Ревінь. Корисні властивості і шкода, фото, рецепти приготування страв, народна медицина
05.04.2018 0

Ревінь. Корисні властивості і шкода, фото, рецепти приготування страв, народна медицина

Здоров'я
В закладки


Користь і можливу шкоду ревеню для організму людини були відкриті багато тисяч років тому, що дозволяє використовувати його в самих різних сферах життя.

Ревінь - що це за рослина, як виглядає, фото

Ревінь є трав'янистою рослиною з сімейства гречаних. Свою назву отримав від грец. «Reos» - стікати (через великих листя під час дощу вода стікала по ним).

Має досить потужну багаторічну кореневу систему і однорічну надземну бадилля. Прямий стебло, що має порожнину усередині, у висоту досягає від 1 до 2,5 м.

Ревінь має зелене забарвлення з червоними плямами і смугами. На «стовбурі» розташовуються стеблові (досить дрібні) і прикореневі (великі і м'ясисті, зеленого кольору) листя, зібрані в прикореневу розетку.

ревінь

Після 2-3 років життя ревінь зацвітає дрібними численними квітками білого забарвлення, після опадання яких з'являються тригранні горішки бурого кольору - плоди ревеню.

Ревінь, користь і шкода якого стануть відомі з цієї статті, вельми поширений в різних частинах Росії, і завдяки відмінній холодостійкості коріння рослини з легкістю переживає навіть сибірські морози

Сорти ревеню: китайський, тангутський ревінь

Ця рослина налічує понад 50 різних видів. У вітчизняних широтах найбільш поширені:

ревінь китайський
ревінь китайський
  • Китайський або, як його називають в ботанічних довідниках, Rheum palmatum. Батьківщиною його є гірські ліси центрального Китаю, де корисні і можливо шкідливі властивості ревеню були відкриті ще за кілька тисяч років до н. е.

Китайський ревінь має прямий стебло з малою кількістю гілок, короткий і товстий корінь. Листя мають не більше 7 лопатей, в довжину досягають близько 100 см.

  • Тангутський ревінь, завезений в РФ зі Східної Азії, має довгі пальчасто-роздільні великі листи, розташовані на довгих стеблах. Крона в сезони цвітіння розлога, а після - куляста. Суцвіття досягають 0,5 м в довжину.
  • ревінь рібез, часто зустрічається в російських широтах завдяки високій холодостійкості: витримує до -25 градусів. Має потужний деревянистое кореневище і колючі листи.
ревінь лікарський
ревінь лікарський
  • ревінь лікарський - багаторічна рослина, що досягає до 2,5 м. В висоту. Має листя зеленого кольору значних розмірів. Квітки блідо-зелені, збираються в велике волотисте суцвіття близько 50 см в довжину. Відмінно переносить холоду.

Практично всі види ревеню невибагливі, не вимагають серйозної турботи. Єдине, чого не люблять ревінь - болотисті місця, з великим скупченням води.

Хімічний склад ревеню

Коріння і «стволи» ревеню містять в собі:

  • дві групи глікозидів: танноглікозіди і антрагликозидов (чим старше рослина, тим їх зміст вище);
  • смоли;
крохмаль
Ревінь, а саме коріння і стебла, містить велику кількість крохмалю
  • велика кількість крохмалю;
  • пектин.

У листі містяться:

  • вітамін С;
  • щавлева, аскорбінова, яблучна кислота;
  • вітаміни групи В;
  • залізо;
  • калій;
  • фосфор.

Ревінь: користь і можливу шкоду

Користь і можливу шкоду ревеню полягає у вітамінах і мінералах, якими насичене рослина.

Речовини, що містяться в ревені, сприяють поліпшенню роботи серцевого м'яза, запобігаючи багато захворювань, наприклад, інсульт або серцеву недостатність. Черешки ревеню також зменшують ризик появи онкологічних захворювань та інших видів пухлин.

Високий вміст вітаміну А в рослині сприяє збереженню здоров'я очей, шкірного і кісткового покриву. Ревінь сприяє здоровому міцному сну, підвищенню стресостійкості, набору м'язової маси, за що потрібно сказати спасибі залозу і магнію.

