Обвітрені губи
З настанням холодів нашим губам доводиться несолодко. Вони погано переносять постійний перепад температури, вплив холодного вітру і опалювальних приміщень.
На губах немає сальних залоз, які могли б пом'якшувати і зволожувати шкіру, тому, коли ми знаходимося на холоді шкіра губ починає втрачати свою вологу, кровообіг сповільнюється і з'являється сухість, а разом з нею губи починають тріскатися і лущитися. Ми ще називаємо це явище - обвітрені губи.
А коли губи стають сухими, у багатьох з'являється непереборне бажання їх зволожити, і вони починають старанно їх облизувати, що тільки посилює проблему. Губи починають ще сильніше сохнути, тріщинки стають більше, а ми ще й намагаємося відкусити відстаючі шматочки шкіри зубами, завдаючи губам ще більші страждання, так як ранки стають все глибше і глибше. І чим далі ми будемо тягнути, тим складніше буде вилікувати обвітрені губи.
Щоб губи не обвітрилися ...
- Постарайтеся позбутися від такої шкідливої звички, як облизування губ.
- Під час опалювального сезону використовуйте в приміщенні зволожувачі повітря;
- Під час застуди, при закладеності носа, намагайтеся, щоб ніс був завжди очищений, так як дихання через рот теж сушить губи;
- Обвітрені губи - одна з ознак авітамінозу. Якщо у вас саме ця проблема, включіть в щоденний раціон продукти, що містять вітамін В.
- Перед виходом на вулицю змащуйте губи спеціальним зволожуючим бальзамом або кремом, а в теплу пору користуйтеся сонцезахисним бальзамом для губ.
Якщо профілактика не допомагає, і губи у вас вже обвітрилися, комора краси пропонує народні рецепти лікування.
{ad1}Догляд за обвітреними губами
Перш за все треба видалити з поверхні губ шматочки відстає шкіри, які дуже дратують, і їх так хочеться сгризть зубами. Але не варто цього робити. Є більш м'який спосіб - пілінг губ:
- Пілінг губ з медом.
1 ч. Ложку меду змішуємо з дрібкою цукру, наносимо на шкіру губ і починаємо потихеньку масажувати протягом 2-х хвилин. Можна взяти чистий мед і рухами пальців по губах зробити 2-х хвилинний массажик.
- Пілінг губ з вазеліном.
Трохи вазеліну наносимо на шкіру губ і рухами пальців робимо невеликий масаж, на протязі 1-2 хвилин. Потім вазелін витираємо серветкою, змоченою в теплій водою.
Після того, як ви очистили поверхню губ можна нанести зволожуючу маску для губ.
- Сирна маска для губ.
1 ст. ложку жирного сиру трохи розводимо вершками і кашку, що вийшла накладаємо на губи. Маску тримаємо 10 хвилин, після чого змиваємо теплою водою.
- Маска з оливкової олії для губ.
Після того, як ви очистили поверхню губ, змастіть їх оливковою олією (або будь-яким іншим рослинним маслом). Після такої маски шкіра губ стає дуже м'якою і еластичною.
- Огіркова маска для губ.
Огірок може стати прекрасним зволожувачем для губ. Досить натерти його на дрібній тертці і накладе кашку на шкіру губ на 10-15 хвилин.
- Вітамін Е для губ.
Купіть в аптеці вітамін Е в капсулах і щодня змащуйте їм поверхню губ і тоді ніякі холоди і морози не будуть вам страшні.