Обвітрене обличчя
Сніжна зима завжди радує дітвору. Навіть попрощавшись з дитинством, ми захоплено дивимося на крижані візерунки і химерні бурульки, страхітливі замети і шалено красиві засніжені пейзажі лісу.
Тільки сніжна, холодна зима дарує нам лижі і ковзани, санки, сніжки і по-справжньому підбадьорливі прогулянки.
Все це добре, але низька температура повітря і вітер часто призводить до пересихання губ і особи. Почервоніння, печіння, лущення - такі ознаки обвітреної шкіри. І навіть якщо ви користуєтеся захисним зволожуючим кремом, робити це потрібно правильно.
У сьогоднішній статті Комора Краси розповість, як захистити обличчя від морозу та вітру, а також як допомогти обвітреному особі, якщо така неприємність вас все-таки наздогнала.
Обвітрене обличчя - захист і профілактика
Особа - сама відкрита частина нашого тіла. І шкіра на цій ділянці потребує постійного захисту. Влітку ми захищаємо обличчя від агресивного впливу ультрафіолетових променів, взимку - від холодних температур і вітру.
Користуючись захисним живильним кремом, завжди слід враховувати, що виходити на вулицю можна тільки після того, як нанесене засіб повністю вбралося. В іншому випадку ризик обвітрювання і обмороження шкіри тільки підвищується, так як частинки косметичного препарату, що залишилися в порах або на поверхні, замерзають набагато швидше, ніж просто суха шкіра. Косметологи рекомендують в зимовий час наносити крем за 1-1,5 перед виходом на вулицю.
Крім того, в вітряну, морозну погоду варто утеплитися і «заховати» в шарфик підборіддя, рот, ніс і частково щоки.
Повертаючись додому, не поспішайте «зігрітися», вмиваючись теплою / гарячою водою і розтираючи шкіру. Так ви тільки травмуєте замерзлі клітини, що неодмінно призведе до їх загибелі і пересихання шкіри. Краще дайте можливість обвітреному особі нагрітися при кімнатній температурі, після чого можете приступати до демакіяжу і вмивання шкіри.
Обвітрене обличчя. Як допомогти?
Якщо ж профілактичних заходів Ви не врахували, або просто запізнилися з їх виконанням, допоможуть виправити ситуацію секрети домашньої краси і здоров'я.
{ad1}Маски на основі лікувальних трав, рослинних масел, натурального меду і ячних жовтків допоможуть відновити порушений баланс вологи, прискорити відлущування мертвих клітин, усунути лущення шкіри і почервоніння обличчя.
- Рецепт № 1. Масляної компрес.
Швидше усунути наслідки обвітреної і лупиться шкіри під силу рослинній олії. Можна використовувати оливкове, мигдальне або масло жожоба. 2-3 столові ложки обраного масла нагрівають на водяній бані.
У теплому маслі рясно змочують тонкий шар вати, який рівним шаром прикладають до ураженої ділянки. Для збереження тепла обвітрене обличчя прикривають рушником на 8-15 хвилин.
Компрес знімають, а залишки масла легенько промокають сухим ватним диском. Процедуру повторюють щодня до видимого поліпшення стану шкіри (як правило, 5-8 компресів).
- Рецепт № 2. Трав'яний компрес.
Для приготування рятівного трав'яного компресу з лікарських трав і растнеій беруть по 2 столових ложки листя м'яти, пелюсток шипшини і троянди, і квіток ромашки ретельно подрібнюють. Отриману масу заливають невеликою кількістю гарячої води (до «покриття») і доводять на слабкому вогні до кипіння.
Остиглий відвар через 30-40 хвилин проціджують, що залишилася трав'яну масу рівним шаром викладають на підготовлену марлеву серветку (з вирізами для очей носа). Другим шаром марлі накривають трави таким чином, щоб трав'яна маса виявилася всередині серветки. Отриманий теплий компрес прикладають на обличчя на 15-20 хвилин. На завершення процедури на обличчя наносять захисний поживний крем.
- Рецепт № 3. Поживна маска для сухої, обвітреної шкіри.
1 чайну ложку натурального меду для обличчя нагрівають на водяній бані і змішують з 1 столовою ложкою оливкової олії. В отриману суміш додають 1 збитий яєчний жовток. Компоненти маски розмішують до однорідної маси.
Маску рівним шаром наносять на обличчя на 15-20 хвилин, змивають теплою водою. На завершення наносять на шкіру живильний крем. Маска протипоказана при наявності алергії на мед. В такому випадку Комора Краси рекомендує спробувати Вам наступний рецепт.
- Рецепт № 4. Поживна маска для обвітреної, що лущиться шкіри.
Для приготування маски 3 столові ложки пшеничних пластівців подрібнюють і заливають такою ж кількістю теплого молока. Якщо маска вийшла густий, її можна рівним шаром наносити на шкіру.
Якщо ж приготована суміш вийшла рідкуватий, просочіть в ній марлеву серветку (аналогічно трав'яному компрес). Компрес витримують 10-15 хвилин, змивають теплою водою. Процедуру повторюють щодня.
- Рецепт № 5. Маска для обвітреної, почервонілою шкіри.
У цьому рецепті 3 столові ложки шишок хмелю подрібнюють і заливають 1 літром очищеної води. На середньому вогні суміш доводять до кипіння. Через 30-40 хвилин теплий відвар проціджують, а решту масу викладають рівним шаром на марлеву серветку.
Компрес витримують 5-7 хвилин, в завершенні обвітрену шкіру обличчя змащують жирним живильним кремом.