Як жити після розлучення з двома дітьми, в одній квартирі, поради психолога
Багато людей після розлучення намагаються навчитися жити заново. Цей складний етап цілком переборна, якщо вміти правильно розподіляти свої сили і емоції.
Причини розлучень
Існує кілька основних причин розлучень:
- зрада одного з подружжя;
- розлади сексуального характеру;
- несумісність подружжя (характер, погляди на життя, ціннісні орієнтації);
- непереборні труднощі при вибудовуванні сімейних відносин;
- невміння вирішувати конфліктні ситуації;
- залежність одного з подружжя (алкогольна, наркотична).
Виявлені й інші причини розлучень. Вони зустрічаються рідше, але мають статистичну значимість:
- побутові умови;
- безпліддя одного з подружжя;
- розбіжності в питанні виховання дітей.
чи Є життя після розпаду шлюбу
Розлучення – це завжди стресова ситуація, навіть якщо він є підсумком багаторічної невдоволення і був передбачуваний. Якщо пропозиція про розставання було несподівано, то це подвійний стрес. За таких обставин у людей втрачається сенс життя.
Але буває і так, що люди розлучаються тому, що це єдиний спосіб виходу із складної життєвої ситуації.
Звичайно, життя після розлучення існує, але різні люди прикладають різні зусилля для того, щоб жити далі. І в першу чергу необхідно вчитися боротися з співчутливими поглядами, радіючи новому дню і новим можливостям здобуття щастя.
Важливість самоаналізу
Вміти застосовувати техніку самоаналізу дуже важливо. Полягає вона в наступному: історія шлюбу записується в хронологічному порядку – від початку знайомства до розриву.
Необхідно відзначити якомога більше фактів:
- сварки;
- конфлікти;
- спірні ситуації.
Всі ці моменти повинні враховувати і результат, вдалося досягти компромісу або розбіжності залишилися. Важливою обставиною є збіг бажань і цінностей подружжя.
Наскільки буває успішним лікування рекурентної депресії? Читай далі.
Провівши таку роботу можна легко відстежити ті якості, які хотілося б побачити в майбутньому партнері і дружині.
Пробачити і відпустити минуле
Отже, минуле детально вивчено, всі необхідні висновки зроблені і пора йти далі з гордо піднятою головою. Настав час перегорнути сторінку і почати нову життєву голову.
Людина, що пережила розлучення, розділяє свій шлях на два етапи: «до» і «після». І нова сторінка почнеться тільки в той момент, коли особистість буде готова до цього.
Але шлюборозлучний процес може мати різний результат: комусь він послужить поштовхом і змусить рухатися вперед, розвиватися, а хтось увійде в загальмований стан. Буває так, що людину охоплює і те, і те – в одній сфері він на підйомі, в іншій – активність різко спадає.
Певний вплив залежить від особливостей конкретної людини:
- емоційної і стресової стійкості;
- залежно від чоловіка;
- підтримці рідних і близьких;
- залученості в яке-небудь заняття.
Часом розлучення зачіпає самі різні почуття, у тому числі і помста. У такій ситуації один з подружжя може щосили намагатися утримати старі стосунки, щоб в подальшому принизити колишнього чоловіка або дружину, звинувачуючи і ненавидячи людини за завдані страждання.
Такі спроби носять лише деструктивний характер. Вони не дають можливості відновлення емоційної сфері, тим самим затягуючи людини в минулі спогади, адже після розлучення необхідно думати про сьогодення і майбутнє.
Деякі люди намагаються відновити справедливість, яка, на їх думку, полягає в тому, щоб кривдник пройшов через всі тяготи, полеглі на плечі жертви розлучення. Такі спроби найчастіше обходяться дорожче, ніж реально заподіяну шкоду, адже зациклення на минулому – це продовження тяжкої боротьби.
Іноді після розлучення людина приймає всі можливі способи відійти від минулого, але не може відпустити ситуацію, так сильна внутрішня образа.