Завдяки пектину, ревінь знижує відсоток холестерину, абсорбує і виводить шкідливі речовини. Саме тому рослина рекомендовано для людей з надмірною вагою, які хочуть привести себе в форму.

Вітамін С
Ревінь збагачений вітаміном С, який, як відомо, позитивно впливає на імунну систему

Ревінь, багатий вітаміном С, зміцнює імунну систему, захищаючи людину від різних інфекцій, а також допомагає поліпшити настрій і залишатися бадьорим навіть в саму похмуру погоду.

Не секрет і позитивний вплив ревеню на травний тракт: в малих дозах рослина надає закріплює вплив, а в більших - проносне.

Збагачений великою кількістю вітамінів і мікроелементів, ревінь має величезну користь для людини, проте він може і принести шкоду: від переїдання даного продукту може розвинутися алергічна реакція. Тому вживати його потрібно в міру.

Лікувальні властивості ревеню для організму людини

Дослідженнями доведено, що ревінь благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, печінки, легенів і серця. Крім того, він допомагає залишатися в тонусі організму в цілому.

Лікарі рекомендують регулярно очищати організм. Кетамін застосування для очищення організму. Користь касторової олії.

Корінь ревеню від гепатиту

Кореневище ревеню має протизапальну і противірусним ефектом, що зменшує тиск на внутрішні органи.

Корінь, з якого готується відвар, містить велику кількість щавельного кислоти (у великих дозах отруйна), тому застосовувати його потрібно строго за рецептом. 2 ст. л. перетертого кореня ревеню (він не повинен бути молодше 4 років) закип'ятити з водою (500 мл), потім при невеликій температурі готувати відвар 20 хв. Всипати куркуму (половину ч. Л.), І тримати суміш на плиті ще 7 хв.

Знявши з плити, відвар залишити настоюватися при температурі трохи вище кімнатної протягом 9 год. Крім впливу кореня, такий настій допомагає нормалізувати роботу печінки за допомогою куркуми.

Вживати напій не більше 3 разів на протязі 24 год до прийому їжі по 1 ст. л. Застосовувати протягом місяця, перервати вживання на 14 днів, після чого знову повторити курс.

Як безпечно очистити організм: Тіосульфат натрію. Як приймати для очищення організму. Відгуки лікарів

Користь ревеню для печінки

Ревінь збагачений різними вітамінами і мікроелементами, які підвищують вірусоустойчівость і імунітет. Ці властивості відмінно позначаються на печінці, зміцнюючи її і оберігаючи від різних захворювань. також ревінь виводить жовч, що нормалізує роботу печінки.

1 л закипілої води влити до кореня ревеню, перетертого в порошок, потім на невеликому вогні тримати суміш ¼ ч. Знявши з плити, дати настоятися протягом тижня. Якщо настій вийшов зайве неприємним на смак можна додати мед, перемішавши до повного його розчинення.

Приймати 2 рази протягом 24 год по 1 ч. Л. натщесерце протягом 4 тижнів.

Ревінь при ГВ: застосування

Ревінь, користь і шкода якого полягає у високому вмісті кислот, повинен вживатися годують мамами з обережністю. В іншому випадку, це може призвести до неприємних наслідків для дитини: алергічна реакція, проблеми з травленням.

Однак в невеликих порціях і в обробленому вигляді, ревінь сприяє насиченню організму матері корисними компонентами без шкоди для немовляти. Але вживати можна лише черешки рослини. Найбільш оптимальний варіант для жінок, які годують груддю - лимонад з ревеню.

Мама годує немовля
Ревінь (користь і шкода цієї рослини пов'язані з великим вмістом кислот) повинен вживатися під час лактації з обережністю

До рубаним «стовбурах» ревеню (не більше 2 шт.) Додати 40 г цукру і З кільця лимона (нарізані часточками). Залити продукти 4 склянками води і поставити на плиту при середній температурі. Готувати до розм'якшення продуктів (близько 15 хв.), Потім, накривши кришкою, залишити на 12 ч.

