Як навчитися позитивно мислити - психологія, вправи, відео
Вже давно помічено, що подібне притягує подібне. Причому це стосується не лише людей і речей, але і життєвих ситуацій. Людина, з позитивом відноситься до навколишнього його світу, отримує набагато більше хороших звісток, вигідних пропозицій і позитивних емоцій, ніж затиснутий, похмурий песиміст. Виникає питання – як зростити в собі оптиміста? Як навчитися не піддаватися життєвим негараздам, а дивитися на все з посмішкою? Спробуємо в цьому розібратися.
Обчислюємо внутрішній негатив
Що це таке? Це комплекс внутрішніх негативних переконань, суджень, негативних думок, які, як грязь прилипають до людини і заважають йому розкритися і жити повноцінним життям.
З точки зору біоенергетики саме програмування себе на невдачі призводить до того, що все хороше в житті залишається «за бортом».
Причому найчастіше на формування внутрішнього негативу впливають зовнішні фактори: батьки, вчителі, друзі. Загальна впевненість у тому, що «все погано» в підсумку формує таку дійсність, в якій дійсно нічого доброго не відбувається.
З внутрішнім негативом можна і потрібно боротися. Для початку варто визначити, яка установка заважає нормального життя. Потім потрібно знайти джерело її підживлення – це можуть бути фрази, дії, думки. Поодинці з цим справитися досить важко, тому може знадобитися допомога психолога.
Які у вас думки?
Як визначити, чи дійсно джерелом неприємностей є неправильне мислення? Психологи виділяють кілька критеріїв, за якими можна зрозуміти, наскільки негативне мислення заволоділа Вашою свідомістю.
Фільтр
Акцентуючись на негативних моментах, ви випускаєте з виду все позитивне, що з Вами сталося. Витягуючи з будь-якої ситуації тільки негативні емоції, ви не помічаєте, що в цілому результат виявляється гарним.
А ви знаєте, як фліртувати з хлопцем по смс? Читайте далі.
Драматизм
При будь-якому розкладі Ви чекаєте поганого фіналу. Якщо з ранку випадковий перехожий наступив Вам на ногу, у Вас поселяється впевненість, що день не заладиться.
Індивідуалізація
Схильність в усьому звинувачувати лише себе. Якщо колега відмовив Вам у допомозі, Ви думаєте, що вся справа в його негативному ставленні до Вас, а не в банальній нестачі часу.
Полярність
Невміння виділяти «золоту середину» і бачити півтони. Для Вас існує лише біле і чорне. Відрізняти різні відтінки сірого в життєвих ситуаціях Ви не здатні.
Прагнення до досконалості – це, звичайно, непогано, але вважати провалом все, що не дотягує до ідеалу, в корені невірно.
Психологія правильного мислення
Методика психології позитивного мислення заснована на свідомому визначенні почуттів і думок, які ми пускаємо в своє життя. Для того, щоб вирішити проблему з найбільшою ефективністю, необхідно спочатку налаштувати себе на позитивний результат, внести у своє життя позитивні емоції. В такому стані будь-які завдання вирішуються простіше і швидше, ніж в пригніченому настрої.
Якщо людина перебуває в депресії, його розум наповнений сумними думками, знайти позитивну відповідь на хвилююче питання не представляється можливим. Чим більше ми згадуємо свій негативний досвід, тим більше увязаем в розпачі й безвиході.
Для того, щоб виринути з виру депресії, необхідно направити свідомість на пошук рішення проблеми з позитивним результатом. Якщо Ви хочете, щоб Ваше життя засяяла яскравими фарбами, уявіть, що Ви цього вже домоглися.
Переконуйте себе, що все необхідне для щастя у Вас вже є. Якщо прагнути день за днем доводити своїй свідомості і своєму організму, що все добре, це допоможе Вам дійсно стати на шлях рішення проблем і позбавлення від негативних думок.
Відео: Позбавлення від негативу, налаштування на відновлення гармонії
Переваги позитивного мислення очевидні:
- позбавляє від стресів;
- підвищує настрій;
- притягує удачу;
- скорочує кількість негативних подій;
- приваблює нових друзів.
Як навчитися позитивно мислити?
Для того, щоб визначитися з типом Вашого мислення, задайте собі класичний, відомий кожній людині питання: «Ваш стакан наполовину повний або порожній?».
Якщо на цей і подібні питання Ви відповідаєте, що стакан порожній, отже, думки у Вашій голові далекі від позитивних, і потрібно з цим боротися. Перестаньте дивитися негативні передачі, якими зараз удосталь пригощають глядачів всі телеканали, не читайте газетних зведень про події.
Замість цього придбайте кілька дисків з комедіями, посмійтеся у веселій компанії, почитайте анекдоти. Поступово, крок за кроком, впроваджуйте у своє життя якомога більше позитивних емоцій, витісняючи при цьому негативні.
Зміна позиції
Говорячи про позитивне мислення, не можна не згадати про ще одному афоризмі, перевіреному роками: «Не можеш змінити ситуацію, зміни ставлення до неї». Іноді досить поглянути на наявні факти з іншої точки зору для того, щоб отримати для себе вигоду з положення, що склалося.
