Дисбактеріоз у немовлят. Що радить Комаровський
Уважна мама, помітивши зміни в стільці немовляти, поспішає на прийом до педіатра і впадає в жах, почувши вердикт лікаря - дисбактеріоз кишечника.
І доктор спочатку призначає аналіз калу на дисбактеріоз, а потім прописує ліки: бактеріофаги, лактобактерії, біфідобактерії, які допоможуть нормалізувати стан малюка. Знайома ситуація, чи не так?
Наскільки ж страшна і небезпечна дана хвороба, і які методи лікування позбавлять від недуги? Своєю думкою з цього приводу поділився авторитетний лікар Комаровський Є.О. Перше і найголовніше, що потрібно засвоїти раз і назавжди всім мамам: немає такого захворювання дисбактеріоз у немовлят - стверджує Комаровський.
За його словами, така недуга відсутня в міжнародному класифікаторі хвороб, і на Заході його лікуванням ніхто не займається в принципі.
причини дисбактеріозу
Дисбактеріоз кишечника за своєю суттю - це будь-яке порушення мікрофлори (Т. Е. Зміна кількісного та якісного нормального складу бактерій і мікроорганізмів, які населяють конкретний організм). І це порушення ніколи не виникає просто так, обов'язково присутній тригер, причина, яка цьому сприяє. наприклад:
- порушення режиму харчування, в тому числі занадто часте годування;
- зміна кліматичних умов (наприклад, переїзд);
- будь-яке інше протікає або перенесене захворювання, інфекція;
- прийом деяких лікарських препаратів, особливо антибіотиків і т.д.
Тобто по суті факторів, які можуть впливати на мікрофлору, - незліченна безліч, але в будь-якому випадку висновок доктора Комаровського один: дисбактеріоз у немовлят (рівно, як і у дорослих) - це не хвороба, це наслідок у вигляді реакції організму на будь-які порушення, зміни.
Основні симптоми дисбактеріозу кишечника
Порушення мікрофлори - це не захворювання, а значить, і симптомів хвороби бути не може. Але так як дисбактеріоз частий супутник інших недуг, то приводами показати малюка педіатра вважаються:
- пронос більше 2-3 днів
- запор
- зелений стілець
- пінистий стілець
- стілець з частинками слизу
- часті відрижки
- блювота
- здуття і метеоризм
Однак перш ніж впадати в паніку, мамі слід пам'ятати, що дефекація у немовлят і у дорослих істотно відрізняється. Будь-який вид фекалій з перерахованих може бути нормою у немовлят! Насторожити повинні висока температура, сильна блювота, слабкий набір ваги, на тлі яких з'явився той чи інший вид стільця. Перераховані симптоми можуть свідчити про інші шлунково-кишкових розладах або інфекціях, на грунті яких виник дисбаланс мікрофлори.
{ad1}Тому популярний серед педіатріваналіз на дисбактеріоз у немовлят Комаровський вважає абсурдним. Тому що, на думку авторитетного педіатра, бактерії в кишечнику і бактерії в калі малюка - це різні речі.
даний аналіз покаже лише склад мікроорганізмів у фекаліях, але результати дослідження жодним чином не відображають стан мікрофлори.
Як вилікувати дисбактеріоз у немовлят
Лікувати дисбактеріоз у немовлят Комаровський вважає безглуздим. Нерозумно лікувати наслідок, не усунувши першопричину. Поки малюк буде страждати від інфекції або поки не адаптується до нового клімату, або поки триватиме неправильне харчування - порушення мікрофлори кишечника неминуче. Як тільки провокуючий фактор буде усунутий, дисбактеріоз пройде сам собою.
Доктор Комаровський звертає увагу на те, що організм має дивну властивість самовідновлюватися, в тому числі мікрофлора. Просто знадобиться деякий час, і найрозумніше, що може зробити мама, щоб допомогти малюкові подолати дисбактеріоз, - не робити нічого і перечекати кілька днів.
Якщо у дитини знижується апетит, це може свідчити про адаптацію організму до нових умов. В такій ситуації правильним буде не перевантажувати шлунково-кишкового тракту немовляти зайвої їжею і не змушувати малюка їсти насильно.
У випадку з відновленням балансу мікрофлори невелике «голодування» навіть на користь: зменшується обсяг їжі, знижується навантаження на шлунково-кишковий тракт, у організму більше часу і ресурсів для самовідновлення, поки він не зайнятий переварюванням їжі.
З приводу популярних методів лікування дисбактеріозу у немовлят, які застосовують багато педіатри, доктор Комаровський налаштований скептично. На його думку, препарати, що містять лакто-і біфідобактерії, які не шкідливі, але і не корисні. Тобто їх прийом безглуздий. Призначення таких препаратів - комерційний хід, спрямований на збагачення лікарів і фармацевтів, і на заспокоєння мами, яка дає дитині таблетку, а значить, робить дії для боротьби з недугою.
Відмінною профілактикою дисбактеріозу і будь-яких шлунково-кишкових розладів у дітей є грудне вигодовування не менше 6 перших місяців життя дитини. Грудне молоко сприяє зміцненню імунітету і мікрофлори, є гарантом здорової роботи шлунково-кишкового тракту малюка. Також молоко матері допомагає дитині швидше впоратися з дисбактеріозом після перенесених захворювань або інших зовнішніх факторів.
Відносно дисбактеріозу висновок доктора Комаровського один: не існує такої хвороби як дисбактеріоз, а значить, його неможливо діагностувати і безглуздо лікувати медикаментозно.
А щоб не загнати себе і малюка в біг по колу «лікар-лабораторія-аптека», мамі слід зрозуміти просту річ: її головне завдання в полегшенні стану малюка - виявити першопричину дисбалансу мікрофлори і займатися вирішенням конкретної реальної проблеми, а не псевдонедуга під назвою дисбактеріоз.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.