Як музика впливає на людини - психіка, здоров'я, класика, рок, реп
01.08.2017 0

Як музика впливає на людини - психіка, здоров'я, класика, рок, реп

Психологія
В закладки


Музика – велика сила людства. У ній не тільки талант і культурну спадщину, але й джерело емоцій людини. Кожен жанр музики справляє свій вплив на здоров'я і психіку людини.

Як музика впливає на людину. Історія

Музика оточує людину з давніх часів. Звуків, які первісні люди чули навколо, надавали сакральне значення, а згодом навчилися вилучати мелодії з перших музичних інструментів.

Перші ударні музичні інструменти з'явилися в епоху палеоліту - використовували їх в ритуальних цілях, а перший духовий музичний інструмент, флейта, з'явилася близько 40000 років тому.

Так, ще з давніх часів музика стала невід'ємною частиною життя людини. Найголовнішим застосуванням музики в давнину було супровід ритуалу.55613335_f42

Сакральний сенс музики відстежується в напрямку фольк, до якої застосовується термін «доісторична». Доісторичної є музика аборигенів африканських, американських та інших корінних народів.

Кожне свято і ритуал супроводжували певні комбінації звуків і мелодії. Звуки музичних інструментів сигналізували про початок битви.

Метою виконання музичних композицій було підняття бойового духу, звернення до богів, оповіщення про початок дійства або про небезпеку.

Доісторичний період музики завершується з появою письмовій музичної традиції. Перші музичні твір записані клинописом в Месопотамії. З урізноманітненням музичних інструментів, твори ускладнювалися.

04315afd07

Вченими доведено, що музика абсолютно точно відображає стан розвитку культури і світогляду на кожному етапі еволюції соціуму. Вже стародавні греки описали техніку поліфонії.

Середньовічна музика була різноманітна. Виділялися церковні і світські твори. Перший тип відображав духовність народу, а другий – естетичні ідеали того часу.

У чому полягає задоволення амбіцій? Читай далі.

Жанрове розмаїття сучасної музики дозволяє вибрати композицію собі по духу. Але чому нам подобаються ті або інші твори? Людина сприймає музику через призму кількох факторів: національна приналежність, емоційний стан, індивідуальні особливості.

wall-music-Www.Parspic.Net-2

Кожен жанр по-різному впливає на психічний і фізичний стан людини. Найдавніші дослідження стверджували, що музика впливає на інтелект, тіло людини і її духовне єство.

Сучасні дослідження здійснили вивчення цього впливу:

  • вплив певних звуків музичних інструментів;
  • вплив традиційних мелодій;
  • сучасні напрямки і психологічний стан людини;
  • вплив творів певних композиторів;
  • музичний жанр і його вплив.

Вплив на психіку і настрій84974249_a721f26da0fb

Настрій – постійне, безперервне емоційний стан людини. Від нього залежать наші дії та вчинки. Конкретна річ або дія глобально на настрій вплинути не може – формуючим фактором настрою є життєва ситуація в цілому.

Сучасна психологія виділяє такі фактори зміни настрою:

  1. Події. Вони можуть залежати від людини або формуватися незалежно від нього.
  2. Слова, сказані людині і сказані ним самим.
  3. Сфера внутрішнього світу людини: те, що людина думає, переживає, як він ставиться до певних дій інших людей і подій у світі.
  4. Дії. Те, на що людина готовий витрачати свої зусилля.
  5. Поганий настрій призводить до того, що події у житті людина сприймає в похмурих тонах, через негативізм. В стані зниженого емоційного тонусу багато звертаються до улюбленої музики.

music

Варто відзначити, що вплив кожного жанру – індивідуально і в чому залежить від особистого сприйняття. Психологічний вплив надають:

  • ритм музики;
  • різноманітність тональностей;
  • гучність;
  • частоти;
  • додаткові ефекти.

Класика

Класична музика впливає на людину, надаючи життєвих сил, стійкості. Знижує тривожність, ймовірність депресії, дратівливість. Сприяє засвоєнню знань.

Дослідження показали, що твори деяких композиторів викликають певні реакції у більшості випробовуваних:d779d5348938

  1. Бах та його «Італійський концерт» знижує негативні почуття злості і образи.
  2. Чайковський і Бетховен написали шедеври, які сприяють здоровому сну, знижують дратівливість.
  3. Моцарт і його твори допомагають боротися з дратівливістю і головним болем.

Рок, метал

Важка музика посилює емоції, і негативні, і позитивні. Рок заряджає енергією, але порушує внутрішню врівноваженість, спотворює ритми.

Дослідження впливу рока на психічну сферу людини показало, що ритм і монотонність більшості творів мають негативний наслідки. Особливо це проявляється у віковій групі 11-15 років.

8010973dceaad310981eb162734abf17

Поп

Вченими доведено, що поп музика негативно впливає на уважність і пам'ять з-за монотонності ритму.

Реп, хіп-хоп

Реп, згідно з дослідженнями, викликає почуття агресії. Монотонність репу може стати причиною дратівливості, злості, зниження настрою і загального емоційного тонусу.

