Як бути впевненим у собі - поради психолога
Як бути впевненим у собі? Таке питання задають люди різних віків. Спробуємо викорінити цю проблему різними шляхами. (Для тих, хто реально хоче чогось досягти в житті!)
Як бути впевненим у собі
Знайте свої таланти
Впевненість у собі можна придбати з допомогою того, що ви добре робите. Як це можна звернути на свою користь?
- Ваші таланти дають вам можливість бути асом у певній сфері. Це допоможе вам бути спокійним і впевненим у кожному моменті. Більше займаючись тим, що у вас добре виходить, ви довше перебуваєте в цьому стані.
- Це відмінний спосіб почати або продовжити розмову з цікавлять вас людиною.
- Вами захоплюються, значить, ви не так-то вже, вибачте, недолугі, щоб занадто себе критикувати і залишатися весь час «в тіні».
Важливо: Рано чи пізно вас обов'язково захоче хтось «зачепити». Не переставайте сумніватися в своїх талантах із-за таких людей! Не закидайте те, що вам подобається і що у вас добре виходить!
Не дозволяйте керувати собою! Адже, якщо вас підтримують хоч кілька людей, значить, ви точно талановиті.
У всіх є проблеми з самооцінкою
Коли-небудь все сумніваються в успішності, красі та інші особливості власної особистості. Коли самотньо, коли нічого не виходить, коли «нападає» ностальгія і т. д.
Варто зрозуміти одне: як ви сприймаєте себе, так і інші будуть дивитися на вас.
Так, навіть прищавий підліток в 1,5 метра заввишки може користуватися більшою популярністю у дівчат, ніж високий, симпатичний і стрункий блондин. А вся справа в харизмі і впевненості в собі.
А ви хочете підкорювати всіх своїх співрозмовників? Тоді вам потрібно:
- Приймати себе таким, який ви є. Ми всі не ідеальні. «А як же ті красиві та успішні особистості, які з'являються в журналах і по телебаченню?», - можливо, запитаєте ви. Тут багато нюансів: хороший грим, робота стилістів, правильна розстановка ракурсу (зйомка в вдалою позі, з потрібного відстані і найбільш вигідної сторони), фото - та відеомонтаж та ін. Все це робить їх красивими. У звичайній, несценической життя вони і виглядають зазвичай, несценически. Проте кожен з них цікавий, тому що всі вони просто впевнені в собі. І це допомогло їм досягти виразно успіху.
- Працюйте з вадами. Тут у вас 2 варіанти:
- Вміти сміятися над своїми вадами, переводити всі насмішки в жарт, не ображатися (але потай приймати всі до відома);
- Намагатися їх виправити: зайва вага – займайтеся спортом, погані волосся – правильно підберіть зачіску; очі «негарної» форми – знайдіть свій напрямок в макіяжі та ін
А поки ви скаржитеся і розповідаєте всім про свої причини для занепокоєння – ви уразливі. Кожен зможе використовувати для своїх цілей (маніпуляція, шантаж, самоствердження тощо).
Про що можна поговорити зі своїм хлопцем? Читай далі.
Вмійте приймати компліменти
так-Так, це теж мистецтво. Вміти це робити потрібно для того, щоб у співрозмовника не пропало бажання спілкуватися з вами. Тут потрібно скористатися самими легкими формами, наприклад:
Добре:
- скромно відвести погляд, посміхнутися і подякувати за комплімент;
- завзято посміхаючись пожартувати: «Так, я тако-о-ой!».
Погано:
- посміхнутися і сказати: «Так ніхто і не сумнівався!».
І не варто надто скромним і відмовлятися від компліменту («гаразд, що ти таке говориш!»).
Говоріть голосніше
Співрозмовник, мова якого невиразна, – це нецікавий співрозмовник. Навпаки, ті, хто завжди говорить у повний голос, завжди привертають увагу. Таких «ораторів», як правило, слухають всі, яку дурницю б вони не говорили
Важливо: запам'ятайте, і навіть будь-маячня сприймається як особиста точка зору, якщо сказати його впевнено.
Складіть список перешкод
Тим, хто хоче спілкуватися з людьми впевнено, потрібно виключити зі свого життя наступні моменти:
- страх самотності;
- боязнь виглядати смішно в чужих очах;
- схильність до відомості (прийняття чужої думки як свого);
- погані спогади;
- відмови від спілкування, допомоги;
- заперечення власних переваг;
- фінансова залежність;
- відсутність гордості;
- спілкування «не з тими» людьми;
- нудно проведений час.
Шукайте союзників. Люди, схожі з вами за інтересами, допоможуть «вирватися» з цього стану. Разом завжди справлятися з якимись труднощами. Хороші друзі – це шанс викорінення всіх перешкод на шляху до впевненості (див. вище).
Стати впевненіше в спілкуванні
З чоловіком
Що може змусити жінку почувати себе невпевнено з представниками протилежної статі?