Отримана рідина - концентрований продукт, тому перед вживанням його потрібно розбавляти водою. Зберігати потрібно в холодильнику. Лікарями не рекомендується в день випивати більше 2 склянок.

Заготовки з ревеню на зиму. рецепти

В холоду організм людини як ніколи схильний застуді, занепаду настрою і сил, зниження імунітету і багатьом ін. Захворювань. Взимку вже немає можливості поповнювати запаси організму потрібними вітамінами, які можна взяти з овочів, фруктів і сонця, тому витрачаються ті, що накопичилися за літо. Тому, щоб не вичерпати їх до кінця, слід робити заготовки на зиму.

Ревінь є відмінним варіантом для заготовок: існує безліч варіацій його збереження на тривалий час, протягом якого він не втратить своїх корисних властивостей.

Варення з ревеню з лимоном

Як варити варення з ревеню з лимоном

У посуді для варіння змішати цукор і воду в пропорції 2: 1.

Каструлю залишити на повільному вогні.

В цей час 1 кг «стволів» ревеню (заздалегідь очищених) дрібно порубати.

Як тільки вода нагріється, і цукор в ній розчиниться, перетворившись в сироп, висипати ревінь туди ж.

Акуратно все перемішати і тримати на вогні до утворення піни.

Прибрати варення з вогню, укутати теплою річчю і залишити на 12 ч.

Після закінчення терміну додати в майбутнє варення 1 перетертий лимон, поставити каструлю назад і тримати до спливання піни при низькій температурі.

Зняти варення з плити, очистити від піни і розфасувати по стерильним банкам.

Варення з ревеню з апельсином

2 кг подрібнених «стволів» ревеню і апельсинів (З шт.) Засипати в каструлю. Всипати цукор (його вага повинна відповідати загальній вазі ревеню і апельсинів), перемішати продукти.

Варення з ревеню з апельсином

Суміш залишити до виділення соку інгредієнтів, як тільки це сталося, про перемішати вміст каструлі і помістити на плиту. Коли суміш закипить, позбутися піни і зменшити температуру плити, залишити ще на чверть години.

Протягом цього часу варення періодично помішувати, щоб сироп не пригоріла. Розлити частування по стерильним банкам.

Варення з ревеню з бананом

600 г рубаних черешків ревеню перемішати з цукром (500 г) в каструлі і залишити на період від 40 хв, поки не виділиться сік. Далі додати дрібно нарізані 2-3 банана і поставити на вогонь. Масу закип'ятити, позбавиться від пінки і варити ще 3 хв.

Варення з ревеню з бананом

Протягом всього процесу варення помішувати, щоб воно не пригоріло. Розлити варення по стерильним банкам.

{ad1}

Повидло з ревеню

Приготувати сироп (цукор і воду в пропорції 1: 1 залишити на вогні до загусання). Додати дрібно рубаний ревінь (1 кг), варити 3 хв. Дати суміші охолонути. Повторити процедуру ще 2 рази. Остигнуло повидло розім'яти і розподілити по стерильним банкам.

Джем з ревеню

1 кг нарізаних невеликими шматочками стебел ревеню і 3 апельсина подрібнити в блендері, всипати цукор (900 г). Перемішані продукти тримати на плиті до розчинення цукру. Джем розкласти по банках і зберігати в холодильнику.

Напої з ревеню

Ревінь, користь і шкода якого відома в кулінарних рецептах, має ті ж властивості і в напоях: він на 95% складається з рідини, тому його корисні властивості практично не втрачаються при виготовленні з нього напоїв.

Також рідини найбільш швидко засвоюються організмом, дозволяючи взяти всю користь рослини і вивести всі шкідливі компоненти без затримки.

Компот з ревеню та яблук

0,6 кг «стволів» ревеню без шкурки і 2 кисло-солодких яблука (без насіння) дрібно порубати. У киплячу воду покласти ревінь, 1 паличку кориці, яблука, пів стручка ванілі, повторно довести до кипіння.

