Драцена маргината догляд в домашніх умовах
11.06.2018 0

Драцена маргината догляд в домашніх умовах

Сад та город
В закладки


Драцена маргината догляд
Драцена маргината догляд

Драцена маргината (Dracaena marginata) - деревоподібна рослина, що належить до сімейства Ігліцевие, має гарний міцний стовбур і листя у формі пучка облямованими тонкою смужкою.

Драцена маргината догляд в домашніх умовах. Розміри

У домашніх умовах Драцена маргината досягає у висоту до 3 метрів, а дикорастущая Драцена маргината може досягати у висоту часом 6 метрів.Звичайно, в кімнатних умовах утримувати дуже висока рослина не зовсім зручно. З цієї причини його обрізають, утримуючи висоту на необхідної отметке.Лістья Драцени маргината довгі і вузькі, з голками на самих кінчиках. Довжина листочків може досягати близько 40 см.

На молодих рослинах, коли листя активно ростуть, вони підняті вгору щодо стовбура. А в подальшому, коли рослина стає більш старшим, вони поступово обвисають.

Оптимальна температура: влітку 22-28 ° С, взимку не нижче 8 ° С. Протягом 2-х зимових місяців Драцену маргината краще витримати в прохолодному місці, щоб вона побула в стані спокою. Взимку, при відносно низькій температурі повітря, важливо стежити і за вологістю. Вологість повітря теж повинна бути менше звичайного. Важливо пам'ятати, що для драцени маргината дуже шкідливі протяги. Також вона дуже чутлива до різких змін температури.

При догляді за драцену маргината потрібно знати, що це теплолюбна рослина, в літні місяці воно потребує рясного, але раціональне регулярного поливу. При цьому, щоб волога і повітря добре проникали в грунт, потрібно розпушувати верхній шар грунту.

Говорячи про вологості, варто зауважити, що тропічний і субтропічний клімат життя драцени маргината передбачає необхідність рясного поливу. Драцена маргината, догляд за якої в домашніх умовах досить простий в плані зволоження вимагає особливого ставлення.

Драцена маргината догляд
Драцена маргината догляд

Дуже корисно обприскувати листя теплою водою

Драцена маргината: Освітлення при догляді в домашніх умовах

Освітлення рослини не вимагає спеціальних умов. Листя рослини не переносять прямих сонячних променів через те, що їх потрапляння на листя загрожує опіками. Краще вибрати місце з гарним, але розсіяним освітленням. Рослина теплолюбива, але буде рости і поруч з джерелами штучного світла. Рекомендують вирощувати Драцену маргината в домашніх умовах на північних вікнах квартир.

Драцена маргината догляд
Драцена маргината догляд

Підживлення Драцени маргината

Драцену можна удобрювати готовим добривом для драцен, наприклад, «Сухе добриво« Гілея »(2 мл.) Драцена». Вміст упаковки розчинити в 1-2 літрах води і здійснювати полив Драцени 1-4 рази на місяць (в залежності від виду; інструкцію можна знайти на упаковці). А також можна здійснювати підгодівлю і універсальними добавками.

{ad1}

Підживлення драцени проводять протягом року, але взимку це роблять рідше і зовсім невеликими дозами, так як рослина перебуває в періоді спокою.

Драцена маргината догляд
Драцена маргината догляд

пересадка

Драцена вільно живе в одному горщику 2-3 роки, якщо її регулярно підгодовувати, інакше, потрібно пересаджувати рослину раз на два роки. Грунт для посадки та пересадки драцени маргината в домашніх умовах можна взяти як для кактусів або пальм. Такий грунт підходить тому, що в ній невеликий вміст органіки. А можна підготувати грунт самостоятельно.Для підготовки суміші візьміть 3 частини листового перегною, 1 частина компостній суміші, 2 частини піску і 3 частини торфу, так само можна додати в грунт мох.

Щоб Драцена маргината без проблем перенесла пересадку, її краще проводити навесні. У цей період (вегетаційний) рослина потребує підгодівлі активними мінеральними добривами.

