Які вітаміни приймати на ранніх термінах вагітності
Вагітність - бажана пора для багатьох жінок. Але одночасно це самий нелегкий і відповідальний період в житті жінки. Звичайно, готуватися до нього слід заздалегідь, продумавши багато моментів і нюанси.
Усередині жінки зароджується нове життя і яка вона буде, залежить багато в чому від самої майбутньої мами. В організмі жінки відбувається безліч змін, тому він потребує постійної підтримки.
Під час вагітності важливо зосередити увагу на харчуванні майбутньої мами. Подумати, чи достатньо вона отримує мінералів, вітамінів з їжею. Особливо необхідно звернути увагу на це в перший триместр вагітності, тобто в самому її початку.
Більшість вітамінів і корисних речовин вагітна повинна отримувати з їжі. Однак іноді харчування не здатне забезпечити жінку всім кількістю необхідних корисних речовин. Тоді важливо проконсультуватися з фахівцем про те, які вітаміни приймати на ранніх термінах вагітності.
Вітаміни в першому триместрі вагітності
Слово «вітамін» винайшов учений Казимир Функ. Свого часу він відкрив невідому речовину, що поліпшує обмін речовин. А після, на підставі попередніх дослідів, визначив які речовини сприяють зміцненню імунної системи організму людини. Допомагають йому одужувати і бути стійким до хвороб. Вітаміни потрібні багатьом як підтримка. І звичайно, підтримка ця необхідна організму, виношує нове життя. Багато лікарів рекомендують почати прийом вітамінів задовго до вагітності.
На ранніх термінах вагітності слід приймати вітаміни з вмістом заліза. Тому що часто на початку вагітності у жінок зустрічається анемія при зниженому гемоглобіні. З цієї причини дитина може відчувати кисневе голодування, а при нестачі фолієвої кислоти іноді можуть розвинутися відхилення у розвитку плоду. Відомо, що від нестачі кальцію у матері і дитини можуть бути слабкі зуби і кістки.
{ad1}Фолієва кислота (вітамін В9)
Назва цього вітаміну підказує багато. «Фолиум»- значить лист. Відповідно фолієва кислота міститься в листових овочах: салаті, спаржі, цибулі, шпинаті і іншої зелені. Також цей вітамін можливо отримати, включаючи в раціон м'ясо, печінку, нирки. вітамін В9 підтримує імунну систему, серцеву діяльність, кровоносну систему людини.
Якщо приймати вітамін В9 на ранніх термінах вагітності по 400 мкг в день, можна уникнути аномалій у розвитку вагітності і післяпологової депресії. Брак цього вітаміну буває причиною:
- Вроджених патологій;
- Відхилень в психологічному і фізіологічному розвитку дитини;
- Низької маси тіла дитини;
- Передчасних пологів;
- Водянки головного мозку;
- Черепно-мозкових гриж.
Вітамін А - продукти харчування
Не менш важливим вітаміном, бажаним для прийому в перші місяці вагітності, є вітамін А. Спершу він концентрується в печінці вагітної, а потім витрачається на необхідні потреби.
Цей вітамін впливає на формування імунної системи, зору, скелета. Також він сприяє нормальному сну і гарній роботі серця. Вітамін А зустрічається двох видів: у вигляді ретинолу і каротину. Надлишок ретинолу може спровокувати неправильне розвиток кісток, статевих органів, порушення нервової системи. Отже, вживати його необхідно обережно. ретинол міститься в печінці, жовтках, риб'ячому жирі, вершковому маслі. А каротин, навпаки, не є небезпечним при надлишку вживання. Він знаходиться в червоних овочах і фруктах, в шпинаті, моркві, кульбабах, кавуні.
Вітамін Е - продукти харчування
Якщо вітаміну Е недостатньо на ранніх термінах вагітності, можливий викидень. Токоферол має протизапальні та антиоксидантні властивості. Він покращує обмінні процеси матері і дитини, покращує кровотік. знаходиться в рослинних оліях: соняшниковій, арахісовій, соєвій. Також значне число вітаміну Е міститься в м'ясі, яйцях, печінці, бобових, злаках, петрушці, капусті, молоці.
Вітамін С
Один з найвідоміших і затребуваних вітамінів потрібно для розвитку кісток, зубів і нервової системи. Вітамін С зміцнює імунітет матері і дитини. При нестачі цього вітаміну може розвиватися анемія, а також підвищена кровоточивість. Він міститься в шипшині, цибулі, капусті, смородині, лимоні, червоному перці, апельсинах, кропі і петрушці.
Також корисні вітаміни групи В і йод в перші місяці вагітності. Але необхідно дотримуватися дозу, встановлену лікарем, інакше можна завдати серйозної шкоди здоров'ю матері і майбутнього малюка.
Бережіть себе і будьте здорові!
(Box type = "shadow»)Не пропустіть найпопулярніші статті рубрики:
- Зверніть увагу на поради лікарів: чи можна вагітним купатися в річці?
- Що кажуть лікарі про те, чи можна вагітним засмагати на сонці.
{/ Box}