Перші зубки у немовлят коли починають рости
Бути батьками завжди чудово, хоч і страшно на перших порах, адже не знаєш, як тримати малюка на руках, від чого він плаче, ніж найкраще годувати або яку колискову заспівати. Але подібних речей швидко вчишся, починаєш пізнавати свою дитину і розуміти, чого він хоче.
Як би там не було, завжди залишаються речі досить непередбачувані. Наприклад, не знаєш про перші зубки у немовлят, коли починають рости і турбувати малюка.
Існує безліч графіків, припущень і теорій з якої причини і коли прорізаються зубки у немовлят, але жоден лікар не назве ні то що точного дня, але навіть точного місяця, коли така «радість» впаде на голови батьків.
Хоча існують деякі незаперечні симптоми, що визначають швидкий ріст зубів. До них відносяться:
- постійний плач і примхливість у дитини;
- він безперестанку намагається все запхати собі в рот;
- коли ротик відкривається, то легко помітити легку припухлість і почервоніння на яснах;
- у дитини постійно виділяється слина без видимих на те причин;
- дитина не може спокійно спати по ночах, його доводиться укладати довше звичайного;
- пропадає апетит і бажання брати груди.
Перші зубки у немовлят, коли починаю рости, можуть викликати і серйозніші симптоми, такі як легкий мокрий кашель, нежить, висока температура, пронос або запор. Це викликано тим, що під час появи зубок дитині доводиться більше ковтати слини або «виштовхувати» її надлишок за допомогою кашлю, боротися з болем і звикати до нових відчуттів.
Дані прояви проходять в межах трьох днів (нежить зазвичай в межах чотирьох) і не є симптомом більш серйозного захворювання або патології.
Як говорилося вище, чітких меж «зубопоявленія» не існує, але приблизні таблиці можна знайти в Інтернеті або попросити у свого лікуючого лікаря. Але відразу варто підкреслити, що будь-який розбіжність з лежить в квартирі папірцем не рахується патологією, сигналом про поганому розвитку або хвороби. Кожна дитина розвивається індивідуально і до зубів це так само відноситься.
{ad1}Давно помічено, що у хлопчаків зубки з'являються трохи пізніше, а ось дівчатка можуть піднести батькам сюрприз навіть в чотири - п'ять місяців.
Перші зубки у немовлят, коли починаю рости
Зазвичай на самому початку з'являються зубки нижнього ряду. Два центральних різця з'являються в піврічному віці або в вісім місяців. Якщо нижні «солдати» прорізалися до зазначеного часу, то починаючи з восьми місяців слід чекати появи верхніх центральних зубчиків.
З дев'яти місяців до року слід чекати збільшення, а саме бічних верхніх зубів. До року і двох місяців повинні з'явитися з боків нижніх центральних різців ще два. Починаючи з однорічного віку, слід так само спостерігати за можливою появою перших верхніх молярів і майже одночасно з ними вискакують нижні.
Ближче до дворічного віку (вісімнадцять - двадцять два місяці) з'являються ікла. У плані розташування (спочатку верхні, а потім нижні) нічого не змінюється.
Починаючи з другого Дня народження і на протягу наступних шести місяців, нарешті, слід очікувати верхніх других молярів і, зрозуміло, нижніх.
В такому випадку, в неповні три роки дитина обзаводиться повним набором молочних зубів в кількості двадцяти штук. З появою останнього зуба все болісні симптоми закінчаться і у малюка не буде потреби постійно пхати пальці в рот.
Дискомфорт, який відчуває дитина, коли починають рости перші зубки, але їх ще не видно на яснах, цілком нормальне явище. І абсолютно нормально, якщо перший різець з'явиться лише в вісім з половиною місяців, в той час як симптоми проявилися в чотири. Не дивлячись на пізню появу «первістка» інші зубки його обов'язково наздоженуть і вилізуть, коли це буде необхідно.
У деяких випадках батьки впадають в паніку через те, що замість одного зуба мало не в один день зросла два, а іноді і чотири поспішають вилізти одночасно. Це не привід бігти до лікаря і думати про погане. Зубну парність не можна назвати ні негативної, ні позитивної, але вона вважається абсолютно нормальним явищем.
Якщо раптом зубчики почали вилазити спочатку знизу, потім зверху, а не один за одним, як передбачається в представленому графіку, то слід пам'ятати, що це так само ні на що не вплине. Хворіти від цього молочні зуби більше не стануть, карієс через такого неспівпадання їм не загрожує, і несподівана кривизна не наступить через «неправильного» зростання.
Загалом, головне, - спостерігайте за своєю дитиною, стежте за чистотою порожнини рота, можливими симптомами і з першого року життя не забудьте нанести візит до стоматолога, який точно зможе сказати про стан здоров'я молочних зубів і підкаже способи догляду за ними.
А ще можна придбати спеціальний гель для змазування ясен малюка, щоб занепокоєння було набагато менше. Ліки має заморожує дію і усуває больові відчуття дитини. Особливо корисно застосовувати його на ніч, щоб малюк добре спав.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.