Джаз, блюз, реггі

Блюз благотворно впливає на емоції, заспокоює, знижує дратівливість. Джаз – порушує внутрішню гармонію. Джаз вважається музикою, яка робить швидше негативний вплив. Реггі вважається музикою гарного настрою, підвищує емоційний тонус, не викликає агресії і озлобленості.

04234535.1

Клубна, електронна

Сучасна клубна та електронна музика знижує здатність до навчання, негативно впливає на інтелект. У деяких випадках, підвищує дратівливість, напруженість.

Музика в жанрі «соул» нагадує про почуття, часто наганяє тугу. Народна музика, фолк – підвищує загальний емоційний тонус, піднімає настрій.

Музика та здоров'я

Цілюща сила музики була відома ще Піфагору – давньогрецький філософ і математик зробив першу спробу вивчити її вплив на людину. Певні комбінації звуків здатні змінювати загальний стан людини – перші наукові докази цього були надані вченими в XIX столітті.7c30606d8bda

Застосовувати музику як ліки вперше запропонував психіатр Эскироль. З тих пір «музикотерапія» активно використовується для лікування і реабілітації пацієнтів.

У ХХ столітті лікарі досліджували здатність музики знеболювати, зцілювати виразку і туберкульоз. Найбільш популярним стало використання мелодій в якості анестезії.

Які методи і прийоми навчання в педагогіці? Читай в статті.

Про що можна поговорити з хлопцем, щоб йому сподобатися? Читай далі.

Друга половина ХХ століття подарувала науці дослідження впливу музики на серцево-судинну систему, кровообіг, дихання, гормональну регуляцію. Центрами сучасної музикотерапії є США, Німеччина, Швейцарія.

Мелодії, що продукуються різними музичними інструментами, відрізняються впливом на стан людини:

Drums

  1. Фортепіано: вплив на щитовидну залозу, нирки, сечовий міхур, психіку. Звуки цього клавішного інструменту надають цілющу, очищаючу дію.
  2. Ударні (барабани, бубни, тарілки, кастаньєти, литаври, дзвіночки): нормалізація роботи серця, печінки, системи кровообігу.
  3. Духові (труба, кларнет, флейта, фагот, гобой): благотворний вплив на систему кровообігу, дихальну систему.
  4. Струнні (арфа, скрипка, гітара): позитивний вплив на роботу серцево-судинної системи. Впливають на емоційну сферу.

Благотворний вплив класичної музики на мозок людини підтверджено багатьма дослідниками. Класика покращує пам'ять, сприйняття інформації, допомагає при ревматизмі.

Згідно зі спостереженнями лікарів-хірургів, завдяки класичній музиці організм працює гармонійніше.

Встановлено зв'язок класичної музики та лікування цукрового діабету. Класичні твір сприяють формуванню кісткового скелета дитини.

1819

Різна музика здатна надавати різний вплив залежно від настрою, емоційного тонусу, стану здоров'я людини.

Цікаві факти

  • У Великобританії з'явився перший курс музикотерапії. У 60-ті роки ХХ століття його випробували. Був відкритий Центр музикотерапії.
  • Музика сприяє розслабленню м'язів, лікування ожиріння.
  • Дослідження показали, що прослуховування музики під час спортивних тренувань підвищує результативність на 20 %.
  • Ритм музики може бути небезпечним: викликати черевну і головний біль.
  • Чинності музики давно використовують у торговельній сфері. Певні мелодії здатні розслабляти покупця або підвищувати його енергійність. Цю технологію можна спостерігати в супермаркетах: в «годину пік» грає енергійна мелодія, в інший час – музика спокійніше.
  • Резонанс від дзвону вбиває палички тифу, збудників інфекційних захворювань.

Музика здатна впливати на психічний і фізіологічний стан людини. Сила мелодії – в тональності, ритмі, гучності. Будь-який музичний твір, який ви обираєте для прослуховування, вплине на настрій, емоційний тонус, здоров'я.

Відео: Вплив музики на IQ

Відео: Музичні пристрасті розкажуть про характер. Рок

Комментарии (0)
Додати коментар
Маски з перепелиних яєць для особи в домашніх умовах: зволожуюча, очищаюча, омолоджуюча і інші рецепти
Домашні косметичні засоби нітрохи не поступаються по ефективності дорогий популярної косметиці. Швидше навіть навпаки, у них є перед нею вагомі переваги — абсолютна
Естетичне виховання - засоби, завдання, методи
Естетичне виховання – це одне з напрямків педагогіки, головна мета якого навчити людину розуміти й цінувати прекрасне. В залежності від віку дитини можуть бути
Що робити коли нудно в інтернеті - посилання, нудно дитині, вночі
Зараз ми не уявляємо свого життя без Інтернету. За допомогою нього можна не тільки вчитися, працювати, але і цікаво провести дозвілля.
Форми роботи з батьками в дитячому саду - нові, активні методи з фізичної культури, математики
Форми роботи з батьками в дитячому садку можуть бути самими різноманітними, але всі вони повинні переслідувати єдину мету – допомогти дитині розкрити свої здібності і
Ліки від страху - проти тривоги, хвилювання, паніки
Страх – емоційний стан людини, сигнал про небезпеку – реальної чи уявної. Його називають базовою емоцією людини, яка закладена на генетичному рівні.