Як допомогти дитині при прорізуванні зубів - Комаровський (всі ВІДЕО на тему)
Багато батьків не з чуток знають, яким випробуванням стає не тільки для крихти прорізування зубів. Не варто впадати у відчай, адже не завжди цей процес має хворобливі відчуття і малюк цілком добре переносить поява перших молочних зубків.
Але якщо все ж дитина відчуває дискомфорт і батьки не знають як допомогти дитині при прорізуванні зубів,
Комаровський дає корисні поради:
Для початку батькам варто бути поблажливими, адже саме в цей складний не тільки для них період дитина стає примхливим і роздратованим. Щоб його заспокоїти необхідно показати всю батьківську ласку і теплоту, максимально оточити його любов'ю.
Більше бувати на свіжому повітрі, адже саме на вулиці дитина відчуває себе набагато краще, у нього нормалізується сон і емоційний стан.
Постаратися відвернути дитину від хворобливих відчуттів. Це можуть бути дитячі пісеньки, віршики, ігри або просто добрі і ласкаві розмови.
Відмінним помічником на даному етапі зростання малюка стануть спеціальні прорізувачі для зубів. Вони продаються в кожній аптеці чи дитячому магазині. Вони наповнені спеціальною рідиною, яка при охолодженні в холодильнику допомагає впоратися з хворобливими відчуттями і прибрати симптом напухлі ясен. Такі прорізувачі пропонуються у вигляді різних фігур, іграшок. Просто виберіть той варіант, який буде зручний саме вашому чаду.
Батьки можуть також користуватися старим бабусиним методом. Ретельно вимити руки і вставити в горизонтальному положенні вказівний палець, щоб малюк зміг почухати Десенки. Іноді на цей палець намотують марлю, щоб у крихти створювалося відчуття тертя.
Добре себе зарекомендували спеціальні гелі - Дентинокс, Камістад, Калгель, які з легкістю можна придбати без рецепта в будь-якій аптеці. Такий зубний гель допоможе лише на короткий час знеболити місце прорізування. На думку педіатра Комаровського немає лікарських препаратів, які змогли б повністю ліквідувати больові відчуття у крихти при прорізуванні зубів.
Застосовують також спеціальні свічки Вібуркол на рослинній основі при прорізуванні зубів. Для маляток з першого дня життя і до півроку застосовують не більше двох ректальних свічок на добу, для дітей піврічного віку і старше досить 4 свічки за день.
Можна давати тверді овочі і фрукти, наприклад, яблуко чи моркву. Тільки в цьому випадку, на думку Комаровського, батькам слід бути гранично обережними, адже дитя може яснами відкусити шматочок і відправити собі в дихальні шляхи.
У питанні як допомогти дитині при прорізуванні зубівКомаровський все ж рекомендує не вдаватися до лікарських препаратів, а постаратися пережити цю проблему самостійно. Але якщо стан крихти насторожує батьків, то варто негайно звернутися до свого педіатра, який зможе підібрати правильні і щадні аптечні засоби:
Бебідент - розчин на рослинній основі, який дозволяє відчути ефект анестезії. Втирати засіб в ясна малюка необхідно ватним тампоном або ретельно вимитим пальцем.
Камістад - володіє знеболюючими, антизапальними і загоюють властивості.
Калгель - препарат має знеболюючу дію, але дозволений до застосування з 5 місяців. Також варто звернути пильну увагу на ряд протипоказань, яких досить багато в цьому лікарському засобі.
Дентол - аптечне засіб, здатний викликати анестезію. Купуючи даний препарат, слід спиратися на вік дитини, адже він випускається в двох варіантах - для дітей з 4 місяців і після 6 років життя.
Бейбі доктор - вважається самим натуральним засобом, адже складається тільки з натуральних компонентів і не має анестетиків. Дозволяється використовувати для дітей старше тримісячного віку.
Якщо у малюка довгий час тримається температура і мама думає як допомогти дитині при прорізуванні зубів, то Комаровський стверджує, що давати слід лікарські препарати, що містять в собі парацетамол, строго тільки після дозволу лікаря. Адже на думку досвідченого педіатра в цей складний період краще обійтися без самолікування.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.