Момордика: вирощування з насіння в домашніх умовах. Посадка й догляд, хвороби і шкідники
14.09.2017 0

Момордика: вирощування з насіння в домашніх умовах. Посадка й догляд, хвороби і шкідники

Для жінок
В закладки


З появою сходів скло прибирають, грунт зволожують теплою водою з пульверизатора і влаштовують стаканчики з розсадою на добре освітленому підвіконні. Для захисту від палючих променів сонця сіянці притіняють тонким папером або ажурною фіранкою. У фазі трьох справжніх листків рослинки разом торф'яними склянками висаджують в просторі ємності – квіткові горщики або відра об'ємом 25-30 л. Не забудьте встановити для підростаючої момордики відповідну опору, адже в найближчому майбутньому довжина ліани досягне 2-2,5 м. В якості постійного місця проживання момордике підійде просторий світлий підвіконня південно-східної сторони.

Рекомендації по догляду

В домашніх умовах момордика не прівереднічает, але догляд за нею повинен бути грамотним і своєчасним:

  • В жарку погоду рослини мають потребу в частому і рясному поливі. Процедуру здійснюють ввечері, грунтовно промачивая земляний ком м'якою теплою водою. На ранок після поливу грунт під ліанами обережно розпушують. Момордика не виносить оголення коренів, тому в міру осідання ґрунту в горщик підсипають свіжий субстрат.
  • Підгодовують ліани кожні 2-3 тижні, чергуючи універсальні мінеральні добрива з органічними настоями.
  • відсутність комах запилення момордики в приміщенні здійснюється штучно. Для цього пилок з тичинкові (чоловічі) квіток м'яким пензликом або ватяним диском переносять його на маточкові (жіночі) суцвіття.
  • Всі бічні пагони (пасинки), обережно висмикують. Для якісного плодоношення буде достатньо 2-3 гнучких батогів.

Увага! До початку плодоношення пагони і листя момордики обпалюють, як кропива, недарма назва культури (momordicus) перекладається з латини як «кусючий плід». Враховуючи цей факт, слід працювати з рослиною тільки в рукавичках і обмежити до ліані доступ дітей і домашніх улюбленців. Коли на місці запашних квіток почнуть з'являтися перші зав'язі, момордика змінить гнів на милість і перестане «кусатися».

Хвороби та шкідники

В кімнатних умовах на екзотичній ліані паразитують трипси, попелиця, павутинний кліщ. Хворіє момордика, як і традиційні огірки, борошнистою росою, сірою гниллю, бактеріозом. Якщо ви плануєте вживати плоди ліани в їжу, то утримайтеся від застосування хімікатів. У боротьбі з комахами допоможуть настої часнику і цибулі, міцний мильний розчин, відвари з картопляної гички або гіркого полину. Проти грибкових інфекцій нижній ділянку стебла (10-12 см) обробляють зеленкою або йодом, розведеними водою у співвідношенні 1:2. Для профілактики гнилі рослини періодично обприскують водним розчином йоду (10 мл/10 л).

При вирощуванні момордики в декоративних цілях використовують сильнодіючі промислові препарати. У боротьбі з шкідниками – інсектициди («Актеллік», «Карбофос», «Фітоверм»), для лікування хвороб – фунгіциди («Ридоміл Голд», «Фундазол», «Хом»).

Збір урожаю

Момордика – культура вдячна і у відповідь на грамотний догляд обов'язково порадує вас відмінною урожаєм. Для кулінарних цілей знімають 8-10-денні недозрілі зелені або жовтуваті плоди, м'якоть яких за смаком нагадує баклажан або кабачок. Щоб позбутися характерною гірчинки, яка подобається далеко не всім, диво-огірки очищають, нарізають скибочками і перед приготуванням вимочують у солоній воді або бланшують в окропі. Після такої обробки момордику смажать, тушкують, додають в супи, салати і вінегрети. Соковиті, ароматні, трохи гіркуваті плоди зеленого кольору вживають в їжу сирими, а цілісні зеленці можна маринувати і солити на зиму. Збирати врожай необхідно як можна частіше, інакше велика кількість зав'язей виснажить ліану і вона припинить плодоносити.

Ознакою повної стиглості «скажених огірків» вважається яскраво-помаранчеве забарвлення горбкуватою шкірки. На цьому етапі заготовляють насіння момордики, з яких готують гіркий відвар, призначений для лікування простатиту, геморою, сечокам'яної хвороби. Солодка м'якоть рубіново-червоних ягід містить цінну олію, багату каротином, підвищує гемоглобін і сприяє зміцненню імунітету. Відвар з листя ліани допомагає при гіпертонії, кашлі і мігрені.

Перелік показань до вживання екзотичного овоча досить великий – цукровий діабет, ожиріння, онкологічні захворювання, хвороби очей, розумове виснаження, склероз і т. д. Але! Момордика категорично протипоказана маленьким дітям, а також вагітним і годуючим жінкам.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як зберегти зрізані іриси у вазі довше. Що додати у воду?
Щодня необхідно заливати свежею воду. Вазу бажано періодично промивати. Не завадить обприскувати квіти водою. Вона виконує функцію роси і робить букет більш свіжим.
Як зберегти зрізану бузок в домашніх умовах, щоб стояла у вазі довше
Непогано з вечора бузок рясно полити водою. Якщо гілки ставлять у вазу не відразу, потрібно підготувати вологу тканину і загорнути в неї зрізи стебел. Додатково букет
Чорнобривці: вирощування з насіння. Посадка і догляд в домашніх умовах
При дотриманні всіх умов сходи з'являться через 4-6 днів. У фазі 3-4 справжніх листків сіянці розсаджують по квіткових горщиків, рясно поливають і влаштовують на
Догляд за взуттям.
Догляд за взуттям.
Догляд за взуттям.
06.07.17 Різне
Не варто пояснювати - щоб взуття служило як можна більше, за нею необхідно правильно доглядати. Процес цей не складний, однак вимагає деяких знань. Наприклад, чистити
Варення з кабачків з апельсином на зиму, покроковий фото рецепт
В кінці літа, радіючи достатку овочів і фруктів, так хочеться запастися на довгу зиму вітамінів! Крім перевірених, фірмових рецептів домашніх заготовок Твоя Ізюминка