Як підняти настрій коли воно на нулі - способи, прийоми
Бувають такі дні, що просто губишся в здогадках, як підняти настрій, коли воно на нулі. Адже зробити це зовсім просто: треба тільки перестати жаліти себе і почати діяти!
Як підняти настрій коли воно на нулі
Настрій кожної людини подібно до мінливої погоди. Воно буває то сонячним, шикарним, коли хочеться співати і танцювати, а то і сіро-дощовим, впало нижче плінтуса.
Але підняти настрій дуже легко. Як? Про це ми і розповімо в нашій статті, описавши кількох найпростіших способів.
Чарівне властивість посмішки
Існує повір'я, що коли ти згадуєш на півдорозі про те, що щось забув дома, то, повернувшись за цією річчю, перед виходом з квартири потрібно посміхнутися своєму відображенню і вимовити: «Вертача – удача!».
І цей ритуал справді діє. Адже повертаючись з півдороги, ти починаєш стратити себе, робиш внутрішній догану, а значить, налаштовуєш себе на невдачу. Але варто лише посміхнутися – і повернення вже не здається таким страшним.
Так і з настроєм! Щоб його підняти, іноді достатньо просто посміхнутися самій собі, скорчити дзеркалу пику або показати язик.
Від цього лицьові м'язи розслабляться, в організмі підвищиться рівень ендорфіну, а разом з ним і настрій спрямується вгору.
А якщо вийти на вулицю і посміхатися перехожим? Тоді вони теж посміхнуться у відповідь. Ось і запускається ланцюгова реакція.
Зніми стрес – виплесни емоції
Щодня з кожним з нас трапляються дрібні негаразди: наступають на ногу в маршрутці, грубіянять в чергах, зриваються зустрічі, раптово починає йти дощ, який псує макіяж і зачіску, і так далі, і тому подібне.
А адже бувають негаразди і страшніше – сварка з подругою, розрив з хлопцем, проблеми з коханою людиною, та хіба мало причин для стресу в наш час!
Але що найжахливіше - нас з дитинства вчать бути сильними, прощати, не скандалити, приховувати свої почуття. Ось і поступово накопичуються негативні емоції, обертаючись поганим настроєм.
А вихід з такого стану лежить на поверхні. Потрібно просто іноді давати вихід емоціям з допомогою крику, сліз, довірчих розмов по душах з подругою або навіть биття посуду, який дозволить прибрати камінь з душі і істотно підняти настрій.
Сонячні ванни
Коли небо затягує хмарами, а над землею клубочиться туман – з'являється відчуття, що на душі шкребуть кішки, а настрій опускається нижче плінтуса, а коли ясно, і на небі яскраво світить сонечко – на душі легко і вільно.
Це відбувається тому, що під впливом сонячних променів в організмі виникають:
- серотонін, який ще називають гормоном щастя. Він підвищує настрій і йде на користь емоційного стану;
- вітамін Д, який відповідає за обмінні процеси в організмі, а значить і сприяє відмінному настрою, адже кажуть, що в здоровому тілі – здоровий дух.
Досить просто підставити зігріваючим променів сонця своє обличчя, ввібрати сонячне світло кожною клітинкою свого тіла, і, посміхнувшись, зрозуміти, що життя-то налагоджується, як не крути.
Активний спосіб життя – наше «все»!
Не дарма практично всі дорослі хочуть знову повернутися в безтурботне дитинство. У дитинстві поганий настрій тривало всього кілька хвилин, але варто було лише вийти на вулицю та пограти в догонялки, хованки, пострибати на скакалці, і воно тут же ставало відмінним!
Але, подорослішавши, ми забуваємо про прогулянки на свіжому повітрі і укладаємо себе у справжню в'язницю – дім-робота, робота-дім.
Так може варто хоч іноді повертатися в дитинство? Можна здійснювати ранкову і вечірню пробіжку біля будинку або в парку, яка дозволить не тільки зберегти відмінну спортивну форму, але і додасть бадьорості.
А ти знаєш, які професії будуть затребувані на ринку праці через 5 років? Читай далі.
А в літні дні варто частіше вибиратися за місто, на річку, де можна буде від душі поплавати в теплій водичці, пограти в бадмінтон і в м'яч під тінню дерев або просто пройтися по лісу, вдихаючи чисте повітря на повні груди.
Вперед за новими враженнями!
Іноді ми падаємо духом тільки від того, що все навколо одноманітне. Ми постійно бачимо одних і тих же людей, ходимо по одним і тим же місцях, і поступово все те, що нас оточує, стає сірим і безрадісним.
Що робити в такому випадку? Відповідь проста – змінити обстановку. Причому це зовсім не означає, що потрібно кидати роботу і зриватися з насидженого місця, змінюючи місце проживання.