Пробачити помилки і побачити ситуацію під іншим кутом допоможе спілкування з надійними друзями або з психологом. Не варто недооцінювати такий спосіб, як ведення щоденника, т. к. не багато можуть відкритися оточуючим людям, а здійснювати особисті записи вважають більш прийнятним.
Навіть якщо шлюборозлучний процес убив будь-які бажання, необхідно змушувати себе виходити в навколишній світ:
- спілкуватися з цікавими людьми;
- відвідувати концерти та виставки.
Найкращою помстою для пішов з сім'ї дружина стане уміння бути щасливим людиною навіть після розлучення. Але справжнє одужання після розлучення полягає у набутті стану, при якому бажання комусь щось доводити просто відсутня.
Як жити після розлучення
З дітьми
Розірвання шлюбу при наявності дітей страшно подвійно, тому що один з подружжя, що залишився з маленькою дитиною (найчастіше жінка) боїться можливих матеріальних труднощів, до того ж розумні люди розуміють, що маленькій людині необхідні і мама, і тато, адже виховання гармонійної особистості має бути всебічним.
Але практика показує, що неблагополучні сімейні відносини з постійними сварками, криками і рукоприкладством - ще більш негативний варіант для формування особистості, тому в деяких випадках розлучення йде дітям тільки на користь.
40 років
У зрілому віці люди найбільше бояться самотності і не затребуваності. Діти виросли і стали самостійними, незалежними. Сімейна драма під назвою «розлучення» стає нестерпним.
Але усвідомлення того, що саме сім'я розпалася, то це була не родина – а ілюзія, швидко призводить почуття і емоції в норму. Рожеві окуляри спадають, відкриваючи дорогу новим враженням і відносин.
Причинами розлучень у 40 років стають згаслий інтерес до чоловіка, відсутність загальних інтересів і охолодження почуттів. Вік відкладає свій відбиток на кожного з подружжя.
Про симптоми атипової депресії читай статтю.
Як вивести чоловіка з депресії після смерті дружини? Дізнайся зі статті.
Одні бачать себе ще молодими, інші – особливо чоловіки - бояться наближення старості. Щоб відчувати себе молодше, вони знаходять молодих коханок, і в кінцевому підсумку вирішуються на розлучення.
В одній квартирі
Буває так, що після проставлення сумного штампа дружини змушені ділити одну житлоплощу. Причин такого стану речей декілька: від банального матеріального становища до документальних проблем.
Звичайно, ідеальний варіант – розмін квартири. Але якщо подружжя здатні створити сприятливу атмосферу спільного проживання під одним дахом, то таке положення речей цілком доречно.
Інше питання, якщо співжиття перетворюється в нескінченні баталії і гострі конфлікти.
Другого шлюбу
Для багатьох розлучення – це шанс почати нове щасливе життя, тому не варто зациклюватися на цифрі. Необхідно тверезо оцінити причини, за якими сімейні узи розпалися і не допускати помилок при побудові нових відносин.
Поради психолога
- Не треба приховувати свого горя і намагатися показати оточуючим маску радості. Людині властиво переживати смуток, тугу, печаль і масу інших емоцій, пов'язаних з розпадом сім'ї. До того ж ретельно приховувані почуття негативно позначаються на стані психіки і фізичного здоров'я людини.
- Пробачити кривдника. Не варто тримати зла на людину, якого колись любили, і з яким було пережито багато приємних моментів. Прощення у першу чергу необхідно для звільнення від того негативу, який необхідно залишити у минулому.
- не Можна залишатися наодинці. Важливо продовжувати спілкуватися з друзями, відвідувати різні заходи. Залишившись на самоті, людині складно позбавитися від нав'язливих негативних думок, які заважають нового життя.
- Стати на час трудоголіком. Нехай робота займе якомога більше думок і дій, особливо на першому етапі після розлучення.
- Інтернет на допомогу. Сучасні технології дозволяють відвідувати різні сайти за інтересами, присвячені знайомств або захопленням. Такі ресурси дають багато нової інформації і дозволяють спілкуватися з людьми, що мають схожі погляди на життя.
Безперечно, жити після розпаду сім'ї непросто, але можна зробити цей важкий етап часом позитивних змін та нових відкриттів.