Коріння рослини можна обприскати Корневітом, Гумат калію, Укоренітом або Корнер.

Розмноження Драцена маргината

Найкраще розмножувати драцену маргината живцюванням. Рослина-донор ділиться на черешки по 10-20 см. Гострим секатором або ножем в місці листових рубців так, щоб зріз був ідеально гладким, при цьому нахил зрізу не має великого значення. Неакуратний зріз з зазублинами може загноїтися і держак загине.

Верхівку рослини вкорінювати можна в воді, додавши в неї цілу таблетку активованого вугілля, щоб вода не псувалася. У міру помутніння води, її потрібно міняти (1-2 рази на тиждень). Щоб прискорити процес появи корінців можна додати на 200 мл. води 3 краплі препарату Циркон.

Стеблові живці краще вкорінювати в грунті, піску або в перліті, бажано додавши в нього сухий або рідкий препарат для прискорення процесу вкорінення. Температура оточення повинна бути 22-26 ° С, для кращого вкорінення верхівки її можна обернути целофановою плівкою, спорудивши тепличку в горщику. Через місяць з'являться перші корінці, а нові стебла і листя підуть рости вже через 1,5-2 місяці.

Драцена маргината догляд
Драцена маргината догляд

Важливо знати: Драцену ще називають: Щасливий бамбук, Щаслива пальма, Дерево Сімейного Щастя, вважається, що ця рослина приносить в дім щастя і любов. Загалом воно не примхливо, але, як уже говорилося, дуже боїться протягів.

Драцена маргината догляд в домашніх умовах: Хвороби

Властиві хвороби рослини: Від неправильного поливу у драцени починають передчасно засихати верхні більш молоде листя. Якщо молоде листя висихають повністю, але кінчики сохнуть, це говорить про те, що грунт містить невелику кількість поживних речовин. Відповідно потрібно пересадити рослину в свіжий грунт. Загнивання листя говорить про поразку бактеріальної гниллю.

Від переохолодження в домашніх умовах листя драцени маргината стає тьмяним і повисають. Іноді Драцену маргината вражає світло-коричнева плямистість, концентрична плямистість або альтернаріоз, гетероспорозо, філлостіктоз, батеріоз.

Драцена маргината може бути схильна до напасті павутинних кліщів. Таке відбувається, коли в приміщенні занадто сухе повітря. Визначити наявність кліщів просто. На листках рослини з'являються білуваті точки, що утворюють павутину білого кольору. Кліщі не переносять вологу, і щоб від них позбутися, потрібно промивати і обприскувати Драцену. Ну, а лікувати листочки рослини необхідно хімічними препаратами.

Драцена маргината догляд
Драцена маргината догляд

Корисне ВІДЕО на тему: Драцена маргината догляд в домашніх умовах

Комментарии (0)
Додати коментар
Полуниця з насіння. Вирощування полуниці з насіння
Ось уже потроху стовпчики термометрів за вікном показують все більш і більш високу температуру, не за горами і прихід весни. Садівники любителі потроху починають
Полуниця - посадка і догляд. Вдалий урожай!
Напевно немає жодного садівника, який б не розводив на своїй ділянці полуницю. Ці ягоди дуже улюблені дітьми та дорослими і не вимагають великих зусиль при її
Каланхое для особи, користь і рецепти
Каланхое для особи, користь і рецепти
Каланхое для особи, користь і рецепти
23.01.18 Догляд за обличчям
Каланхое - красиве домашнє рослина, яка не тільки прикрашає підвіконня в квартирах, але і широко використовується в косметологічних процедурах.
Туя: вирощування з насіння в домашніх умовах в горщику. Посадка і догляд
добре ростуть у приміщенні і деякі сорти туї гігантської (складчастої), такі як:
Портулак: вирощування з насіння в домашніх умовах. Посадка й догляд, хвороби і шкідники
В сприятливих умовах насіння портулаку дають перші дружні сходи вже через 7-12 днів. З їх появою плівку з контейнера прибирають. На початку розвитку догляд за сіянцями