
Зелені какашки у грудничка
У перші дні життя зелені какашки у грудничка - це нормальне явище, так як кишечник дитини ще не здатний повною мірою впоратися з виробленням ферментів.
Крім цього, якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, то такий колір калу може бути обумовлений харчуванням матері, а не сигналізувати про наявність якихось небезпечних захворювань.
Отже, коли зелений кал у грудної дитини норма, а коли відхилення - про це ми і поговоримо сьогодні.
Коли зелений колір - нормальне явище

Новоспеченим батькам не варто переживати про те, що колір дитячого стільця змінився, якщо це відбувається:
- коли мама не дотримується запропонованої дієти або з'їла «заборонений плід»;
- коли дитині перший раз дають прикорм або суміш (Зазвичай це відбувається в 5 місяців);
- коли починають лізти перші зубки (Приблизно в піврічному віці).
Але хочеться відзначити, що якщо такий стан триває кілька днів, то звернутися за консультацією до лікаря варто заради власної безпеки і достовірності.
Зелені какашки у грудничка: небезпечні причини виникнення
Відразу видно, якщо немовляті потрібна медична допомога, так як дивний колір калу супроводжується млявістю дитини, примхливістю, пропажею настрою, апетиту і підвищенням температури тіла.
Багато про що може також сказати і сам вид щоденних випорожнень, їх запах і консистенція. Наприклад, якщо під час переодягання з'являється нестерпний запах, а на памперсі видніється зеленуватого кольору какашки з пінистими краями, то це може говорити про відсутність поживних речовин. Якщо ж після проведені аналізи не показали ніяких відхилень, то наступна ймовірна причина - дефіцит заднього молока.
У разі, коли у дитини чорний кал з зеленими вкрапленнями і гнійним запахом, то це вагома причина вдатися до допомоги фахівців, так як цілком можливо внутрішнє нагноєння органів. Якщо до перерахованих симптомів додається ще й кров - причина швидше за все криється в проблемах з травленням або в пошкодженні тонких стінок кишечника.
Якщо з подібною проблемою зіткнувся дитина дворічного віку, то з кишечником може бути все в порядку, а проблема криється в інфекційному захворюванні, яке також характеризується:
- частим плачем;
- підібраними ніжками до животика;
- скаргами на біль в животі і коліками;
- легкою нудотою або ж блювотою;
- висипом і роздратуванням по всьому тілу;
- неприємним ротовим запахом;
- частим здуттям живота і газиками.
Зелені какашки у грудничка цілком можуть з'явитися після стресовій ситуації, незважаючи на їх юний вік. Найчастіше це пов'язано з напруженій атмосферою в будинку, з частими переїздами, зміною місця або дискомфортом, який може відчувати дитина через незручну одягу, повного памперса або через голод. У таких ситуаціях малюки часто заспокоюються, як тільки виявляються на руках у мами, їх переодягають або годують. І коли емоційний фон дитини налагоджується - проблема кольорового стільця зникає.

Більш серйозною причиною може виявитися алергія, адже дитині з часом починають давати нові продукти, і навіть маленький шматочок яблука здатний викликати подібну реакцію. Таку закономірність дуже легко відстежити: дали яблучко - зелений колір з'явився, перестали пригощати яблучком - все нормалізувалося. Але якщо з'явилися інші симптоми алергічної реакції (висип, температура, свербіж), не відкладайте візит до лікаря в довгий ящик.
{ad1}Крім цього, у новонароджених часто помічається ослаблення імунітету, що є абсолютно нормальним явищем, але вимагає уважного підходу.
В такому випадку, тільки лікуючий лікар може підказати, як підвищити його основні функції, тим самим позбавивши від ризику зараження і кольорових какашек.
Зелений кал у малюків - вина матері
Тільки на перший погляд грудне вигодовування здається легким завданням, але на ділі необхідно дотримуватися дуже багато правил і рекомендацій, щоб новожітель отримував потрібні вітаміни і корисні речовини.
В період лактації дуже багато уваги приділяється харчового раціону матері, так як будь-який відхід від норми може призвести до різнобарвного «сюрпризу» у дитини. Цей випадок не входить в розряд смертельних, але все ж лікарі рекомендують такого не допускати, щоб дитячий організм поступово навчався перетравлювати надходять в шлунок продукти.
Якщо ж таке сталося, і зелені какашки у грудничка виникли «з нізвідки», варто подумати про те, що:
- чи могла мама з'їсти досить велика кількість зелені, огірків та інших зелених продуктів?
- з'явився в її раціоні новий продукт, який може виявитися звичайною грушею, просто її після пологів ще не доводилося спробувати?
- вживаються чи в їжу постійно свіжі овочі, фрукти і велика кількість води?

Якщо хоч на одне з цих питань батьки можуть відповісти ствердно, то спробуйте виправити становище і поспостерігати за станом власної дитини. Швидше за все, його кал нормалізується і стане гірчичного кольору вже через кілька тижнів.
Саме з цієї причини лікарі рекомендують дотримуватися «мамочкіной» дієти і вводити нові продукти в свій щоденний раціон і раціон малюка поступово і обережно. І ні в якому разі не намагатися тих продуктів, які ніколи не вживалися до вагітності.
До речі, ще пару слів про годування. Дитячі зелені какашки можуть запросто виникнути через неправильне годування, і мова йде не стільки про режим харчування, а про його якість. От скажімо, якщо дитинці не надали можливості повністю спустошити груди, то в його організм потрапить тільки молозиво, а жирне живильне молочко залишиться «за бортом».
З таким розкладом організм не буде отримувати необхідних речовин і висловлювати свій протест наявністю зелені і слизових утворень в калі.
Як допомогти дитині
Багато причин зелених випорожнень не вийде визначити без проведення медичного обстеження і додаткових аналізів. Тому без відвідування поліклініки не обійтися.
До речі, збір деяких аналізів щодо немовлят вимагає певних умінь батьків. Так, багато хто задається питанням, як зібрати сечу у грудничка дівчинки - перейдіть за цим посиланням, щоб ознайомитися з необхідною інформацією.
Після того, як причина знайдена і лікарське лікування призначено, слід строго дотримуватися всі інструкції і виконувати медичні рекомендації. Але варто зауважити, що в разі призначення ліків давати їх дитині немає потреби, адже незадовго до годування його може випити матуся, і всі корисні властивості потраплять в організм дитини через її молочко.
Важливо! Коли виявлено інфекцію або патологічні відхилення шлунково-кишкового тракту, ні в якому разі не можна давати дитині ліки «за порадою» і лікувати його в домашніх умовах. Тут необхідний стаціонар, де допоможуть позбутися не тільки від наслідків, але і вирішити саму проблему.

Коли зелений дитячий кал супроводжується запором або діареєю, то слід уважно стежити за кількістю рідини, яке вживає дитина, давати йому дитячий чай або трав'яний настій з дозволу лікаря. Також дізнатися у фахівця, як лікувати запор або діарею при перших їх появи самостійно, дізнатися найпоширеніші причини їх виникнення, тим самим полегшивши життя малюкові.
Такі невеликі правила, раціональне харчування і своєчасне відвідування дитячого лікаря допоможуть уникнути багатьох неприємностей і дозволять несформованим травленню малюка навчитися правильно і злагоджено працювати.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.