З лимона зняти жовту частину цедри, і додати до решти продуктів. Відразу після цього вимкнути плиту, залишити компот на 8 год.

Кисіль з ревеню

Кисіль з ревеню: рецепт

Рубані черешки ревеню (12 шт.) Довести до кипіння в 1 л води. Готувати 10 хв. З лимона зрізати цедру, додати до ревеню і перетерти їх за допомогою сита. Шматочки викинути.

До рідини додати цукор (12,5 г) і корицю (за смаком). Всипати 6 ч. Л. крохмалю в холодну воду, ретельно перемішати, щоб на дні не залишилося порошку. Тонким струменем влити крохмаль до решти інгредієнтів, помішуючи при цьому кисіль. Закип'ятити напій і зняти з вогню.

Квас з ревеню

Попередньо очищені стебла ревеню (0,6 кг), поміщені в глибоку каструлю, втопити в 3 л води і готувати при невеликій температурі до м'якості. За допомогою сита позбудеться від м'якоті, всипати цукор (7 ст. Л.). Після повного зникнення цукру, зняти суміш з плити і остудити.

Квас з ревеню

Потім додати дріжджі (12 г) і, накривши склад серветкою або марлею, прибрати в місце затемнене місце з температурою трохи вище кімнатної. Через 24 год. Процідити рідину за допомогою дрібного сита в банку і дати настоятися ще пару днів.

Вино з ревеню в домашніх умовах. простий рецепт

2 кг рубаних черешків ревеню скласти в каструлю, наповнити її водою до повного приховування черешків під нею. Закип'ятити на середньому вогні і готувати до м'якості стебел. Остудити. За допомогою сита розділити рідину і м'якоть рослини (обидві частини знадобляться).

М'якоть подрібнити в блендері і протерти за допомогою сита, поєднати з рідиною. Додати ще 0,4 л води і залишити на тиждень. Після чого засипати 360 г цукру, накрити кришкою з трубочкою (висновок вуглекислого газу). Залишити на 2 тижні бродити в темному теплому місці.

Вино з ревеню

Коли вуглекислий газ повністю вийде, вино розлити по пляшках, щільно закривши кришкою. Зберігати вино більше 2 років не можна.

Вино з ревеню, як і будь-який інший напій бродіння, може мати не тільки користь, але і шкоду. Тому не можна сильно захоплюватися даними частуванням.

Що ще приготувати з ревеню

Ревінь досить дешевий продукт, який можна вирощувати самостійно в будь-яких умовах і практично не доглядаючи за рослиною. Також він може відкрити нові, незвичні смакові відчуття навіть у самого звичайного страви.

Соус з ревеню до м'яса

Дрібно посікти 300 г «стволів» ревеню, цибулину і 1 головку часнику. Лук обсмажити до золотистого відтінку. Ревінь залити 250 мл оцту і готувати 10 хв., Накривши кришкою, потім остудити до + 15-20 градусів.

Соус з ревеню до м'яса

Злити рідину, а ревінь, цибуля, часник, сіль і цукор (15 г) подрібнити до однорідної маси в блендері. Отриману суміш злегка підігріти на сковороді, постійно помішуючи, для надання потрібної консистенції (не більше 10 хв.).

Соус вживається як в гарячому, так і в холодному вигляді. Зберігати не більше 6 ч.

Суп з ревеню

М'ясо промити, помістити в посуд для варіння і, заливши холодною водою, помістити на вогонь до готовності. Промиті листя ревеню (З00 г) нарізати невеликими смужками. 4-5 очищених картоплини нарізати середніми кубиками.

Коли м'ясо приготується, витягнути його з каструлі і на його місце помістити картоплю і листя ревеню. Варити практично до повної готовності картоплі. Потім додати в суп нарізану зелень, дочекатися закипання бульйону. Прибрати з плити і дати подихати кілька хв.

Суп з ревеню

М'ясо можна залишити як самостійну страву, вжити в прикуску з супом або порізати на шматочки і додати в суп разом із зеленню, щоб воно встигло нагрітися.

