Симптоми прорізування зубів у немовлят
У різні періоди життя дитини батьки стикаються з різними проблемами. Адже людський організм непередбачуваний і завжди здатний підносити сюрпризи.
У той час як доросла людина може розповісти про те, що його турбує, маленький немовля тільки плачем може звернути на себе увагу.
Одним з найболючіших, і в той же час, довгоочікуваних сюрпризів є прорізування перших зубчиків у діточок. Це можна вважати першим кроком до дорослішання і одночасно серйозним випробуванням для малюка і батьків.
Симптоми прорізування зубів у немовлятв можна переплутати з іншими хворобами, тому важливо зорієнтуватися, на що звертати увагу, щоб бути впевненими в діагнозі.
Коли чекати перших прорізування
Відразу ж потрібно заспокоїтися, тому що точних термінів появи зубів у дітей не існує. Кожен народжується маленькою індивідуальністю, з різною генетикою і особливостями функціонування організму. Навіть якщо народжуються близнята або двійнята, це не означає, що зубки у них з'являться одночасно.
Статистичний аналіз дозволив з'ясувати - перші зубки в середньому прорізуються близько шестимісячного віку немовляти, і вже до року їх може бути близько 6-8. Але це лише середні показники. Існує безліч винятків з правил, коли тільки в рік починають з'являтися симптоми прорізування перших зубів у немовлят, і це можна вважати нормою.
В загальному, кінцеве формування зубних рядів має закінчитися до 13-15 років життя.
Крім того, на появу зубів впливають і інші множинні фактори:
- клімат в країні проживання;
- генетична схильність;
- супутні захворювання, пов'язані з ендокринною системою дитини;
- насиченість і збалансованість харчування;
- правильність дій в догляді за малюком.
Якщо ж зубки істотно відстають в появі, зверніть увагу, чи немає у дитинки таких захворювань, як рахіт (Розвивається при нестачі вітаміну D) або адентія (Відсутність зачатків зубів).
Загальна схема прорізування (яка, підкреслюємо, не є остаточною, а тільки орієнтовною) виглядає так:
Вік дитини (місяці)
Зубки, які можна очікувати6-9
Перші медіальні різці (нижні)
7-10
Перші медіальні різці (верхні)
9-12
Другі бічні різці (верхні і нижні)
12-18
Перші корінні (верхні)
13-19
Перші корінні (нижні)
16-20
ікла верхні
17-22ікла нижні
20-33
Другі корінні (нижні)
24-36
Другі корінні (верхні)
Стоматологи наполягають, що вік прорізування зубів не характеризується особливою важливістю, вагому роль відводячи їх послідовності.
Позначений фактор буде визначати правильне розміщення і відсутність / наявність зубних патологій.
Чи не переплутати прорізування зубів із хворобою
Дуже часто перші симптоми прорізування у немовлят первістків зубів схожі з симптомами деяких хвороб, і батьки часто залишаються в замішанні, не знаючи як впоратися. Спробуємо з'ясувати характерні особливості процесу появи зубок у малюків.
- Зубні ясна насичено червоні і характеризуються припухлістю, що через деякий час замінюється побілінням (просвічування зубів крізь ясна).
- Слина у дитини виділяється дуже інтенсивно і рясно. Цей процес закінчиться до появи десятого зубика. Як правило, рясні слинки виливаються з рота немовляти через ще недосконалого глотательного рефлексу.
- Дитина буквально все тягне в рот і намагається гризти, відчуваючи, що ясна сверблять. У цій ситуації існує допомога у вигляді спеціальних прорезивателей для зубів, які необхідно охолоджувати, і давати гризти дитині. Це допомагає боротися ще й з больовими відчуттями.
- Досить часто проявляється відмова від їжі через зниження апетиту. Виходом може бути пропозиція самої різної їжі: від перетертої на пюре до тієї, яку можна гризти. Малюк повинен вибрати сам.
- Дитина примхливий і дуже неспокійно спить. Вчені стверджують, що біль, характерну для прорізування зубів, доросла людина нездатний винести. Тому батькам варто бути дуже уважними і терплячими в цей період життя малюка.
