Розлучення в росії - статистика, відсоток, скільки коштує
Розлучення в російській державній практиці – це досить молоде явище. Звичайно, комусь достатньо сотні років, щоб сказати, що не така вже й молода, однак, в порівнянні з набагато більш довгою історією нашої держави, що налічує не одне століття, шлюборозлучні процеси – це ново.
І, напевно, саме з такої причини до цих пір в даному питанні не все розкладено по поличках. Щоб зрозуміти саму суть цього явища і уникнути потенційних проблем, необхідно вивчити його з усіх боків.
Почати слід з зародження і розвитку.
Розлучення в Росії. Коріння в історії
Русь спочатку була глибоко християнською державою, заснованим на вірі. Це відклало відбиток на ставлення до розлучень. Як такий, процедури офіційного розірвання шлюбу на Русі не існувало. Наші предки ставилися до цього питання зовсім інакше.
Раніше дружини укладали свій союз на небесах. Їх благословляв на спільне життя священик місцевої церкви, а свідоцтвом про шлюб є запис у відповідній церковній книзі.
Ніякими цивільними законами або документами подружжя не регулювалося, тому не було можливості такі кайдани розірвати.
до Речі, і в сучасній Росії вінчальний шлюб ніяк не припиняється. Церковного аналога розлучення немає.
Згідно християнської віри, шлюби відбуваються за волею Бога й укладаються на небі, а церква – це лише посередник, констатуючий цей факт. Значить, і розвести може лише Господь, а так як він цим не займається, – тільки смерть.
Звідси і пішло розхожий вислів, що тільки фізична смерть може розлучити вінчаних подружжя. І дуже довгий час на Русі саме так і було: шлюб укладався раз і назавжди, а причиною його розпаду могла бути тільки смерть.
Лише деякі знатні особи (найчастіше короновані) могли дозволити собі взяти нову дружину. Як вони це робили? Просто.
Неугодну дружину засилали в монастир (а іноді вона просто кудись зникала або раптово покидала цей тлінний світ), а натомість брали нову – молодше, красивіше.
Особливо подібними прийомами не гребували царі та їх родичі. Примітно, що з чоловіками так розправлялися набагато рідше, в основному ж діставалося жінкам.
Коли на дворі стоїть 2014 рік, повірити в таке важко. Але це було. Змінювалися покоління, а шлюб продовжував сприйматися як союз на все життя. І лише вибраним, тим, хто стояв біля влади або дуже близько до неї, дозволялося більше.
Багато прості люди роками жили з нелюбимими пліч-о-пліч, сумуючи і засмучена. Ці побутові трагедії знайшли своє відображення в народній творчості.
Віяння часу
Але все з часом змінюється. І хоча патріархальна Русь піддавалася новим, найчастіше західним віянням, дуже важко і неохоче зміни все ж відбувалися. І в суспільній свідомості в тому числі.
Згідно Біблії, розлучення у християн все ж таки можливий, але тільки з єдиної причини – зрада одного з подружжя. Це потрібно довести і довести так, щоб всі повірили. Тому такий спосіб був не дуже зручний.
А після низки радикальних революцій в Європі, спричинили за собою повну зміну існуючого ладу і уряду, до людей почали ставитися по-іншому. Їм дали більше прав, а також ввели в дію цивільні документи, і насамперед – паспорта.
Який план роботи з обдарованими дітьми в початкових класах? Читай статтю.
На Заході мирська влада вийшла на перше місце, відтіснивши церква. Це ж сталося пізніше і в Росії.
З розвитком громадянської свідомості змінюються і патріархальні устої. Суспільство стає більш розкутим, люди починають розуміти, що життя – вона одна, і її можна прожити краще.
Після Соціалістичної Революції 1917 року і зовсім церква знищена. Тепер одружили і розводили в органах РАЦС, відповідно, ніщо не перешкоджало розриву подружнього союзу.
На Русі крім зради в дуже рідкісних випадках шлюб припинявся з-за важкої хвороби однієї із сторін, за умови, що це заважало нормальній статевого життя і було приховано до укладення союзу.
Також можна було розлучитися, якщо вскрывался факт багатоженства (або многомужества), але такі випадки можна перерахувати по пальцях однієї руки. Інші причини поважними не вважалися.
В СРСР як шлюб, так і розлучення укладалися за бажанням подружжя і в загальному-то не було якихось серйозних причин.
Щоправда, існувало громадську думку, і разводящуюся пару, так само як, наприклад, алкоголіків могли обговорити і прилюдно покартати на загальних зборах. Розірвання шлюбу не заохочувалося, але було можливо.
