Догляд за зором
З усіх органів чуття, найбільше навантаження схильні очі. Тому, до них необхідно ставитися особливо бережно. Фахівці медичних центрів радять дотримуватися деяких запобіжних профілактики, що дозволяють берегти органи зору і не допускати їх захворювань.
Розглянемо основні заходи профілактики та догляду за вашими очима
По-перше, під час тривалого читання необхідно стежити за тим, щоб погляд не був спрямований вниз, так як в цьому положенні сонні артерії стиснуті. В результаті цього, кисень може перестати чинити до органів зору.
По-друге, необхідно під час читання періодично міняти напрям зору: Змінювати кут і відстань до книги. Це дозволить змінювати напругу в очних м'язах, від функціональності яких залежить зір.
По-третє, фахівці офтальмологічних клінік стверджують: не можна читати лежачи перед сном. Читання активізує процеси в органах зору, в той час як занурення в сон гальмує багато процесів в організмі, в тому числі і зорові процеси. Однак, для зорових процесів це може виявитися занадто швидким гальмуванням (на подобу того, коли людина, що біжить з великою швидкістю, різко зупиняється), що може привести до негативних процесів.
По-четверте, необхідно підвищити стійкість очей до негативних впливів світла (Наприклад, світло автомобільних фар, мерехтіння екрану, сонячні відблиски і ін.). Щоб здійснити подібну тренування, необхідно закрити очі і виконувати рухи, що дозволяють по черзі переходити то в тінь, то в світло.
{ad1}По-п'яте, необхідно виконувати і інші корисні вправи для очей і оточуючих їх м'язів. Вправа № 1 дозволяє наситити органи зору киснем і поживними речовинами, так як це збільшує кровотік в області очей. Для цього потрібно зробити ряд простих рухів - глибоко вдихнути і видихнути через стиснуті губи, подавши корпус трохи вперед. Вправа № 2 дозволяє поліпшити кровообіг і розслабити очні м'язи. Для цього необхідно скласти пальці рук козирком і піднести їх до середини лоба напроти очей, затриматися в такому положенні на десять секунд, і повторити кілька разів.
Крім того, необхідно стежити за тим, щоб організм отримував всі необхідні речовини з їжі. Якщо є необхідність, то можна додати вітамінно-мінеральні добавки. Лікарями медичних центрів виділені основні корисні для зору речовини, серед яких можна виділити такі продукти рослинного походження, як відвар кропиви, настої і відвари листя чорниці, а також ягоди, горіхи, містять вітамін Е. Необхідно також захищати очі від механічних чинників, таких як пил , бруд, вітер, знижена або підвищена температура. Періодично слід виконувати процедури з очищення очей. Наприклад, занурення особи з відкритими очима в ємність з чистою водою. Також, на зір впливає спосіб життя (шкідливі звички, достатній і регулярний сон, правильне харчування і т.п.).
Виходячи з цього, можна зробити висновок про те, що при проведенні певних вправ, зір можливо поліпшити. Однак, слід пам'ятати, що регулярні перевірки в спеціалізованих офтальмологічних клініках так само вкрай необхідні.
Джерело: «Клініка Пасман» - багатопрофільний медичний центр (Новосібіск)