослих можна викликати серйозні порушення, які, в деяких випадках, вимагають оперативного втручання.
Важливо пам'ятати, що такі препарати не лікують нежить, вони лише допомагають на деякий час позбутися від набряку. Для повноцінного лікування необхідно з'ясувати причину, а вже потім комплексно лікувати захворювання, що викликало нежить у дитини.
{ad1}Комаровський в відео про те, як лікувати нежить у дитини, радить звернутися до педіатра хоча б для того, щоб зрозуміти причину запалення слизової носа, адже від цього залежить призначення правильного лікування.
Як лікувати нежить у дитини без ліків
Як лікувати нежить у дитини Комаровський (відео тому підтвердження) пояснює цілком ясно. але екщо нежить у малюка незначний, не супроводжується іншими симптомами захворювання, то вилікувати його можна спробувати і без прийому крапель. Головне - створити комфортні умови для відновлення пошкодженої слизової в носі:
В приміщенні, де знаходиться малюк, повинна підтримуватися прохолодна температура і висока вологість. Необхідно мити підлогу кілька разів за день, на батареях розвісити мокрі рушники, при можливості - скористатися зволожувачем повітря. Спати необхідно при температурі 18 градусів, так слизової буде легше відновитися;
Регулярно промивати ніс дитині. Підійде звичайний сольовий розчин, приготований самостійно, або придбаний в аптеці фізіологічний розчин, аквамарис, аквалор.
При можливості робити інгаляції з звичайним фізрозчином;
Капати в ніс масла на основі певних трав;
Часті прогулянки на свіжому повітрі, подалі від доріг і скупчення людей.
Якщо протягом перших днів стан дитини погіршується або не відбувається видимих змін в кращу сторону, слід звернутися до педіатра для призначення правильного лікування і не запускати перебіг хвороби.
При актуальності питання як лікувати нежить у дитини Комаровський (відео на сайті) рекомендує відвідати поліклініку без зволікання, для уникнення серйозних ускладнень.
Ускладнення при відсутності лікування
Якщо дитина не отримує необхідного лікування або батьки застосовують препарати без консультації лікаря, які не підходять для позбавлення від причини нежиті, можливий розвиток серйозних ускладнень. Ускладнення виникає у вигляді отиту (запалення середнього вуха), синусит, хронічного риніту.
Найчастіше ускладнення нежиті у малюків до року - отит. Це викликано тим, що слухова труба малюка коротка, а тривало лежання на спині сприяє затікання слизу в середнє вухо, викликаючи запалення. Також ускладнення сприяє відсутність навичок відхаркування мокротиння у малюків. При появі отиту дитина стає неспокійною, довго плаче, особливо після годування, а іноді і зовсім відмовляється від їжі. Під час їжі напади болю стають сильнішими і малюк вигинається і намагається помацати або почухати вухо. В цьому випадку необхідно негайно відвідати лікаря для запобігання ще більших проблем.
Синусит є запалення навколоносових пазух. Часто зустрічається у малюків віком до трьох років і протікає без виражених симптомів. якщо виділення з носа мають кров'янистий відтінок, а температура тіла вище 38 градусов, слід звернутися до педіатра або ЛОРа для своєчасного призначення правильного лікування.
хронічний риніт виникає при нежиті частіше 10 разів на рік. Практично безперервне запалення слизової оболонки носа дає бактеріям прекрасні умови для розмноження. Позбутися від хронічного риніту досить складно, часто для лікування пропонується лягти в стаціонар.
Багатьох мам цікавить також питання пітниці у грудничка, яким має бути лікування - щоб дізнатися всі відповіді, перейдіть за цим посиланням.
У своєму відео про те, як лікувати нежить у дитини, Комаровський каже, що для запобігання ускладнень, які виявляються на пізніх стадіях, адже малюк не може чітко повідомити про своє самопочуття, слід уважно ставитися до стану дитини. При виникненні будь-яких сумнівів в правильності лікування і підозр на розвиток супутніх захворювань, слід якомога швидше показати маленької людини педіатра для своєчасного діагностування можливих ускладнень і лікування без необхідності в госпіталізації.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.