Радянський розлучення дуже схожий на сучасний і одночасно він інший. Розводили так само за допомогою державного рішення, видавали свідоцтво про розлучення.
При І. В. Сталіна заходи посилилися, розводив тільки суд, причому вищої інстанції. Але суворого заборони не було.
З приходом до влади М.С. Хрущова і аж до розпаду СРСР ставлення до цього явища упрощалось.
В сучасній Росії до процедуру розірвання шлюбу сприймають цілком лояльно. Якщо в сім'ї немає дітей, то розводять в ЗАГС, причому встановлена фіксована плата.
У разі ж появи у пари дитини або виникнення будь-яких спорів щодо майна, слід звертатися до суду.
Скільки коштує розірвання шлюбу через суд
Отже, сучасна процедура розлучення має 2 рішення: за допомогою органів ЗАГСУ або ж через суд. Перше, звичайно, простіше. Якщо немає спільних дітей, або ж один з подружжя пропав і довгий час не з'являється (або перебуває в тюрмі з терміном більше 3 років), то шлюб може бути розірваний за заявою навіть однієї зі сторін.
Проте все стає складніше, якщо хтось розлучатися категорично не згоден, в сім'ї є маленькі діти або виникають спори щодо майна. Тоді шлях один – в суд.
Зацікавленій стороні слід звернутися до мирового судді, надавши пакет документів:
- позовна заява;
- квитанція про сплату держмита;
- свідоцтво про шлюб і всі свідоцтва про народження дітей, якщо такі є).
Розлучення дадуть не раніше місяця, проте нерідко цей термін продовжується.
Такий процес і в ЗАГС і в суді має свою фіксовану вартість:
- Якщо він відбувається за обопільною згодою, кожен із колишнього подружжя виплачує 400 рублів.
- Якщо розлучення відбувається за ініціативою однієї із сторін, а інша або офіційно безвісти відсутня, або ховається (або перебуває за ґратами строком більше 3 років), сума знижується до 200 рублів.
- Але все стає складніше, якщо чоловік або дружина змушені звернутися в суд. Тут до держмито додаються ще грошові витрати, пов'язані з самою проблемою, з-за якої розривається шлюб. Наприклад, можуть знадобитися послуги юристів, і тоді ціна буде варіюватися від 5000 рублів і вище.
Як сучасна музика впливає на людину? Відповіді тут.
Розвиваємо пам'ять і увагу школяра: дізнайся детальніше.
Зараз ще все частіше чути розмови про надзвичайну суму в 30 тисяч рублів. Насправді, поки це тільки розмови. Бачачи, що кількість розлучень в Росії неухильно зростає навіть не з кожним роком, а з кожним місяцем, уряд виніс пропозицію про те, щоб підвищити держмито до 30 000.
Мовляв, нехай подружжя думають, перш ніж вступати в шлюб. Але поки ініціатива не підтримана. Адже таке посилення заходів може призвести до вимушеного спільного проживання і справжнім трагедій. Тому кількість шлюборозлучних процесів так і продовжує збільшуватися з кожним днем.
Розлучення з іноземним громадянином
І ще один аспект – це розірвання шлюбу з громадянином іншої країни. Як це робиться в сучасній Росії?
Існує 2 основних шляхи: з присутністю гостя нашої країни і в його відсутність.
Також чоловік може звернутися або в ЗАГС (умови ті ж, що і при розлученні з громадянином РФ), або в суд (якщо є розбіжності і неповнолітні діти). Правда, перед цим доведеться зібрати великий пакет документів.
Так як найчастіше такі розлучення відбуваються в залі суду і забирають дуже багато часу, слід відразу розраховувати на допомогу професіоналів. Це потребуватиме додаткових матеріальних вкладень, причому чималих.
до Речі, тут ще можуть виникнути деякі проблеми. Наприклад, якщо подружжя проживають за межами Росії, розлучення швидше за все відбудеться за законами тієї країни.
Часто в таких випадках виникають спори про місце проживання дітей (і, як правило, вони вирішуються на користь чоловіка, на чиїй території проживає сім'я), про розподіл майна і багато інших.
Шлюб з іноземцем – дуже відповідальний крок, і перш ніж його зробити, треба все зважити.
Взагалі, статистика розлучень в Росії 2013 року показала, що вони збільшуються. Ранні шлюби, фіктивне подружжя, весілля внаслідок вагітності – все це не сприяє зміцненню інституту сім'ї.
Саме тому держава розглядає додаткові можливості зниження такої сумної тенденції. І платний розлучення – одна з подібних заходів.
Бережіть свої сім'ї і будьте щасливі в шлюбі! Тоді розлучень буде менше.