Ось кілька причин та їх вирішення:
- «Я не знаю, про що з ним можна розмовляти». Чоловіки – ті ж люди, що і ваші родичі, друзі, знайомі, колеги. Спілкуйтеся про що завгодно (не забувайте стежити за реакцією співрозмовника – цікава йому тема). Для запобігання незручних пауз заготовте кілька тем для розмов. Також можете чесно сказати, що ви мало спілкуєтеся з чоловіками, тому знаходитесь трохи розгубленому стані. Це їй підлестить, а по відношенню до вас прокинеться більший інтерес.
- «Я думаю, що він вважатиме мене дурепою». Запам'ятайте: стесняющиеся люди виглядають набагато смішніше і непривлекательнее тих, які роблять дурниці розкуто. Говоріть і робіть те, що вважаєте за потрібне. Розкрийтеся перед ним повністю. Ваше спілкування має бути легким. Інакше воно просто безглуздо.
- «Я знаю, що він хоче від мене отримати». Так, недовіра – це теж союзник невпевненості. Ну, вже якщо зовсім чесно, то така природа всіх чоловіків. Вони не можуть без «цього». А ось коли вони «це» отримають, вирішувати тільки вам.
З дівчиною
А що ж може перешкодити впевненого поведінки чоловіка в тих ситуаціях, коли він залишається наодинці з жінкою? Головні з них аналогічні з першими двома, представленими в попередньому розділі (мислення невпевнених у собі представників обох статей часто буває схожим).
Який принцип толерантності? Відповіді в статті.
Як можна задовольнити амбіції? Читай далі.
Рішення цих «проблем» теж переносимо сюди. Однак сюди ще додаємо поширене:
«Я її не гідний. Вона не подивиться на такого, як я». Н-да, поки ви так думаєте, то не подивиться точно – однозначно. Дівчата, як правило, обходять стороною невпевнених у собі чоловіків.
Прийнято вважати, що їх «тягне» на «поганих хлопців». І це так. А знаєте чому? Тому що кожна з них інтуїтивно шукає опору в житті того, хто зможе за неї постояти, вирішити якісь проблеми, вказати шлях і ін
А невпевнена в собі особистість хіба може це зробити? Немає. Так от, перш за все, працюйте над собою.
На роботі
Все досить просто:
- Більше займайтеся роботою. Додатково вчіться по інтернету, підручниками тощо, запитуйте деякі моменти у колег. Знання своєї справи досконало допоможе вам почуватися впевненіше в колективному обговоренні робочих моментів.
- Не відмовляйтеся від неформальних обстановок і розмов. В роботі є місце й для відпочинку: обіди, корпоративи, спільні поїздки додому і пр. Це вам допоможе влитися в колектив. АЛЕ! Не поспішайте розповідати всім свої проблеми (сімейні, психологічні та інші). Ваше спілкування має бути розумно обмеженим.
Як навчити дитину бути сміливішими
Мамам і татам на замітку:
- Не сюсюкайте. Ваша дитина самий милий, самий гарний, самий розумний і т. д. Але важливо знати, що любов – це не тільки обійми, ласкаві слова та інші «мі-мі-мишности», а ще й моральна підтримка, справедливе міркування ситуацій, пояснення його помилок і т. д. Ви повинні адекватно підготувати його до дорослого життя, а не берегти від пилу і бруду.
- Вчіть його з самого раннього віку захищатися. Як правило, ті люди, які можуть за себе постояти, мають якийсь статус серед знайомих, друзів.
- приділяйте Більше часу на розвиток дитини. Дивіться в майбутнє: чим більше вона знає, тим цікавіше він як співрозмовник. Відповідно, він завжди зможе підтримати розмову з людьми різного віку. АЛЕ! Не захоплюйтеся. Не робіть з дитини «ботаніка». Це не призведе ні до чого хорошого.
- Не замикайте будинку. Запишіть його в ті секції та гуртки, які йому цікаві. Там він не тільки зможе розвивати свої таланти, але і постійно буде спілкуватися все з новими хлопцями.
Поради психолога
Для того щоб стати впевненим у собі людиною, достатньо почати з малого:
- Змініть ходу. Увімкніть голосно в навушниках ритмічну музику, випряміть спину, крокуйте впевнено, не озираючись. Посміхайтеся перехожим, самому собі (свого настрою). Звичайно, ви будете залучати багато уваги, як, в принципі і всі успішні, впевнені в собі люди.
- Попрацюйте над своїм поглядом. Не мигтіть. Не відводьте очі. Якщо вам так зручніше сконцентруватися, трохи (!) прищурьте очі, трохи піднявши голову. Це допоможе вам виробити звичку не зводити погляд з співрозмовника. Потім поступово отучайтесь від прижмурювання (якщо це не піде раніше).
- Живіть сьогоднішнім днем. Спробуйте один день на все «забити»: не будуйте плани, пожити в своє задоволення, «відірвіться» як слід.
- Припиніть бути залежним від багатьох людей: потрібно перестати боятися начальника (в кінці кінців, ви завжди зумієте знайти іншу роботу), «відсіяти» непотрібних друзів, колег, знайомих, які явно спілкуються з вами заради своєї вигоди. Для нормального, повноцінного життя вам вистачить лише кількох близьких людей.
- Навчитеся жити позитивно. Оптимістичні люди користуються більшою популярністю у всіх.