- Діарея і запори, причому вони можуть спостерігатися поперемінно. Подумайте, що міг з'їсти дитина. Якщо нічого такого, то скоріше за все причина - зубки.
- Підвищення температури тіла, іноді до 39 ° С і більше. Щоб визначити, що це дійсно зубна температура, промажте ясна малюка спеціальним гелем для зняття болю. Якщо вона почне знижуватися - це зуби.
- Можливі кашель і закладеність носа. Ці симптоми прорізування зубів у немовлят виникають внаслідок набрякання носоглотки малюка. Перевірити, зубне це прояв, просто - після прорізування симптоми проходять.
- Алергічні прояви на тілі. Важливо згадати, чим харчувався дитина або мама (якщо на грудному вигодовуванні). Не вмикайте в період прорізування зуба нових продуктів в раціон, щоб переконатися в правильності діагнозу.
- Потягування вушок і потирання щічок. Больовий зубної синдром у деяких діточок поширюється на зону вух і щік, тому вони схильні інтенсивно потягувати юшки і терти щоки.
- Особові роздратування. Виникають внаслідок надмірного виділення слини і витікання її на підборіддя. Шкіра червоніє і потовщується. Мийте дитяче личко частіше, змащуйте жирним кремом, і позначеного симптому можна буде уникнути.
весьпроцес прорізування зубок - дуже складна робота для маленького організму, тому імунітет дитини різко знижується в ці періоди.
{ad1}Спостерігайте із загостреною пильністю за своїм чадом, щоб зуміти вчасно і правильно йому допомогти.
Симптоми прорізування зубів у немовлят, які повинні викликати занепокоєння
Не завжди все проходить по доречною схемою. Трапляються ситуації, коли батьки мають вжити додаткових заходів, і це необхідно зробити вчасно. Зокрема, турбуватися потрібно починати, спостерігаючи такі симптоми прорізування зубів у немовлят:
- період прорізування первістків в роті малюка відхилений від норми більш ніж на 2-3 місяці (в будь-яку сторону);
- порушена оптимальна послідовність появи зубків, відсутність якогось з них;
- неправильне формування зуба;
- поява зуба поза певної зубної дуги;
- поява зубків ще в лоні матері.
Зумовлені особливості зазвичай не є нормою і вимагають негайного звернення до фахівця для встановлення об'єктивних причин.
Допомога дитині
Прорізування зубів - не захворювання, але дуже неспокійний для малюків і батьків процес. Пам'ятайте, дорогі батьки, що вилікувати це ви не в силах. Просто наберіться терпіння і допоможіть дитині пройти це випробування.
Сьогодні розроблено безліч різних способів, здатних полегшити симптоми, які характеризують болісне прорізування зубів у немовлят. Забезпечте малюка «зубними помічниками»:
Зубний прорізувач. Існують різні: на основі рідини і гелю. Їх охолоджують в холодильнику і дають малюкам гризти. Холодний ефект знижує біль і свербіж в яснах. Необхідно, щоб в будинку їх було кілька. Коли одні в холодильнику, інші в справі.
Соски. Одне з перших засобів допомоги. Адже багато малюків більшість часу проводять з цим предметом. Чи не відбирайте його, оскільки соска - також зубної помічник.
Спеціальна щіточка-напальчник. Новітнє засіб допомоги дитині, яка сьогодні користується великою популярністю серед мам. Така щітка не тільки допомагає знизити больові відчуття, але і є засобом догляду за порожниною рота.
Марлеві тампони. Найдемократичніша засіб. Намочений в холодній воді тампон також допомагає боротися з болем і свербінням, і в той же час очищає порожнину рота від хвороботворних бактерій.
Малюк буде дуже вдячний за помічники і обов'язково віддячить незрівнянної посмішкою, спершу беззубою, але потім на все 32.
Будучи озброєними необхідними знаннями, коли прийде час випробування, мами і тата завжди зможуть надати належну допомогу своєму дитинчаті. Будьте адекватні, не піддавайтеся глибоким емоціям, які будуть переводити під час хворобливих симптомів прорізування зубів у немовлят, адже паникуя, можна тільки нашкодити ще більше. Наберіться терпіння, запасіться засобами допомоги, і розвивайте красиву і неповторну усмішку у своїх дітей.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.