Дуже рідко люди задають собі питання про те, що вони можуть зробити в той чи інший момент. Набагато простіше звинуватити оточення в тому, що щось йде не так, як було задумано.
Психологи рекомендують запам'ятати кілька тез, застосовуючи які в скрутних ситуаціях, Ви зможете домогтися найкращих результатів.
Факт замість проблеми
Замість того, щоб малювати в своїй уяві нерозв'язну проблему, варто тверезо поглянути на наявні обставини. Найчастіше варто зробити кілька простих дій, щоб вирішити питання, причому в підсумку виявляється, що ніякої надскладне завдання перед Вами не стояло. Ви самі її сформулювали, додали фарб і повірили в те, що її рішення Вам не під силу.
замість чому
Не варто задавати собі питання: «Чому це сталося зі мною?» Краще запитайте: «Як я повинен вчинити, щоб не потрапляти в подібні ситуації?».
Висновок замість провини
Замість того, щоб картати себе за втрачені можливості або провалений проект, зробіть висновки і спокійно живіть далі. Пам'ятайте, що негативний результат – теж результат і він несе в собі позитивний досвід, який в майбутньому Вам неодмінно стане в нагоді.
Можливість замість втрати
Навіть якщо Ви не змогли, наприклад, отримати омріяну роботу, не варто засмучуватися. Це може означати те, що вакансія Вашої мрії звільниться тільки завтра і, втративши іншу роботу, Ви подарували собі шанс на її отримання.
Корисні вправи
Існує безліч психологічних методів і прийомів, які дозволяють навчитися концентруватися на хорошому і виділяти з оточуючого світу найбільш важливі аспекти, що формують позитивне мислення.
Розглянемо кілька найбільш простих і популярних вправ:
1. Сформулюйте і напишіть Вашу проблему на папері. Швидше за все, вона буде звучати приблизно так: «Я боюся водити машину». Або: «У мене не виходить схуднути». А тепер перефразуйте її. Зізнайтеся собі, що Ви не хочете водити машину, тому що її потрібно ремонтувати, заправляти, мити,
Вас можуть попросити підвезти куди-то і Ви не зможете відмовити і так далі. Як бачите, боязню сідати за кермо Ви просто прикриваєте особисті вигоди і небажання появи змін в житті.
2. Частіше хваліть себе. Згадайте саму чарівну і привабливу героїню Ірини Муравйової і візьміть собі на замітку її метод. З часом Ви повірите в те, що Ви дійсно цікаві оточуючим і знайдете впевненість в собі.
3. Говорите спасибі. Кожен вечір перед дзеркалом дякуйте себе і своє оточення. Знайти привід для подяки насправді нескладно – це може бути відмінно виконаний проект на роботі, вимита чоловіком посуд, кошеня, який використовував горщик за призначенням. Головне, вміти виділити саме ці події у низці денних пригод, проговорити їх вголос і сказати спасибі.
Щоденне застосування цих методів на практиці непомітно призведе до того, що Ви почнете звертати увагу на все хороше, що відбувається навколо Вас, відкриватися йому і притягувати все більше позитивних емоцій у своє життя.
Поради психолога
Незважаючи на те, що наведені вище поради здаються досить простими, втілити їх в життя найчастіше виявляється не так вже й легко. Сховатися від потоку негативної інформації, яку щодня виливають на нас родичі, товариші по службі, провідні телеефіру, практично неможливо. Тому для того, щоб встати на стежку позитивного мислення, можуть знадобитися заняття з психологом.
Не знаєш, як пережити зраду чоловіка після тридцяти років шлюбу? Читай статтю.
Як пережити розлучення з чоловіком під час вагітності? Читайте у статті.
Розмовляючи з людиною, налаштованим з Вами на одну «хвилю», Ви швидше досягнете потрібних результатів, ніж діючи поодинці. Навчившись основним принципам позитивного мислення, Ви зможете застосовувати їх разом з іншими знаннями на практиці.
Крім психологічної підтримки, незамінними помічниками в боротьбі з негативними емоціями стануть:
- оточення оптимістів. У суспільстві людей, які радіють життю, неможливо залишатися похмурим «букою». Ще раз нагадуємо – подібне притягує подібне. Притягивайте до себе усміхнених людей;
- джерела гумору. Читайте веселі книги, дивіться комедії, відвідуйте гумористичні вистави. Оточіть себе атмосферою свята;
- спосіб життя. Більше рухайтеся, бувайте на природі, відвідуйте громадські заходи. Безвылазное сидіння в чотирьох стінах ще нікого не зробило щасливішими;
- контроль над емоціями. Не пускайте в свою голову негативні думки. Конструктивних рішень вони не принесуть, а настрій зіпсують неабияк;
- геть образи. Не затаїли зло на людей. Чим швидше Ви будете забувати про сварках і конфліктах, тим легше Вам буде спілкуватися з оточуючими.
Пам'ятайте, що в житті практично не буває ситуацій, над якими ми не владні. Вибираючи певну модель поведінки, ми можемо досягти різних результатів. Намагайтеся знаходити хороше у всьому, що Вас оточує і, безсумнівно, Ви виконаєте всі свої мрії і досягнете висот, раніше здавалися недоступними.