Аналізи при вагітності
11.10.2017 0

Аналізи при вагітності

Вагітність
В закладки


analizy dlya beremennyhВагітність - це не тільки збільшується живіт, це не тільки бажання намазати оселедець згущеним молоком, це не лише щастя, переполняющее вас, коли малюк вперше заворушився… Вагітність - це жіноча консультація, черги, це здача аналізів.

Як тільки ви станете на облік у гінеколога, відразу ж отримаєте на руки направлення на аналізи. Деякі дослідження протягом вагітності будуть проводитися не один раз. Звичайно, здача аналізів доставляє трохи задоволення, однак це необхідний етап, оскільки саме завдяки результатам лабораторних досліджень ви зможете переконатися в тому, що ваша вагітність протікає нормально, а якщо і виникнуть якісь складнощі, ви завжди зможете усунути їх у найкоротші терміни і ще до того, як вони виростуть у справжню проблему.

Деякі аналізи рекомендується здавати ще на етапі планування вагітності. Зрозуміло, якщо мова йде про планованої вагітності. У цей період дуже важливо перевірити організм жінки на наявність TORCH-інфекцій, що становлять собою небезпеку для внутрішньоутробного розвитку малюка. Мова йде про токсоплазмозі, краснухи, герпесу, цитомегаловирусе.

Під час вагітності доведеться здати набагато більше аналізів. Яких? Про це піде мова нижче.

Дослідження на резус-фактор і групу крові. Таке дослідження протягом вагітності проводиться два рази: при постановці вагітної на облік, і за кілька тижнів перед пологами. Зрозуміло, що ні на групу крові, ні на резус-фактор вагітність не зробить ніякого впливу - це фактори залишаються незмінними протягом усього життя людини. Однак при першому обстеженні може бути допущена помилка і лікарі воліють просто перестрахуватися на той випадок, якщо при ускладнених пологах знадобиться переливання крові. Це дослідження є дуже важливим в тому випадку, якщо у вагітної жінки негативний резус, а у майбутнього батька - позитивний.

Аналіз крові на сифіліс, ВІЛ, гепатит В і С. Таке дослідження потрібно для того, щоб визначити ступінь ризику захворювання майбутньої мами даними інфекціями. У тому випадку, якщо організм вже заражений, проводити лікування під час вагітності не можна - і не важливо, чи йдеться про ВІЛ-інфекції або про сифілісі. Проте лікарі будуть використовувати методи медикаментозної профілактики, щоб знизити ризик народження інфікованої дитини.

Загальний аналіз крові. Досить просте, але дуже інформативне дослідження. Робиться зазвичай кожні два тижні. Завдяки показниками рівня гемоглобіну, червоних кров'яних тілець, які можна дізнатися, проводячи загальний аналіз крові, кваліфікований фахівець може скласти більш-менш повне думка про стан жіночого організму. Так, можна вчасно виявити анемію (досить поширена проблема у жінок під час вагітності), і, відповідно, вчасно її скорегувати за допомогою дієти і препаратів заліза. Крім того, завдяки загальним аналізом крові можна буде вчасно виявити загострення хронічного захворювання, якщо жінка має таке.

Загальний аналіз сечі. Нерідко цей аналіз називають своєрідним діагностичним тестом. Подібні дослідження показують, наскільки добре працюють органи жіночої сечовидільної системи. Дуже часто хвороба нирок, якщо вона є, до вагітності себе ніяк не проявляє, і саме загальний аналіз сечі допоможе вчасно виявити захворювання. Крім того, аналіз покаже, чи міститься в сечі білок, що буде говорити про початок гестозу, а також про ступінь його тяжкості.

Біохімічний аналіз крові. За допомогою цього дослідження можна відстежити роботу різних органів - нирок, печінки, шлунково-кишкового тракту. Наприклад, показник рівня глюкози в крові дасть можливість судити про роботу частини підшлункової залози, що виробляє гормон інсулін, який необхідний для нормального обміну глюкози в жіночому організмі.

