Чому вагітним не можна спати на правому боці
Після того, як на тесті з'являються дві смужки, жінці доводиться обмежувати себе багато в чому. Їй не можна бігати на великі відстані, хвилюватися.
Також вагітним заборонено пити, пізно лягати. Крім того, небажано спати в деяких позах.
На пізніх термінах вагітності лікарями не рекомендується спати на правому боці. Звичайно ж, жінки задаються питанням, чому вагітним не можна спати на правому боці або, може, можна?
Чому вагітним не рекомендується лягати на правий бік
Багато хто думає, що найкраща поза для сну - правий бік. На перший погляд, це правильно, тому що серце розташовується зліва і його здавлювання чревате наслідками. З іншого боку, мудра природа захистила його. Так що серце не постраждає в процесі сну.
Однак, якщо довго лежати на правому боці, можливі неприємності. Якщо довго спати в такій позі, внутрішні органи відчувають велике навантаження. У вагітних жінок вони і так активно працюють, тому не створюйте собі додаткові проблеми.
Ось ще одне пояснення, чому вагітним не можна спати на правому боці. Нещодавновчені провели дослідження, яке допомогло їм з'ясувати, що у тридцяти відсотків майбутніх мам, які спали в такій позі, діти народжувалися мертвими. Вони пояснили це тим, що, якщо жінка лягає на правий бік, серце повисає на артерії. В результаті кровотік ускладнюється, а венозна кров надходить у головний мозок повільніше. Це основна причина, чому жінка і внутрішньоутробний немовля непритомніють.
До речі, в деяких ситуаціях, лікарі, навпаки, рекомендують таку позу. наприклад, якщо у вагітної косе передлежання плода.
Чому краще не лягати на спину
Крім того, чому вагітним не можна спати на правому боці, варто сказати, в яких ще позах можна і не можна спати. так, на останніх триместрах спати на животі небажано. Не можна в цей період спати і на спині.
Багато жінок в положенні, лежачи на спині довгий час, відчувають сильний біль. Це означає, що потрібно змінити позу, так як вона небезпечна для здоров'я плоду і матері. адже дитина вже важить немало. Пристойна маса і у матки, планцети і навколоплідних вод. разом вони здавлюють порожнисті вени, розташовані під маткою. В результаті порушується рух венозної крові, що загрожує негативними наслідками для здоров'я вагітної.
{ad1}Якщо спати в такій позі, то можливі такі неприємності, як:
- Занепад сил;
- запаморочення;
- Головні болі;
- Загострення хронічних захворювань;
- Також, якщо жінка буде спати на спині, можливо передчасне відшарування планцети і гіпоксія плоду.
В якій позі рекомендується спати майбутнім мамам
Детально пояснивши, чому вагітним не можна спати на правому боці, варто сказати і про те, в яких позах їм краще спати. їм бажано лежати на лівому боці. Праву ногу покладіть на подушку, зігнувши в коліні.
Ця поза корисна, тому що:
- Сприяє покращенню притоку крові в планцете, тобто дитина отримує необхідну кількість кисню;
- Також, якщо вагітна спить в такому положенні, у неї краще працюють нирки;
- Якщо спати на лівому боці, руки і ноги не будуть набрякати;
- Крім того, не буде тиску на печінку;
- У майбутніх мам, які сплять у такій позі, рідше болить спина і краще працює серце.
Зайняти зручну позу легше за допомогою подушок різних розмірів. Спробуйте поекспериментувати з ними: покладіть під живіт, між ніг або під поперек - все залежить тільки від вибору вагітної.
Важливо, щоб жінка уві сні набралася сил і відпочила, тому що через кілька місяців їй треба народжувати. На це доведеться витратити чимало сил. Після пологів у мами не буде можливості довго спати, тому що дитині потрібен постійний догляд.
Як правильно організувати сон
Вагітним, які страждають безсонням, краще не пити снодійне, тому що воно впливає не тільки на їх самопочуття, а й на стан малюка.
На ніч не вживайте напої, що складаються з великої кількості кофеїну. Відмовтеся або значно скоротите кількість випитого кави, газованих напоїв або чаю.
Не пийте багато і не наїдайтеся за кілька годин до сну. Якщо у майбутньої мами вечірній токсикоз, їй можна випити кефір з крекерами.
Перед сном подихайте свіжим повітрям, але відмовтеся від фізичної діяльності. Встановіть розпорядок дня - лягайте і вставайте в певний час.
Прокинувшись від судом, встаньте на ноги і трохи постійте. Можна зробити розслабляючий масаж. Судоми - симптом дефіциту кальцію. Так що їжте більше продуктів, до складу яких він входить.
Якщо причина безсоння - страх перед пологами, можна відвідати перед пологами підготовчі курси або поспілкуватися з подругами, які вже народжували. Отримавши необхідні знання, вагітна не боятиметься пологів.
У будь-якому випадку не забувайте, що незалежно від обраної пози, якщо ковдру буде важким, а літо - спекотним, а також, якщо посваритися з родичами, заснути не вийде. І питання, чому вагітним не можна спати на правому боці, в цих випадках навряд чи буде турбувати.
Бережіть себе і будьте здорові!
(Box type = "shadow»)Не пропустіть найпопулярніші статті рубрики:
- Зверніть увагу на поради лікарів: чи можна вагітним купатися в річці?
- Що кажуть лікарі про те, чи можна вагітним засмагати на сонці.
{/ Box}