Догляд за губами взимку
У холодну пору року найбільш не захищеної частиною особи є губи.
Тонка і ніжна шкіра на них найчастіше піддається впливу несприятливих природних факторів.
Мороз і вітер взимку, палюче пекуче сонце влітку - все це призводить до того, що губи починають сохнути, обвітрюється і розтріскуватися, доставляючи тим самим не малий дискомфорт і хворобливі відчуття.
Звичайно ж, помади і всілякі бальзами для губ на час допоможуть позбутися від неприємних відчуттів, проте з проблемою необхідно боротися зсередини.
Будь-частинки нашого тіла, для нормального функціонування, необхідні корисні речовини вітаміни, мікроелементи і губи це не виняток.
Вітаміни для красивих і здорових губ
Підтримувати здоровий стан губ слід цілий рік, для цього в свій раціон якомога більше включайте наступні продукти:
- морква і капуста, червоний солодкий перець і зелень, абрикоси і всі фрукти червоного кольору, печінку, яйця, рибу, сир - все продукти які багаті таким необхідним вітаміном A і бета-каротином;
- пивні дріжджі, сир, овочі, вівсяне борошно, кисломолочні продукти - все те, що в достатку містить вітамін B;
- кольорова капуста, горох, фундук, вівсянка, гречана крупа - містять корисний для губ провітамін B5;
- вітаміни F і E - міститися в оліях рослинного походження, морській рибі, авокадо, буром рисі, горіхах;
- вітамін C - це всілякі ягоди і фрукти, а також овочі, особливо багатий їм шипшина.
Вітамін A додасть губам пружність і зробить їх більш м'якими, B і B5 зніме роздратування і запалення, запобігатиме розтріскування, зволожить і прискорить регенерацію клітин шкіри губ. Вітаміни C, E, F - сприяють стимуляції вироблення колагену.
{ad1}Догляд за губами взимку: корисні рецепти
Так як на губах дуже тонка і ніжна шкіра за нею просто необхідний якісний і регулярний догляд, особливо в зимовий період. У цьому можуть допомогти не тільки куплені креми, бальзами та мазі, але і косметичні засоби домашнього виготовлення.
1. Домашній бальзам для губ - зробити водяну баню і розтопити бджолиний віск (1г), какао масло (2г), додати туди масло обліпихи (4 краплі), а також (по 1 краплі) ефірного масла лаванди і чайного дерева, все перемішати. Поки суміш не охолола перелити в зручну ємність. Після охолодження можна використовувати.
2. Маска для губ на основі меду - змішати 20г меду з 20г оливкової олії. Цю суміш наносити на губи товстим шаром і масажуючи пальцями, дочекайтеся повного вбирання. Робіть маску протягом декількох днів і губи стануть більш м'якими, перестануть лущитися.
3. Маска на основі гарбуза - змішайте 20г соку гарбуза (свіжовичавленого) і 20г перетертого сиру. Наносити на губи кілька разів протягом дня, тримати 5 хвилин. Маска запобігає появі тріщин і роздратування.
4. Маска на основі моркви - змішати в однорідну масу 20г перетертого сиру, 20г соку моркви (свіжовичавленого) і 10г соку лимона. Цю маску, нанесену на губи, слід залишати на ніч. Загоює обвітрену шкіру на губах.
5. Домашня мазь для губ - змішати 20г касторової олії і 20г вазеліну. Перед нанесенням макіяжу, змащувати губи маззю і злегка припудрювати. Вона захистить їх від морозу і вітру.
Як захистити губи від морозу і вітру: кілька корисних порад і рекомендацій
- Не слід облизувати губи на вулиці в холодну і вітряну погоду.
- Перед тим як вийти на вулицю використовуйте захисні креми для губ і помади з вітаміном E.
- Якщо після прогулянки ваші губи все ж потріскалися, нанесіть на них маску на основі меду, це зволожить і зніме запалення з губ.
- На растрескавшиеся і пересохлі губи ніколи не наносите декоративну помаду, тільки гігієнічні засоби.
- Перед сном не забувайте про заспокійливих і зволожуючих масках для губ.
Пам'ятайте, за губками необхідно регулярно доглядати і тоді вони завжди будуть залишатися ніжними і спокусливими!