Лікування сонячного опіку в домашніх умовах, рецепти
Не завжди літнє сонце дарує виключно позитивні емоції, та й як залишатися задоволеним, коли на вашу долю випадають сонячні опіки?
З іншого боку, можна і не зіткнутися з цією долею, якщо заздалегідь дотримати всі запобіжні заходи.
А якщо опік все-таки трапився, то і з ним вам під силу впоратися. Чим лікувати сонячні опіки в домашніх умовах? Які народні засоби можуть нам допомогти впоратися з проблемою?
Мабуть, важко сплутати сонячний опік з чимось іншим, тому як його симптоми відомі навіть маленьким дітям.
Які симптоми сонячного опіку?
В першу чергу, це почервоніння шкіри (в тому самому місці, куди і впливали ультрафіолетові промені), біль, навіть при легкому дотику до даної ділянки. Через деякий час може з'явитися і свербіж, неприємне відчуття сухості або стягнутості шкіри, лущення.
Крім ознак, видимих неозброєним поглядом, у людини нерідко підвищується температура тіла, погіршується його загальний стан, виникають головні болі, озноб, іноді людина і зовсім стикається з зневодненням.
Якщо мова йде про більш важкій формі (опіках другого ступеня і вище), то на шкірі з'являються пухирі або вона чорніє, немов обвуглюється.
Лікування сонячного опіку в домашніх умовах успішно проводиться тільки, якщо він в легкій формі, - для цих цілей підходять як різні аптечні препарати, так і народні, але не менш дієві, засоби і рецепти.
Успішно вилікувавшись, ви не знайдете на своїй шкірі абсолютно ніяких слідів від опіків.
Якщо б мова йшла про лікування від опіків, отриманих в результаті контакту з відкритим вогнем, так благополучно звільнитися вам би не вдалося.
У чому полягає перша допомога при сонячному опіку?
Отримати такий опік не дуже-то й складно, і, щоб уникнути цієї неприємності, фахівці настійно рекомендують не затримуватися надовго під прямими сонячними променями.
Крім того, не засмагати в період з 11 ранку і до 5 години вечора, оскільки в зазначені години сонце особливо агресивно.
Проігнорувавши же перераховані поради, не дивуйтеся, виявивши у себе опік. І не думайте, що вас обов'язково врятують кошти від засмаги, нехай навіть вони дуже дорогі.
Чим грамотніше буде надана перша допомога у випадку з отриманим сонячним опіком, тим простіше людині потім лікувати його самостійно, вдома.
Запам'ятайте, екстрена терапія повинна грунтуватися на двох найбільш важливих чинниках:
1. На тому, щоб знизити температуру тіла на тих ділянках шкіри, де отримано опік (наприклад, можна підставити обгорілу руку під струмінь холодної води);
{ad1}2. На максимально швидкому усуненні або ж запобігання зневоднення на пошкодженій ділянці епідермісу.
Виконавши хоча б ці два дії, ви відразу ж відчуєте поліпшення самопочуття: набряк спаде, а біль вщухне.
Чим лікувати сонячні опіки в домашніх умовах
Справитися з проблемою, що виникла допоможуть кілька засобів - кисломолочні продукти, ефірні масла і овочі. Поговоримо про них по порядку, більш докладно.
Багато років тому наші предки лікували (причому успішно) опіки кислим молоком, сметаною і сирними масками. Ви ж можете використовувати добре знайомий вам кефір, однак будь-який з перерахованих продуктів повинен застосовуватися виключно в холодному вигляді.
1. Обережно протріть ватним диском, змоченим в кефірі або сметані обгорілі ділянки епідермісу. Коли кисломолочний продукт буде висихати, ваша шкіра почне стягуватися. Щоб усунути настільки специфічне відчуття, протріть після цього шкіру ватою, яку ви змочили в звичайній воді, а потім знову нанесіть кефір. Повторюйте дані дії кілька разів протягом всього дня.
2. Зробіть сирну маску. Візьміть шматочок марлевої тканини, загорніть в неї сир і помістіть все в морозилку. Коли сир затвердіє, акуратно приберіть марлю, а сир прикладіть до місця сонячного опіку і тримайте так поки не відчуєте, що більше не можете терпіти.
3. Маску з картоплі легко приготувати, але додатковий плюс її в тому, що вона дуже ефективна, а сам овоч завжди є в холодильнику.
Натріть одну сиру картоплину на тертці і приберіть цю масу в холодильник хвилин на 30, після чого дістаньте і відразу прикладіть до опіку.
Через 15 хвилин видаліть маску, змив її трохи теплою водою.
Можете просто присипати хворе місце картопляним крохмалем або ж нанести на шкіру картопляну мазь домашнього приготування. Для неї вам знадобиться відварити, потім охолодити картоплю і розтерти його зі сметаною до отримання маси, що нагадує кашку.
4. Купуйте невелику білокачанну капусту, відокремте кілька листів і помийте їх.
Після того, як обіллєте листя гарячою водою (так ви зробите їх м'якше), охолодіть, а вже потім прикладіть до обпаленої шкірі. Обов'язково закріпіть лист бинтом і походіть з ним весь день. Такий компрес повинен зняти набряк і зменшити больові відчуття.
5. Прикладайте до хворих ділянок огірок, в будь-якому вигляді. Його можна нарізати кружечками і докласти, вичавити сік на ватний тампон і змастити ним опік або натерти огірок на тертці і використовувати тільки цю масу.
Який би спосіб ви не вибрали, огіркову маску слід робити до тих пір, поки ви не відчуєте полегшення.
6. Промийте свіжу зелень петрушки, а потім пропустіть її через м'ясорубку. Отриману субстанцію на 15 хвилин необхідно прикладати до травмованого епідермісу як примочки.
7. Також допоможе і періодична обробка опіку за допомогою прохолодної води, змішаної з ефірною олією (наприклад, ромашки або лаванди).
На один літр води вам буде потрібно 5 крапель такого масла. Змочіть марлеву серветку або вату в цій воді і, майже не віджимаючи, акуратно прикладіть її до обпаленої шкіри.
Як уникнути сонячного опіку?
Завжди засмагати в години, коли сонце менш агресивно - в період або з 8:00 до 10:00, або з 16:00. Використовуйте при цьому захисні засоби для засмаги (крем, спрей і т.д.), з огляду на, що найбільш уразливі ніс, шия і груди.
Намагайтеся не засмагати на висоті, оскільки так сонячні промені впливають сильніше.
А якщо помітите, що опік все-таки отримано і на шкірі з'явилися пухирі, інші важкі ознаки, скоріше зверніться по кваліфіковану допомогу.