Голубці з ревеню

Відварити півсклянки рису до напівготовності, позбутися від води і дати каші охолонути.

Змішати 1 кг фаршу з рисом, 1 тертою морквою і нарізаною цибулею (1 шт.). Додати сіль (також можна вибрати приправу на смак, наприклад, спеціалізовану для голубців або фаршу). Ретельно замісити, до рівномірного розподілу продуктів.

У кожен лист ревеню загорнути отриману начинку (кількість вибирати на особистий смак, але не варто класти занадто багато, інакше при варінні лист може порватися).

Голубці з ревеню

«Конвертики» скласти в каструлю, заправити З ст. л. сметани і залити водою (вона повинна приховувати голубці хоча б до половини). Накривши кришкою, тримати на слабкому вогні до готовності м'яса.

Рецепти приготування солодких страв з ревенем

У звичному розумінні солодощі - це щось шкідливе: вони псують зуби, шкіру, відкладаються в жирові запаси і т.д. Однак солодкі страви з ревеню не тільки не приносять незручностей зі здоров'ям, але і здатне поліпшити його. Солодкі страви з ревеню - це відмінний спосіб порадувати себе без докорів сумління і шкоди для організму.

Пироги і пиріжки з ревеню

Начинка з ревеню для пирогів і пиріжків

Очищені черешки ревеню (10 шт.) Дрібно нарізати, висипати в каструлю разом з цукром (15 г), залити до З0 мл води. Тримати на вогні до розм'якшення ревеню, під кінець додати трохи манної крупи (для густоти) і ретельно перемішати.

Дріжджове тісто

Дріжджове тісто

1 ст. л. сухих дріжджів залити водою, припорошити 15 г цукру і 20 г борошна, розмішати. Залишити при кімнатній температурі на 20 хв. Додати масло (третина чашки) і підсолити. Потроху вплутувати борошняний порошок (не перевищено 5 ст. Л.) В тісто поки воно не втратить клейку консистенцію, залишити ще на 20 хв.

Листкове тісто

Тісто № 1: 200 г маргарину, нарізаного кубиками засипати борошном (дві третини склянки), перемішати. Отримане тісто розрубати ножем на дуже дрібні шматочки, а потім скріпити в грудку, не мнучи шматки в єдине ціле.

Тісто № 2: до борошна (2 склянки) додати лимонний сік (пару крапель) і дрібку солі, потім додаємо збиті з водою 2 яйця (разом повинні складати 2/3 склянки). Ретельно зігнати тісто, яке не повинно бути надто жорстким. Отримане тісто розкачати в пласт середньої товщини.

Пиріжки з ревенем

На тісто № 2 ближче до центру покласти тісто № 1 і упакувати його в «конверт». Всю масу прибрати в холодильник на 30 хв. швом вниз. Тісто розкачати, але не дуже тонко і повторити всю процедуру ще 3 рази.

Пироги традиційно випікають з дріжджового тіста. Для цього піднялося тісто розділити на шматочки (розмір залежить від того, якого розміру потрібні пиріжки). У центр кожного шматочка викласти начинку з ревеню. Прибрати в духовку на 30 хв. при температурі 180 градусів.

Для приготування пирога з будь-якого виду тесту, його потрібно злегка розкачати, розділити на дві частини. Першу покласти на змащену маслом форму, поверх висипати начинку з ревеню, покрити всі другою частиною тіста. Час охолодження на 20-30 хв., До повної готовності тесту.

Пиріг з ревенем від Юлії Висоцької

Розігріти піч до 200 градусів. Дрібно нарізати очищені черешки ревеню (5 шт.). 2 яйця, ваніль (1/5 ч. Л.) І 170 г цукру перемішати і збити в піну, влити 130 мл йогурту і злегка збити.

Пиріг з ревенем

Додати 135 г масла і ревінь, перемішати. Засипати борошно (250 г), 1 ч. Л. розпушувача, ретельно вимісити. Деко протерти олією, рівномірно розподілити по ньому тісто і прибрати в піч. Випікати 30-40 хв.

