Які вітаміни пити в першому триместрі вагітності
З настанням довгоочікуваного зачаття весь організм жінки потребує надзвичайного участі. Який би суворий спосіб життя не вела майбутня мама крихітна життя, не так давно в ній зародилася,вимагає незліченну величину різних органічних речовин.
Більшість лікарів не можуть домовитися навіть між собою, чи потрібно взагалі приймати полівітамінні комплекси майбутнім мамам на перших етапах вагітності. Що робити з призначеним препаратом, вживати чи ні, вирішувати тільки самої майбутньої матусі і її рідним. Але слід завжди пам'ятати про те, що термін вагітності з кожною хвилиною стає тільки більше і збільшення дитинку провокує потреба в різних корисних речовинах.
Які вітаміни вибрати
Потрібно взяти до уваги, що регулярне випивання драже з вітамінних комплексів вимагають ті жінки, які не мають можливості вживати вітамінізовані продукти, ті, у кого вік після 29 років, жінки, які мали в минулому невдалі спроби виносити вагітність, а також мають в минулому авітаміноз .
Але все ж, які вітаміни пити в першому триместрі вагітності? Адже кожен триместр має свої нюанси.
Вельми відомий в наш час полівітамінний препарат Ельовіт, який призначений для підтримки хорошого стану жінки до зачаття і безпосередньо в сам період вагітності.
У препарат входять такі вітаміни:
А. Відповідає за повноцінну роботу клітин шкіри, органів зору, а також слизових оболонок.
В 1. Забезпечує нормальну життєдіяльність серцевої, а також нервової системи.
В 2. Рибофлавін допомагає відновити пошкоджені клітини шкіри і тканин.
В 5. Служить помічником незабаром засвоєнні білків, жирів і вуглеводів. Допомагає нормалізувати обмінний процес в організмі вагітної.
О 6. Допомагає підтримати в потрібному стані структуру кісток, ясен, зубів, добре впливає на роботу нервової системи людини.
О 12. Ціанокобаламін допомагає створити червоні кров'яні клітини.
При виникненні питання - які вітаміни пити в першому триместрі вагітності, то слід зосередитися на вітамінах групи В, які сприяють жінці в хорошому самопочутті, допомагають зменшити прояв почуття нудоти і блювоти, властивим при виникненні інтоксикації організму на перших етапах зачаття.
- Аскорбінова кислота або вітамін С. Координує відродження тканин, згортання крові, підвищує в капілярах функцію проникності. Аскорбінова кислота допомагає організму підвищити свої імунні функції в період інфекційних недуг, а також допомагає зменшити прояв запальних процесів.
- D. Грає найголовнішу роль у підтримці рівноваги таких макроелементів як кальцій і фосфор. Завдяки цьому вітаміну вдається уникнути виникнення порушення кісток, тобто рахіту у дітей.
- Е. Даний вітамін допомагає утримати підвищену згортання крові. Вітамін Е є домінуючим вітаміном, необхідним в період виношування дитини, так як саме він дозволяє проходити процесу вагітності незатьмарений і уникнути викидня.
- Магній є джерелом створення таких тканин як м'язова і кісткова. До того ж цей елемент причетний до процесу з'єднання білка.
- Мідь. Призначена для налагодження обміну речовин.
- цинк. Найцінніший елемент, необхідний для зменшення ризику виникнення аномалій у плода під час носіння малюка.
Курс застосування комплексу призначається строго тільки своїм лікуючим лікарем. Згідно з інструкцією Ельовіт приймається один раз на добу по 1 драже. Пігулка випивається з водою після їди. Ельовіт створений не тільки для перших 90 днів вагітності, а й рекомендується пити цілий термін. А також радиться для застосування в період планування вагітності, а саме за 2-3 місяці до початку.
{ad1}Тільки лікар повинен визначити і сказати, які вітаміни слід пити в першому триместрі вагітності. Можна приймати вітаміни, що входять до складу комплексу Ельовіт порізно, купивши необхідний в будь-якій аптеці без необхідності пред'явлення рецепта.
- Фолієва кислота або вітамін В9. Однією з найголовніших речовин, необхідних в перший квартал вагітності, є фолієва кислота, якадопомагає знизити ризик виникнення аномалій розвитку нервової трубки плода. У такій кислоті може і не потребувати майбутня матуся в першому кварталі після зачаття, але все ж вона дуже цінна. Дехто з лікарів пропонують пити вітамін В9 відокремлено від інших вітамінів. Великим плюсом вживання фолієвої кислоти вважається неможливість постраждати від збільшення порції препарату. Тобто, в разі збільшення дози речовини, воно негативно не вплине на стан вагітної, і за короткий час зможе вийти з організму разом з сечею. У період вагітності препарат призначається в кількості 400 мкг всього один раз за 24 години.
