Обвітрилося особа, що робити
Коли льодовий повітря замітає вулиці снігом, прийшовши додому, і залишивши сувору зиму бушувати за вікном, можна раптово відчути легке печіння або поколювання на обличчі.
Подивившись в дзеркало, ви помічаєте почервоніння і, можливо, вже почалося лущення шкіри. Це ознаки обветривания.
Панікувати тут не варто, просто дотримуйтеся описаних нижче правил.
Пересихання шкіри: причини
Спочатку визначимо важливий факт: багато хто вважає, що пересихання відбувається з настанням холодів і тільки на вулиці. Не потрібно його плутати з обмороженням.
Пересихання можна отримати в будь-який сезон, в тому числі і влітку. Мало того, пересихання трапляється і в закритих приміщеннях. Але, зрозуміло, найпоширеніша його причина - зимове повітря на вулиці.
Провокує його вітер в поєднанні з різким перепадом температури. Звідси і поширеність подібної неприємності саме в зимовий період, адже ви постійно виходьте на вулицю з тепла в сильний холод.
Варто визнати, що влітку також трапляються різкі перепади температури. А що стосується обветривания шкіри в приміщенні, то воно може бути викликане роботою кондиціонерів та початком опалювального сезону.
Як результат, шкірний покрив швидко втрачає вологу, захисний жировий шар тоншає, і відбувається порушення структури шкіри. Зовнішні прояви будуть виражатися почервонінням, лущенням і потріскуванням, а відчуватися як стягнута шкіра.
Обвітрилося особа, що робити
Для початку потрібно умити обличчя ледве теплою водою із застосуванням м'якого засобу для чищення, але це не повинно бути мило або що-небудь містить його.
Потім, ніжно промокнув обличчя рушником, нанесіть зволожуючий крем, відповідним буде на вазеліновій основі або, безпосередньо, вазелін.
{ad1}Обвітрену шкіру ні в якому разі не терти і не чесати, навіть якщо буде мучити свербіж. При легкій формі обветривания цих дій може виявитися цілком достатньо.
У складних випадках потрібно застосувати заспокійливі маски і компреси.
Компрес з календули
Відмінним способом «невідкладної допомоги» буде компрес з календули. Для цього беремо дві столові ложки квіток і заливаємо склянкою окропу. Настоюватися засіб буде близько 20 хвилин. Тепер потрібно процідити або вичавити вологу з м'якоті.
Отриману рідину розливаємо в дві ємності. В одній вміст залишаємо холодним, другу знову підігріваємо. Тепер або марлю, або чисту бавовняну тканину ділимо на два шматки, які складаємо і вимочуємо в рідинах.
Прикладати компреси потрібно поперемінно холодний, на 1 - 1,5 хвилини, гарячий - на 2 хвилини. Всього потрібно зробити 3 - 5 прикладань кожного з компресів.
Тепер наносимо зволожуючий крем, щоб відновити в шкірі рівень вологи, через втрату якої і відбувається пересихання. На ніч уражені ділянки можна намазати аптечним обліпиховою олією, і промокнути серветкою, щоб прибрати надлишки.
Ось, в принципі, і всі дії. Але якщо під рукою немає календули, то можуть підійти ромашка, лаванда і волошка.
Також для компресів, якщо домашня аптечка зовсім порожня, можна застосовувати містяться в холодильнику продукти: перемолоти огірок в блендері або на тертці і додати дві столові ложки сметани. Нанести на обличчя і потримати 20 хвилин. Цю процедуру можна здійснювати два рази на тиждень для профілактики.
Вівсяна маска для обвітреної шкіри обличчя
Також спробуйте подрібнити яблуко або натерти його і вичавити сік, а після додайте до нього столову ложку вівсянки і стільки ж вершків. Така маска повинна триматися не менше півгодини. Потім змиваєте ледве теплою водою і зволожує кремом.
Вівсянку можна замінити геркулесом, але його потрібно подрібнити і розмішати з підігрітим рослинним маслом - десь 3 столових ложки. Потримати пару хвилин і змити, після чого знову ж нанести крем.
Як ви бачите, всі наведені вище рецепти спрямовані на заспокоєння шкіри і обов'язкове її зволоження, яке і сприяє загоєнню. У тому випадку, якщо пересихання занадто сильне, потрібно тут же звернутися до фахівця.
Запобіжні заходи
Для того, щоб не шукати відповіді на запитання: обвітрилося особа, що робити, і щоб не довелося застосовувати описані вище рецепти, потрібно дотримуватися трьох простих правил: взимку звести до мінімуму очисні процедури особи, так як вони знімають захисний шар; використовувати для оберігання шкіри спеціальні креми або декоративну косметику; на вулиці обмотувати обличчя шарфом.
Здоров'я і краса нероздільні, тому будьте красивими, і тоді все буде добре!