УЗД. Зазвичай майбутня мама проходить ультразвукове дослідження три рази під час вагітності: на десятій, двадцятої, тридцятого тижнях вагітності (плюс-мінус два тижні). УЗД при вагітності - дуже важливе дослідження, завдяки якому лікар зможе найбільш повно оцінити розташування плода в утробі, стан і кровотік плаценти, стан внутрішніх органів. Перше УЗД проводиться для того, щоб переконатися, що плід дійсно розвивається. На другому УЗД виявляють можливі вади розвитку. Крім того, можна з'ясувати стать малюка. Третє УЗД необхідно для оцінки темпів зростання малюка, для визначення об'єму навколоплідних вод, для визначення можливої затримки розвитку малюка.

Потрійний тест. Являє собою скринінгове дослідження, яке дозволяє виключити у плода хромосомні захворювання.

Мазок на дослідження флори уретри, цервікального каналу, піхви. Такі мазки дозволяють лікарю контролювати стан жіночих родових шляхів. Завдяки результатам дослідження можна буде судити про наявність в родових шляхах жінки-яких інфекцій.

Коагулограма. Являє собою перевірку крові на згортання. Під час вагітності можуть спостерігатися деякі зміни в системі згортання крові. У тому випадку, якщо завдяки дослідженням були виявлені відхилення від норми, призначається лікування, так як в противному випадку підвищується ризик ускладнень під час пологів, ймовірність певних форм невиношування дитини.

Амніоцентез, кордоцентез. Це дослідження проводиться у виняткових випадках - тоді, коли всі попередні методи діагностики не дозволили скласти повну картину стану вагітної жінки. Являє собою серйозне втручання в вагітність жінки: за допомогою спеціальної голки з маткової порожнини вилучають плодовий матеріал (навколоплідна рідина, клітини плаценти), який згодом і досліджується.

І наостанок варто сказати про деякі правила здачі аналізів, дотримання яких дозволить забезпечити максимально точні результати досліджень.

Отже, кров треба здавати на голодний шлунок з ранку, поки показники крові ще не змінилися. Пити можна, так як вода на показники жодним чином не впливає. Сеча також збирається з ранку будинку. Можна купити спеціальний контейнер в аптеці, а можна добре вимити баночки від дитячого харчування. Не забудьте перед здачею аналізу промити зовнішні статеві органи з милом під душем - в сечі не повинно міститися жодних виділень. Мазок береться фахівцем у гінекологічному кабінеті, не вимагає ніякої попередньої підготовки.

Комментарии (0)
Додати коментар
Маловоддя при вагітності
Маловоддя при вагітності
Маловоддя при вагітності
17.09.17 Вагітність
Ріст і розвиток дитини в материнській утробі великою мірою залежить від амніотичної рідини або, як її ще називають, навколоплідних вод. Саме амніотична рідина забезпечує
42 Тиждень вагітності
42 Тиждень вагітності
42 Тиждень вагітності
25.09.17 Вагітність
Сорок другий тиждень вагітності… 10% майбутніх мам «дохаживают» до цього терміну. Втім не потрібно занадто сильно переживати, якщо ви потрапили саме в ці 10% -
41 Тиждень вагітності
41 Тиждень вагітності
41 Тиждень вагітності
09.09.17 Вагітність
Сорок перший тиждень вагітності… Призначений лікарями день пологів лишився вже позаду, а довгоочікувана зустріч мами і дитини так до цих пір не відбулася. Втім
16 Тиждень вагітності
16 Тиждень вагітності
16 Тиждень вагітності
12.09.17 Вагітність
Шістнадцята тиждень вагітності - дивовижний період у житті кожної майбутньої мами, адже саме у ці дні ви можете вперше відчути ворушіння дитини у вас в животі. Це
9 Тиждень вагітності
9 Тиждень вагітності
9 Тиждень вагітності
14.09.17 Вагітність
На дев'ятому тижні вагітності відчуття майбутньої мами вже абсолютно зрозумілі: незважаючи на те, що зовні змін практично немає, примхливість, різкі зміни в настрої,