Пісочний пиріг з ревенем

Загострити духову піч до 180 градусів. Борошно (2 склянки), яйце, цукор (100 г) і перетерте вершкове масло (120 г) вимісити, нарізати великими шматочками і прибрати в холодильник на 40 хв.

2/3 тесту щільно вкласти в формочку для запікання, попередньо протерши її вершковим маслом. Зверху рівномірно розподілити дрібно нарізаний ревінь (400 г). Час, що залишився тісто рівномірно розсипати поверху, присипати цукром і невеликою кількістю тертого масла.

Залишити в духовій печі на 30-40 хв.

Шарлотка з ревенем

Шарлотка з ревенем

На змащене маслом деко викласти дрібно нарізані стебла ревеню (3-5 шт.). Зверху посипати цукром (5 ст. Л.). 1 стакан цукру збити з 3 яйцями до піни, потім, продовжуючи збивати, всипати потроху борошна (1 склянка).

Готове тісто вилити поверх ревеню, прибрати в духовку на 35 хв. Випікати бажано при 180 градусах.

Пастила з ревеню

Рубані черешки ревеню (0,6 кг) змішати з такою ж кількістю цукру, корицею (чверть ч. Л.) І ваніліном. Залишити на 40 хв., До виділення соку. Суміш закип'ятити при невеликій температурі, регулярно помішуючи.

Влити 2-3 краплі лимонного соку і тримати на повільному вогні 15 хв. Половину отриманого сиропу злити, а решту суміш ретельно перемішати за допомогою блендера.

Пастила з ревеню

Деко натерти маслом, зверху рівномірно розподілити ревеню масу і залишити в розігрітій до 100 градусів духовці на 4 ч. Отриману пастилу розрізати на смужки.

Пиріг з ревенем і яблуками

У 3 яйцях відокремити жовтки від білків, останні прибрати в холодильник. 230 г борошна змішати з розпушувачем (2,5 ч. Л.), Додати цукор (75 г), порізаний на шматочки маргарин (100 г) і яєчні жовтки. Замісити тісто.

Деко натерти маслом, рівномірно розстелити по ньому тісто, залишаючи високі бортики по краях. Прибрати в холодильник.

Яблука (2 шт.) Позбавити від шкірки і насіння, нарізати дрібними кубиками. Також нарізати стебла ревеню (600 г). 1 упаковку ванільного пудингу залити 100 мл молока, перемішати. 200 мл молока закип'ятити, потім повільно додати пудинг, цукор (3 ст. Л.).

Пиріг з ревенем і яблуками

Суміш тримати на повільному вогні до появи густої консистенції (5-7 хв). Змішати готовий пудинг і ревінь з яблуками. На тісто викласти начинку, вирівняти. Прибрати в розігріту (180 градусів) піч на 20 хв.

Дістати з холодильника білки і збовтати їх в густу піну, поступово всипаючи цукрову пудру (100 г). Збиті білки розподілити по поверхні пирога, і прибрати його назад в піч. Запікати 30 хв при температурі 160 градусів.

Цукати з ревеню

Нарізані брусками черешки ревеню (1,2 кг) висипати в каструлю з гарячою водою і обробляти 1 хв. Як тільки ревінь став світліше, витягнути його з води. У каструлі змішати воду (300 мл) і 1,4 кг цукру, закип'ятити. У гарячий сироп висипати ревінь і готувати 5 хв. при невеликому кипінні.

Цукати з ревеню

Забрати каструлю з вогню і залишити на 10-12 год до повного охолодження. Потім повторити процедуру ще 2 рази. Ревінь викласти в друшляк, щоб з нього стік сироп (5 ч).

На застелений папером деко викласти шматочки ревеню таким чином, щоб вони не заходили один на одного. Залишити в розігрітій до 80 градусів духовці на 4-5 ч. Готові цукати можна припорошити цукровою пудрою, щоб не злипалися.

Ревінь в косметології

Крім іншого ревінь, багатий різними вітамінами і мікроелементами, активно використовується і в косметології. В основному застосовуються коріння рослини, іноді - черешки.

