
У скільки ріжуться зуби у немовлят: терміни, симптоми, допомога
У кожних батьків наступає такий жахливий період в житті, коли у їх малюка починають різатися зубки. Тому багато хто задається питанням, у скільки ріжуться зуби у немовлят, щоб знати, коли їх чекати і швидко допомогти дитині.
Як уникнути негативного впливу цього періоду на організм дитини? Які ліки потрібні при підвищенні температури? Зараз ми спробуємо роз'яснити всі хвилюючі питання.
Коли ріжуться зубки у немовлят

Головне, батькам потрібно заспокоїтися щодо зубів у немовляти. Адже це нормальний фізіологічний процес і нічого страшного в цьому немає. Всього лише потрібно стежити за станом своєї дитини і в разі потреби вживати заходів, якщо щось піде не так.
Часто у стоматологів запитують:«У скільки ріжуться зуби у немовлят»? Відповідь проста, у віці 5 - 7 місяців (дані приблизні, тому що кожна дитина індивідуальна, бували випадки, коли у дитини починали різатися зубки навіть в 2 місяці, у інших же, навпаки, тільки до року). Спочатку ріжуться нижні різці і після починають прорізатися верхні, а потім вже бічні.
Фактори, що впливають на появу зубів
З питанням, у скільки ріжуться зуби у грудника розібралися, тепер потрібно дізнатися які чинники впливають на їх появу. На даному етапі формування здорових зубів впливають такі ключові фактори, як:
В якому кліматі живе дитина (зазвичай, чим жаркіше клімат, тим швидше зуби починають прорізатися)?
Спадковість (в основному впливає материнська лінія).
Харчування малюка і матері (якщо дитина не вживає чисту воду і якісні продукти, то можуть виникнути проблеми з прорізуванням зубів у немовлят. Також важливим фактором є те, чим харчувалася мама протягом дев'яти місяців вагітності і при грудному вигодовуванні).
Захворювання, якими перехворіла дитина під час формування та прорізування зубів важливо для формування зубощелепної системи.
Ознаки появи зубів і можливі симптоми
Для того щоб немовля не захворів під час прорізування зубок (адже в цей час імунітет у дітей знижений), слід стежити за станом чада під час процесу і якщо щось піде не так, то вжити необхідних заходів.
У малюка починається плаксивість і дратівливість до всього.
Підвищення слюнотечения.
Запалення ясен у грудничка (ясна починають злегка набухати і червоніти, батькам потрібно приготуватися до того, що зуби не з'являться на завтрашній день і доведеться потерпіти істерики дитини.)
Розлад травлення у крихти, супроводжується поносом і відрижкою. Відбувається все через тяги малюка в цей час тягти все собі в рот (адже Десенки так сверблять!).
Поява невеликого рідкого нежиті. Найчастіше нежить не сильний і може тривати від 4 до 5 днів.
Десна в той час у немовляти дуже вразливі і якщо не доследующего за гігієною іграшок та інших предметів, що потрапляють в ротову порожнину, то можна запросто заробити молочницю. Внаслідок чого у дитини починає проявлятися злегка кислуватий запах з рота. А якщо вчасно не звернути уваги і не почати лікувати, то може погіршитися і загальний стан - виникнути нездужання, підвищиться температура і т. Д.
Іноді може виникнути висип на підборідді або навколо рота (Причиною може бути алергічна реакція на яке-небудь медикаментозне засіб, або просто через рясний виділення слини).
Підвищена температура (Якщо під час прорізування зубів у немовлят температура, протягом декількох днів, перевищує нормальну, найімовірніше, сталося зараження вірусною інфекцією). В цьому випадку краще проконсультуватися з педіатром.
Зверніть увагу! Спостерігайте за своїм чадом і якщо якась ситуація в його стані викликає побоювання або батьки не в змозі з чимось впорається, то краще не зволікати і звернутися до лікаря!
{ad1}Як допомогти малюкові
В цей час немовлята ослаблені і за ними потрібен постійний контроль. Будь-які ускладнення можуть привести до серйозних наслідків, дуже важливо відрізняти недуга викликаний прорізуванням зубів у немовлят від справжньої застуди.
Щоб дитині стало краще потрібно елементарно брати дитину на руки, заколисувати, ласкаво розмовляти. Це допоможе дитині відволіктися від болю в яснах. Також в цей період слід частіше давати малюкові груди, особливо, коли він просить.
Коли ріжуться зубки дитині потрібні предмети, які допоможуть почухати Десенки. Це можуть бути спеціальні гумові дитячі іграшки - прорізувачі (є навіть такі, які володіють охолоджуючим ефектом! Вони відмінно допомагають вгамувати біль). Зверніть увагу, що краще використовувати прорезователі, ніж давати дитині такі різні «батьківські замінники», як яблуко, бублик і т. п. Адже годі й додивитися, немовля відкусить великий шматок і може вдавитися!
Для полегшення дитині можна змащувати ясна різними гелями і мазями. При цьому потрібно не забувати читати інструкцію до препарату. Адже деякі препарати можна використовувати певну кількість разів, а також є обмеження, побічні ефекти і протипоказання. Але як показує досвід багатьох батьків: краще утриматися від застосування будь-яких медикаментів, організм сам впорається. Але якщо при певних моментах ніяк не обійтися без препаратів, то обов'язково потрібно проконсультуватися з фахівцем.
З народних рецептів непогано допомагає ромашковий чай (Заварюють одну чайну ложку стаканом окропу. Настоюють 15 - 20 хвилин, потім проціджують і використовують) - відмінно допомагає з розладом травлення в цей час.
Не виключені і ромашкові компреси, які потрібно прикласти до припухлості, де прорізується зуб у дитини. Також їх можна використовувати при молочниці в роті у малюка.
Наступний спосіб слід застосовувати з особливою обережністю і тільки тоді, коли немає алергії у малюка. При ньому ясна грудничку змащують медом. Мед в цьому випадку надає болезаспокійливу, антисептичну дію, прибирає свербіж з ясен.
Доведено що при прорізуванні зубів добре допомагає холод (проте, дивіться, не перестарайтеся!). Для цього можна заморозити той же прорізувач, гумові або пластмасові іграшки покласти в холодильник, а можна просто змочити в холодній воді марлю або бавовняну серветку дати пожувати грудничку під батьківським контролем.
Як доглядати за зубами
Після того як прорізалися зуби у немовлят потрібно подбати за їх доглядом. Існує факт, що не потрібно доглядати за молочними зубками - це абсолютно не так!
Взагалі, за ними потрібно доглядати, як тільки з'явилися перші у малюка. Так як, емаль у дитини занадто слабка і здатна піддаватися різним впливам. Спочатку можна застосувати замість щітки звичайну марлю, можна також використовувати силіконову спеціальну щіточку, яка одягається на палець.
З віку від 2 до 3 років дитини добре привчити самостійно чистити зуби, тільки дуже м'якою зубною щіткою. Зубні пасти зазвичай використовують спеціальні дитячі з низьким вмістом фториду, фруктовим запахом і смаком. Уважно дивіться на упаковку з якого віку можна використовувати ту чи іншу зубну пасту.
Доглядайте за зубками малюка з моменту їх прорізування, привчайте його потім до самостійного догляду за ротовою порожниною, і білосніжна сяюча посмішка йому просто забезпечена!
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.



