Як перестати ревнувати колишнього: поради психолога
Під залежністю в даному випадку слід розуміти стан, при якому власне благополуччя без урахування стану справ інших людей стає неможливим. Іншими словами, якщо інша людина (наприклад, колишній коханий) благополучний і щасливий, що ви вже не можете повною мірою радіти ні новим відносинам, ні хороших змін у житті, ні чого-небудь взагалі. До будь-якого свята домішується гіркий осад: «а йому зараз добре, він з нею щасливий».
чи Можна з цим боротися
Безумовно, так. Звичайно, можна і почекати, тому що рано чи пізно це стан пройде, але краще не витрачати свою енергію даремно. Крім того, муки ревнощів, а тим більше такою безнадійною, як ревнощі до колишнього(-їй), переносити дуже важко. Кожен зайвий день, проведений в цьому стані, коштує дуже дорого, тому варто поборотися за нього.
Що ж можна зробити? Поради на кшталт: «відволічись», «піди в кіно», «шануй книгу» в даному випадку просто смішні – це скаже кожен, хто коли-небудь мучився ревнощами до колишньої другій половинці. Можна переглянути десяток фільмів і навіть не згадати, про що вони. Перед очима завжди буде одна і та ж картина – колишня любов в чужих обіймах. В даному випадку єдиним дієвим засобом є почуття. Більш сильне, ніж те, що доводиться відчувати зараз.
Причому мова йде не про нову закоханості (в цьому стані вона малоймовірна), а про яскравих емоцій, незабутніх відчуттів, викид адреналіну. Задумайтеся на мить: зараз ви ніким не пов'язані, ви можете чинити на свій розсуд без оглядки на другу половинку. Те, що, можливо, ви не могли дозволити собі раніше, тепер зробите запросто. Багато чого, звичайно, залежить від можливостей і власного характеру, але, як варіант, варто розглянути наступні сценарії:
- Поїхати на вихідні куди-небудь, хоча б просто погуляти по іншому місту. Побувати в нових місцях, наробити купу фотографій, залишити коментарі до них в соцмережах. Добре, якщо вдасться виїхати подалі і затриматися там якомога довше.
- Спробувати організувати який-небудь корисний проект. Наприклад, знайти найближчий притулок для тварин, відвідати його, подумати, чим можна йому допомогти. Можна організувати збір коштів для нього або акцію «Приюти звіра», в ході якої постаратися знайти нових господарів тваринам. Це заняття, до речі, може настільки захопити, що через тиждень ви не зможете пригадати, як виглядав ваш колишній(-ая), не те що ревнувати його.
- Побалувати себе. Подумати про те, чого б вам хотілося, що б могло доставити вам задоволення. Скласти список бажаного, включивши в нього як найпростіші, так і абсолютно нездійсненні на перший погляд речі. Потім поділити весь список на три категорії: бажання, завдання, мрії. Це може виявитися несподівано корисним і в більш далекі перспективи. Проаналізувавши список, намагатися втілити в життя спочатку бажання, потім подумати, як вирішити завдання, і уявити, що можна було б зробити, щоб збулися мрії.
- Якщо попередні варіанти у найближчому майбутньому зробити важко, можна проявити бодай мінімальну активність: наносити візити друзям і знайомим, нарешті. Головне – поменше часу проводити на самоті і роздумах.
Можна зробити ще безліч усяких дій, що дозволяють позбутися від небажаних думок; головне – слідувати закладеному в них основним принципом: більше активності, більше руху, більше діла, аж до втоми!
Чого робити не треба
Навіть якщо жоден із запропонованих сценаріїв втечі від власної ревнощів вам не підходить, більше того, ви самі абсолютно не уявляєте, що б можна було застосувати по відношенню саме до вас, можна підійти до проблеми з іншого боку. Як вже було сказано, ця проблема рано чи пізно неодмінно розсмокчеться. Можна зайняти вичікувальну позицію, особливо якщо ревнощі не настільки сильна, щоб серйозно заважати жити.
В цьому випадку досить запам'ятати кілька правил, які відповідають на питання: чого робити не треба? І не тільки запам'ятати, але і скрупульозно їм слідувати. Особливо в перший час. Отже, цього робити не варто:
- Не зловживайте спиртним. По-перше, ви напевно будете дзвонити колишньому(-їй), про що потім пошкодуєте; по-друге, так можна і спитися.
- Не кидайтеся шукати йому(їй) заміну. По-перше, ви ризикуєте «схопити що попало»; по-друге, від занадто активного мисливця дичину розбігається в два рази швидше.
- Не дивіться сумних фільмів і не слухайте сумну музику, особливо пов'язану з колишнім(-їй). По-перше, це не позбавить вас від ревнощів, а скоріше навпаки; по-друге, ви можете порушити п. 1.
- Не наводьте довідок про колишнього(-їй), не намагайтеся зайвий раз стикатися із загальними знайомими. «Доброзичливців», які виявляють ініціативу і прагнуть розповісти вам про нього(неї), уникайте; якщо треба – різко обривати.
По можливості краще взагалі уникати контактів з колишнім коханим. Якщо ви не вчитеся в одному вузі і не працюєте в одному кабінеті, це цілком реально. Необхідно розуміти, що тягар минулого не дозволяє рухатися далі, старі відносини заважають будувати нові. Тому слід перегорнути сторінку і лише потім починати писати нову історію.