Дисбактеріоз у немовлят. Поради дає Комаровський
Здорова мікрофлора - це обов'язкова умова для нормального розвитку і функціонування організму. алеіноді і ця система дає збій, і тоді виникає проблема під назвою «Дисбактеріоз».
У немовлят, як каже доктор Комаровський, хвороба зустрічається частіше, ніж у дорослих. Пов'язано це зі слабкою пристосованістю новонародженого до навколишнього світу.
мікрофлора кишечника
Найбільше страждають діти від розладу мікрофлори в кишечнику. Так як цей орган у немовлят на початку життя найважливіший, то особливо неприємно, коли його зачіпає дана хвороба.
- Мікрофлора кишечника забезпечує синтез вітамінів, що надійшли в організм, насичуючи його фолієвою кислотою, корисними речовинами, вітамінами B і K.
- Беруть участь корисні бактерії і в метаболізмі. Обробці шлунком жирних кислот, жовчних і сечової кислоти.
- Синтезуються в кишечнику імуноглобулін і лізоцим, а також амінокислоти.
- Допомагає мікрофлора і в діленні клітин слизової даного органу.
- Забезпечується хороший газообмін і активність ферментів в кишечнику.
Коли ж бактерії починають деформуватися і не справлятися зі своїми обов'язками, тоді і настає така неприємна хвороба, як дисбактеріоз у немовлят.
Лікар Комаровський радить не відкладати з лікуванням, відразу ж вживати необхідних заходів. Але для цього спочатку необхідно встановити справжню причину збою в роботі шлунково-кишкового тракту.
Нерідко в таких випадках необхідно здавати аналізи. Про те, як зібрати сечу у грудничка-дівчинки, наприклад, ви можете дізнатися, пройшовши за посиланням.
{ad1}Фактори, що спричинили хворобу
Причин, винних у порушенні мікрофлори кишечника у немовляти кілька, і всі вони досить серйозні, але переборні.
- Спровокувати хворобу може неприйняття кишечником деяких медичних препаратів, якими до цього лікували малюка.
- якщо мама не дотримується збалансованого харчування, налягає на жирну і солодку їжу, або має однакове меню, це може вплинути на зміну мікрофлори в організмі малюка.
- Досить ранній прикорм, підібраний не за віком кишечником грудничка може не сприйнятися.
- Навіть у маленьких чоловічків можуть розвинутися гастрити, панкреатити та виразки, чому провиною, в основному, мама, яка годує.
Розвиток кишкових інфекцій або поява гельмінтів - ще одна причина, по якій розвивається дисбактеріоз у немовлят. Лікувати його Комаровський пропонує своїми методами.
Лікування по Комаровскому
Доктор Комаровський каже, що вилікувати дисбактеріоз не складно, але для цього знадобиться певний час. І чим запущеними проблема, тим довше буде період одужання. Але навіть при легкій формі хвороби призначення давати повинен тільки досвідчений лікар.
У саму ж терапію має входити наступне:
- обов'язковий комплекс відповідних дієт.
- З фармакологічних препаратів рекомендуються еубіотики.
- іноді приписують бактеріофаги і ферменти.
- обов'язкова вітамінна терапія.
- У запущеному випадку, можливо, знадобляться і антибіотики.
але будь-яке лікування має бути індивідуальним і грунтуватися тільки на проведених дослідженнях, здачі аналізів і встановлення причини, викликала дисбактеріоз у немовлят. Лікар Комаровський же вважає, що не завжди це може бути проявом хвороби - іноді виною може стати сезонність або зміна раціону харчування.