Буряк: посадка і догляд у відкритому грунті
Буряк - корисний овоч без якого вкрай складно обійтися не тільки гурману, а й звичайної господині, люблячої смачно приготувати з натуральних продуктів зі свого городу. Буряк входить до складу багатьох страв і з неї роблять лікарські настоянки.
Вона містить в собі багато корисних речовин і мікроелементів, тому багато городники обов'язково займаються посадкою буряка на своїй ділянці. Важливо знати, що буряк, посадка і догляд за якої у відкритому грунті був педантичним і правильним, обов'язково виросте великий і смачної.
Корисні рекомендації городників з багаторічним стажем допоможуть отримати якісний урожай цього поширеного і смачного продукту.
Освітлення для буряка
Так як буряк дуже любить сонце висаджувати її потрібно на добре освітлюваних сонцем ділянках. Якщо її посадити в тіні, можливо позбутися гарного врожаю, так як коренеплід не утворюється і овоч не буде розвиватися.
Грунт і зволоження
Грунт повинна бути легкою, розпушеному і в міру зволоженою. Якщо на ділянці грунт кислий її доведеться вапнувати, тому що для буряка такий грунт не підходить. Попередньо грунт потрібно удобрити внісши органічні або мінеральні добрива. В якості добрив підходять навіть універсальні розчини і суміші, які легко придбати в будь-якому магазині для городника.
Вологу люблять практично всі овочі, не виняток і буряк. Посадка і догляд у відкритому грунті буряка вимагає постійного зволоження, так як буряк дуже любить вологу і вона сильно потребує її. Полив повинен бути регулярним, особливо в момент, коли молодий коренеплід починає формуватися і потовщуватись.
Буряк - посадка і догляд у відкритому грунті
Грядку можна готувати безпосередньо перед висадкою буряка десь в перших числах травня. В цей період року в грунті зберігається весняна волога, тому насіння відразу потраплять в сприятливе середовище. Не варто дуже рано висівати насіння буряка. Буряк, посадка і догляд у відкритому грунті якої було розпочато раніше травня, може не пристосуватися до прохолодної погоди, замерзнути і не взойті.Ето відбувається через велику бадилля, яка зменшить кількість врожаю. Підгодовувати буряк потрібно два рази за сезон мінеральними добривами.
{ad1}Для підготовки грунту важливо знати, що для посадки буряків бажано використовувати відпочили, заряджених вітамінами грунт.
Добрими попередниками для буряка є цибуля, огірок і томат. Не варто садити насіння буряка на грунті після капусти, картоплі і моркви. На таку грядку краще не садити подібні овочі як буряк. Посадка і догляд у відкритому грунті буряка передбачає знання городником двох важливих порад для того, щоб виростити якісну буряк. Перше - потрібно уникати пошкодження коренеплодів в процесі росту овоча. І друге - потрібно викопувати коренеплід перш, ніж він огрубіє і стане великим.
Важливо знати! Від посіву до появи перших сходів проходить близько 10-14 днів. А приблизний термін від посіву до отримання врожаю - близько 11 тижнів.
буряк необхідно висівати рядами і бажано, щоб між ними була відстань близько 40 сантиметрів. При появі перших двох листків сходи обов'язково потрібно буде прорідити, щоб коренеплоди були великими. Якщо цього не зробити коренеплід буде дрібним. У буряка не одне зернятко, а скупчення з кількох насіння, тому сходів буде більше, ніж це необхідно для правильного розвитку рослини.
Висівають насіння на глибину не більше трьох сантиметрів.
Правильний догляд за буряком полягає в тому, щоб її регулярно поливати і підгодовувати. Також дуже важливо стежити за тим, щоб бур'яни не розросталися і вчасно їх виривати. Це потрібно для того, щоб вони не висмоктували з грунту корисні речовини, які так необхідні для буряка. Грунт між рядами потрібно прополювати для того, щоб вона стала пухкою і пухнастою. Роблячи так, грунт буде збагачуватися киснем, що в свою чергу сприятливо впливає на коренеплоди.
Читайте саму популярну статтю рубрики: Драцена маргината: догляд в домашніх умовах.
Якщо не забувати про ці декількох простих правилах, можна збирати рясний і дуже якісний урожай багатьох овочевих і такого, як буряк. Посадка і догляд у відкритому грунті вимагає проріджування сіянців, коли вони досягнуть розміру близько 3 см.
У кожному гнізді потрібно залишити тільки по одній рослині. Не використовуйте для пересадки висмикнуті сіянці. Сіянці з пошкодженою кореневою системою можуть увять і не вирості.Напоследок відзначимо, що буряк можна зберігати в прохолодному темному місці навіть всю зиму.
Сподіваємося наші прості, але дієві поради допоможуть вам отримати хороший і якісний урожай.