Як застосовувати ревінь в масці для волосся. Користь. Шампунь для волосся з ревенем (Фінляндія)

Для масок застосовується виключно корінь ревеню. Завдяки своїм природним властивостям він дозволяє зробити волосся більш пишними і блискучими.

У масках корінь слід застосовувати в дуже помірних дозах (не більше 2 ст. Л. Подрібненого кореня на 1 л. Води), інакше волосся стануть світлішими.

Найпопулярнішою маскою є наступна: 1 ст. л. подрібненого в порошок кореня ревеню залити 1 л. окропу і залишити настоюватися на 20-30 хв. Позбутися від небажаних частинок за допомогою сита.

Отриманим настоєм прополоскати волосся по всій довжині, помасажувати шкіру голови і накрити рушником. Через 20-30 хв змити водою.

Шампунь Berner XZ з ревенем

Одним з найкращих шампунів з ревенем для догляду за волоссям є фінський бренд - Berner XZ. Призначений він тільки для фарбованого волосся, які найбільше схильні до руйнування.

Властивості шампуню:

  • захист кольору, продовження насиченості;
  • зміцнення і зволоження волосся;
  • захист від сонячних променів, термовоздействія за допомогою УФ-фільтра, що входить до складу шампуню;
  • тривале збереження ефекту «вчорашнього фарбування».

Фарбування / освітлення волосся корінням ревеню

На відміну від хімічного освітлення волосся, освітлення ревенем діє на волосся більш щадяще і приносить деяку користь (насичення волосся вітамінами). Однак є і шкода: як і від будь-якого освітлення волосся стає більш сухими.

Для приготування осветляющей маси потрібно змішати по 1 ст. л. квіток ромашки і подрібненого кореня ревеню. Суміш залити окропом (1 л.) І залишити на 30 хв.

ополіскування волосся

Настоєм сполоснути волосся по всій довжині, утеплити і залишити на 20 хв. Висушити волосся, не змиваючи відвар. Застосовувати 2 рази в тиждень для сухого волосся і 3 рази - для жирних. Результат стане помітний через місяць регулярного застосування.

Застосування ревеню для схуднення

Ревінь має властивість швидко насичувати організм без зайвих калорій, а також зменшувати апетит. Найбільш оптимальним варіантом є коктейль з ревеню.

Очищені черешки ревеню (2-3 шт.), Свіжий імбир (1 г) залити кефіром (1 склянка) і перемішати все в блендері до однорідної маси. Для смаку можна додати пару листків м'яти. Пити 2 рази в день протягом місяця.

Корисна методика зміцнення здоров'я: Стрельникова. Дихальна гімнастика для оздоровлення організму. Вправи і правила. Відео.

Протипоказання до застосування ревеню

Ревінь можна використовувати, якщо є:

  • схильність до кровотеч у шлунково-кишковому тракті;
  • гострі запальні процеси в сечовому міхурі або нирках;
  • схильність до утворення каменів в нирках;
  • вагітність.

Ревінь, користь і шкода якого була описана в статті, є досить ефективним засобом в боротьбі з проблемами в різних сферах життя людини, а головне - доступним на всій території країни.

Ревінь - користь і шкода:

Як правильно виростити і використовувати ревінь:

Комментарии (0)
Додати коментар
Як знебарвити волосся в домашніх умовах, рецепти
Так уже склалося, але біляві жінки вважаються еталоном краси. Крім того, що вони привертають увагу чоловіків, блондинки виглядають молодшими.
Корисні властивості огірка
Корисні властивості огірка
Корисні властивості огірка
30.12.17 Продукти для краси
Огірок - трав'яниста овочева рослина, яка відноситься до сімейства гарбузових. На Русі про нього дізналися в XVI столітті. І з тих самих пір огірок займає важливе місце
Каланхое для особи, користь і рецепти
Каланхое для особи, користь і рецепти
Каланхое для особи, користь і рецепти
23.01.18 Догляд за обличчям
Каланхое - красиве домашнє рослина, яка не тільки прикрашає підвіконня в квартирах, але і широко використовується в косметологічних процедурах.