Як допомогти дитині при сонячному опіку
Нарешті настав довгоочікуваний літо. Найбільше раді цьому маленькі діти, адже найголовніші літні забави - це купання в різних водоймах і тепле літнє сонечко.
Саме на сонці в дитячому організмі виробляється такий корисний вітамін D. Але не потрібно забувати, що захисний бар'єр дитячої шкіри до ультрафіолетових променів дуже низький. І дуже часто здавалося б невинне знаходження на сонці загрожує для діток опіками.
У цій статті докладно описано, як допомогти дитині при сонячному опіку і як уникнути сонячних опіків, а також детально розписані всі симптоми сонячного опіку.
Що таке сонячний опік. ознаки
В принципі в знаходженні на сонці немає нічого поганого, якщо засмагати в правильний час і не довго. Адже для дитини вистачить і десяти хвилин на пекучому сонці, щоб обгоріти. Крім шкіри, може статися опік сітківки ока, який проявить себе набагато пізніше і не з кращого боку. Отже, сонячний опік - що ж це таке?
сонячний опік - це порушення покриву шкірних тканин організму, викликане тривалим перебуванням на сонці. Якщо сонячний опік не сильний, то шкіра просто червоніє. Але можна обгоріти до освіти опікових міхурів і підвищення температури.
ще тривале перебування на сонці небезпечно освітою в організмі агресивних ракових клітин. Помічено, що світловолосі і блакитноокі діти більш схильні до ультрафіолетового випромінювання, ніж їх темношкірі однолітки.
Як говорилося раніше, найголовніше правильно вибрати час, який дитина проводить на сонці. Фахівці вважають, що саме відмінний час для загоряння в літню пору з 8 до 11 ранку, і з 16 до 18 вечора. Вважається, що в цей час найбільше підходить для сонячних ванн.
Але обов'язково потрібно пам'ятати прозасобах захисту для ніжної дитячої шкірки. При знаходженні під сонцем потрібно наносити на шкіру креми або спреї від засмаги зі ступенем захисту не менше 45-50 SPF.
Ще потрібно пам'ятати, що біля води опік буде сильніше, тому що вода сильно відбиває сонячні промені. Не потрібно нехтувати такими речами, як тент або парасольку, а також можна надіти на дитину світлий просторий одяг з натуральних матеріалів, з довгим рукавом.
так як дізнатися, що дитина отримала сонячний опік? Найголовніша ознака - почервоніння шкіри, з утворенням пухирів (в більш важкому варіанті). Але, на жаль, ця ознака буде помітний через 6-8 годин після опіку.
{ad1}Потім з'являються відчуття стягнутості шкіри, печіння, свербіж, больові відчуття в районі опіку. Дитина стає примхливим і сонливою, особливо якщо до опіку додався тепловий удар. Підвищується температура тіла, і малюка починає морозити. Шкірний покрив стає червоним і набряклим.
При сонячних опіках тяжкого ступеня на ушкодженому місці з'являються пухирі з рідиною.
Через кілька діб бульбашки лопаються, а шкіра починає лущитися і облазити.
Як допомогти дитині при сонячному опіку
яка допомога потрібно дитині при сонячному опіку, залежить від багатьох факторів: вік малюка, ступінь тяжкості опіку, індивідуальні особливості організму. Але загальні правила все ж існують.
Якщо дитина маленька, то є немовля, - обов'язково потрібно викликати швидку допомогу або лікаря! з старшими дітьми можна проводити маніпуляції з надання допомоги самостійно.
Найголовніше - припинити перебування на сонці.
До пошкодженої шкірі прикладати холодні водні компреси, міняючи їх у міру нагрівання. Компреси сприяють зняттю первинних больових відчуттів. Можна використовувати для компресів відвари лікарських трав: ромашка, зелений чай, евкаліпт. Тільки потрібно не забути остудити відвар до прохолодного стану. Можна використовувати огірковий сік.
Ні в якому разі не можна відкривати пузирі, які утворюються при важких опіках. Це може спровокувати занесення інфекції або бруду на уражені ділянки.
Мазати дитини сметаною або кефіром теж не варто. І дозволяти розчісувати ушкоджені місця також не рекомендується.
при підвищенні температури понад 37,5 градусів потрібно збити її з допомогою парацетамолу або Ібуфену ®.
налагодити питний режим. Тобто пити побільше рідини для відновлення водного балансу в шкірних покривах, так як при опіку шкіри цей баланс порушується.
Є багато препаратів для відновлення шкірного покриву при опіках шкіри. Найголовніше, щоб в складі був декспантенол. Він швидко регенерує пошкоджені клітини шкіри. Є різні пінки, спреї та мазі для лікування сонячних опіків будь-якої тяжкості. Можна мазати пошкоджену шкіру дитячим кремом з додаванням вітамінів.
одягати малюка на цей період краще у вільний одяг, без зайвих гудзиків і ремінців. Це робиться, щоб уникнути механічного натирання пошкодженої шкіри.
В кінцевому рахунку сонячний опік явище досить поширене. І як надати допомогу дитині при виникненні сонячного опіку, можна навчитися. Але краще уникати подібних ситуацій і займатися не лікуванням, а профілактикою.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.