Фотоепіляція волосся плюси і мінуси, все за і проти
Фотоепіляція - один з найсучасніших методів видалення небажаного волосся, що дозволяє надовго позбутися від цієї проблеми. З цієї статті ви дізнаєтеся, як правильно робиться фотоепіляція, за і проти цієї процедури, протипоказання, можливі наслідки і побічні ефекти.
принцип фотоепіляції
По дії на волосся процес фотоепіляції схожий з лазерної епіляції. Спалахи широкосмугового світла поглинаються пігментом волосся - меланіном, завдяки чому волосся нагрівається до температури 70-80 ° C. Це призводить до загибелі волосяного фолікула, а також до закупорки судин, що живлять його. Через кілька днів мертвий волосок випадає, і його зростання не може бути поновлено.
Важливо, щоб процедуру робив професійний і досвідчений косметолог, який зможе точно виставити настройки приладу. Саме від цього залежить загибель фолікула, інакше він може тільки пошкодиться, і волосся з нього й надалі зростатимуть. Спочатку вони будуть тонкими і слабкими, але через деякий час фолікул відновиться, і волоски знайдуть колишню товщину і колір.
Плюси і мінуси фотоепіляції
До плюсів процедури можна віднести наступне:
- Відсутність впливу на шкіру. Шкірний покрив не пошкоджується, що виключає можливість інфікування.
- Після процедур фотоепіляції гарантоване не буде врослих волосків.
- Результат проявляється практично відразу і тримається дуже довго. За один сеанс видалити всі волоски не вийде, тому що деякі з них знаходяться в сплячому стані. Однак вже після першої процедури ви помітите, що волосків стало набагато менше.
- Довгостроковий результат. При правильному проведенні фотоепіляції проблема небажаної рослинності не буде вас турбувати протягом декількох років. Також можливо, що волосся зникнуть назавжди.
- Фотоепіляція також робить позитивний вплив на шкіру, омолоджуючи її, розгладжуючи зморшки і надаючи здоровий і підтягнутий вигляд.
Крім цього, існують і мінуси фотоепіляції, про які потрібно знати, перш ніж йти на процедури:
- Висока вартість процедур. Оскільки для повного видалення волосся потрібно кілька сеансів, то це влетить вам у копієчку, причому потім вам доведеться раз на півроку ходити на профілактичні процедури. А якщо внаслідок гормонального збою або якийсь інший проблеми волосся почнуть рости заново, то все потрібно буде повторювати.
- Фотоепіляція погано бореться зі світлими і сивим волоссям, тому що в них немає меланіну. Чим темніший волосся - тим ефективніше процедура, і навпаки.
- Якщо ви маєте низький больовий поріг, сеанси можуть бути болючими для вас. В цьому випадку доведеться вдатися до допомоги знеболюючих засобів.
Побічні ефекти від фотоепіляції
- Імовірність отримати опік. Це може статися через некомпетентність косметолога, який виставить неправильні настройки апарату, або завдасть неякісний охолоджуючий гель. Опіки також можуть з'явитися на засмаглій, тонкої або роздратованої шкірі.
- Роздратування шкіри, алергічні реакції. Алергія може проявитися на спалахи світла, знеболюючі препарати або охолоджуючий гель.
- Зниження зору. Таке може бути, якщо ви не одягнули спеціальні захисні окуляри під час процедури.
- Після фотоепіляції можуть з'явитися рубці, в тому випадку, якщо ваша шкіра схильна до їх утворення.
- Якщо проводити фотоепіляцію на місці множинних родимок або папілом, є ризик їх перетворення в злоякісні утворення.
вартість процедури
Ціни на фотоепіляції коливаються в залежності від типу апарату, від часу сеансу, від кількості і кольору вашого волосся. В середньому ціна за одну спалах знаходиться в діапазоні від 30 до 150 рублів залежно від зони. Найдешевше видаляти волосся на руках і ногах, найдорожче - в інтимних зонах, на животі, в пахвових западинах. Кількість спалахів може сильно коливатися (від 5-6 до 400 за сеанс).
Для видалення одиничних волосків на обличчі потрібно мало спалахів, для великої площі, наприклад, ніг - набагато більше спалахів. Однак висока вартість окупається головним плюсом фотоепіляції - прекрасним довгостроковим результатом.
Запобіжні заходи
Не можна засмагати мінімум за 2 тижні до сеансу. Також бажано не відвідувати басейн, сауну за кілька днів. За день до процедури необхідно поголити потрібну ділянку тіла, щоб волоски встигли відрости приблизно на 1-2 мм.
В ході процедури вас покладуть на крісло, надінуть спеціальні окуляри. Косметолог обробить шкіру охолоджуючим гелем, після чого почне видалення волосся, водячи наконечником апарату по шкірі. Спалахи світла знищать волоски, що знаходяться в активній фазі росту, після цього сеанс буде закінчено.
Завершальний етап - це обробка шкіри зволожуючими засобами, також можна використовувати креми або лосьйони проти опіків, щоб додатково захистити шкіру. Наступну процедуру можна буде робити через місяць, всього сеансів потрібно від 5 до 10, в залежності від кількості волосся та інших індивідуальних особливостей.
Не можна відвідувати басейн, баню і сауну, а також зіграти, поки ви робите ці процедури, а також не використовувати косметику протягом перших кількох днів після процедури.
Фотоепіляцію не можна робити людям з онкологічними, важкими хронічними і шкірними захворюваннями, з варикозним розширенням вен, множинними родимками і папіломами, з гострими інфекційними захворюваннями, а також в період вагітності і лактації.
Щоб уникнути проблем і ускладнень після фотоепіляції, вибирайте тільки найкращі салони або медичні центри. Робити процедури повинен виключно досвідчений лікар-косметолог, який попередньо повинен оглянути вас, вивчити вашу історію хвороби, в разі необхідності - направити на консультацію до гінеколога, мамолога або ендокринолога.
Відео: Як працює фотоепіляція
Не женіться за дешевими цінами, шукайте перевірених фахівців, інакше ваше здоров'я може піддатися серйозному ризику!