- Вітрум Пренатал. Одним із найславетніших серед полівітамінних комплексів вважається даний препарат, який превентивно діє на організм майбутньої матері в питанні дефіциту мінеральних речовин. До його складу входять вже відомі вітаміни А, Е, D3, С, вітаміни групи В, біотин. пити потрібно Вітрум по одному драже на добу після сніданку, запиваючи водою. Період застосування і які корисні вітаміни пити в першому триместрі вагітності регулюється строго доктором.
- Фемібіон 1. Приймається під час перших тижнів вагітності, а саме 3 місяці. Вітамінно-мінеральний комплекс дозволяє протікати вагітність добре і благотворно впливати на плід. Призначається комплекс по одній таблетці один раз на добу з першого дня і до 12 тижня вагітності, так як з 13-го тижня призначається Фемібіон 2.
- Алфавіт Мамине Здоров'я. Комплекс складається з вітамінів, мінералів і таурину, які потрібні в перші 12 тижнів. Препарат складається з комплексу трьох таблеток, які потрібно пити кожну по одній тричі на день під час прийому їжі. Слід витримувати проміжок часу між прийомом близько 5 годин.
Фолієва кислота - головний вітамін вагітних
Величезна кількість вітамінних комплексів, від яких розбігаються очі, є в кожній аптеці, але наскільки вони корисні, особливо якщо приймати їх буде жінка в положенні?
Дійсно важливим, для планує вагітність жінки, є своєчасно розпочатий курс прийому важливого вітаміну - фолієвої кислоти. Її недолік може серйозно відбитися на здоров'ї і плода і матері. Однак, кожен вирішує сам які вітаміни пити в першому триместрі вагітності, грунтуючись на рекомендаціях лікаря.
Значення цього вітаміну дуже велике - на ньому лежить відповідальність за правильне формування нервової системи очікуваного дитини, а саме, його нервової трубки, закладка якої відбувається вже на п'ятій тижні вагітності. Саме тому почати прийом цієї кислоти варто ще на етапі планування, щоб не було пізно. Також «фольку» бере участь у виробництві ДНК і синтезі імунних кров'яних клітин. Сприяє нормальному розвитку і росту плаценти.
Фолієвої кислоти не токсична, і поглинання її в великих кількостях навіть в чистому вигляді не призведе до передозування. Іншими словами, багато фолієвої кислоти не буває. При цьому варто встановити нижню межу дозування - не менше 200 мкг в день, починаючи з етапу планування малюка. Під час вагітності курс прийому найважливішою для майбутньої мами кислоти необхідно продовжувати, поступово збільшуючи дозування до 400-600 мкг в день.
«Фолька» входить до складу певних продуктів, таких як буряк, спаржа, шпинат, горіхи, помідори, морква, печінка, зелені овочі та капуста брокколі. Прихильники правильного харчування вважають, що підтримувати її необхідний рівень в організмі можна завдяки вищепереліченим продуктам, але ця думка помилкова - вміст фолієвої кислоти в них мізерно мало. Таким чином,щоб жінці, яка чекає на дитину, отримати добову норму необхідного вітаміну, треба буде з'їсти 1 кілограм печінки.
Очевидно, що тільки правильним харчуванням потрібне організму кількість фолієвої кислоти заповнити неможливо, а значить, обов'язковим є прийом вітамінів, її містять.
Брак в організмі фолієвої кислоти може бути причиною таких серйозних порушень: самовільне переривання вагітності або відшарування плаценти, розщеплення хребта і гідроцефалія, розумова відсталість або інші вроджені вади розвитку.
Насправді, при плануванні малюка, цей вітамін необхідний не тільки жінкам, а й чоловікам. Беручи терапевтичні дози цієї кислоти, виключаються ускладнення у вигляді анемії, і значно поліпшується якість сперматозоїдів - їх морфологія і рухливість, що сприяє зачаттю здорову дитину.
Фолієва кислота, фактично, єдиний вітамін, величезне значення якого є загальновизнаним. Тому, навіть прихильники максимально природного перебігу вагітності (без прийому вітамінних комплексів і підтримуючих препаратів) вважають за необхідне брати, хоча б в профілактичних дозах, фолієву кислоту.
У питаннях вагітності не потрібно займатися лікуванням власноруч, а необхідно віддати своє і здоров'я майбутньої дитини в руки лікуючого лікаря, який визначить, які вітаміни потрібно пити в першому триместрі вагітності.
Дізнайтеся прямо зараз, в яких продуктах містяться найкорисніші Вітаміни для організму.