Замість цього варто просто відправитися в подорож в іншу країну або місто, хоча б на тиждень.
І зауважте, настрій почне поліпшуватися вже в той момент, коли подорож тільки буде заплановано, адже іноді передчуття свята – це вже свято.
Прогулянки по знайомим/незнайомих місцях
Але буває так, що подорожі навіть в інше місто неможливі з тієї простої причини, що на них просто немає грошей. Невже в такому випадку немає ніяких шансів вирватися з одноманітності буття? А ось і є!
З упевненістю можна сказати, що навіть живучи в одному місті все своє життя, багато хто не знають і половини свого міста. Так чому б не позбутися цієї одноманітності і не почати заново знайомитися зі своїм містом?
Кожен день ввечері можна почати відвідувати ті його куточки, де ще жодного разу не був – гуляти іншими парками, ходити на роботу за іншими вулицями і кварталами, купувати продукти в інших магазинах.
Таким чином можна не лише більше дізнатися про рідному місті, але і завести нових друзів і знайомих.
Розфарбуй своє життя творчістю!
Самий найлютіший ворог нашого настрою – це нудьга. Коли ми сумуємо від неробства, то воно тут же падає все нижче і нижче, поки не виявиться нижче плінтуса.
Від нудьги ми починаємо сходити з розуму і беремося за перегляд дратівливих серіалів і телешоу, які знову-таки сприяють зниженню бадьорості духу.
Так може варто кинути нудьгувати і зайнятися ділом? Тим, хто любить готувати, можна творчо урізноманітнити страви, прикрасивши їх і додавши кілька оригінальних інгредієнтів. Тим, хто в дитинстві любив малювати, можна знову взятися за пензель і почати писати картини.
А ще можна почати писати вірші чи прозу, вишивати хрестиком, в'язати спицями або гуртком, записатися на танці....
Та хіба мало способів розвиватися творчо – було б бажання!
Відео: Як перемогти депресію
Подзвони мені, подзвони
Не дарма в Америці настільки популярним способом подолання поганого настрою є похід до психотерапевта. Ти просто розповідаєш йому все, що накопичилося на душі – і відразу стає легше.
Але навіщо платити гроші, якщо можна просто подзвонити своїм друзям. Адже скільки разів ми відкладаємо це – то часу не вистачає, то робота забирає всі сили, то вдома проблеми.
А адже варто лише набрати заповітний номер, та поговорити всього кілька хвилин, і на душі стане легше і приємніше. Не тільки з-за того, що виговоришся, а з-за того, що просто почула рідний голос дорогого серцю людини.
Хай живе прибирання!
У всьому світі існує традиція перед Новим роком проводити в будинку генеральне прибирання. Напередодні свята весь будинок вылизывается начисто, викидаються старі речі, розбирається мотлох, щоб у Новий рік квартира блищала і сяяла.
Ось і виходить, що прибирання – такий же символ свята, як і шампанське, олів'є або ялинка.
Тому, проводячи вдома прибирання, тим самим наближаєш до собі свято і створюєш його в будь-який будній день.
Які симптоми психічних розладів? Читай статтю.
А ти знаєш, який колір заспокоює нервову систему? Читай далі.
Адже як чудово буде потім вдихнути запах чистоти і побачити ідеальний порядок, що радує око.
В такій квартирі захочеться стіл посеред кімнати поставити, вечеря при свічках спорудити, або навіть влаштувати невелике сімейне свято, на якому не буде місця поганого настрою.
Свято цілий рік
Якщо подивитися на календар свят, то можна побачити, що вони є кожен день. Є День посмішки, День сім'ї, День обіймів, День поцілунків, День народження шампанського і ще багато-багато різних свят.
А під час свята поганого настрою місця немає і бути не може. Так чому б не святкувати ці невеликі свята кожен день? Ні, це зовсім не означає, що потрібно буде забити на роботу і колобродити цілий день.
Але ж чому б і не привітати з Днем обіймів всіх рідних, близьких і навіть колег на роботі? Підходиш, поздоровляєш, обіймаєш! І настрій від цього стає просто чудовим!
Веселі посиденьки
Ще одним способом підняття настрою є веселі посиденьки з друзями. На жаль, в століття інтернету і телефонів ми все рідше зустрічаємося навіть з найкращими друзями, вважаючи за краще особистої зустрічі розмова в асьці або по мобільному. Але це ж нерозумно!
Замінити людське спілкування і дружний сміх просто неможливо. Так чому б і не вийти хоч іноді на зустріч зі старими друзями і не влаштувати відмінні спільні посиденьки за чашкою кави.
Це може бути похід у невеличку кафешку, в кінотеатр, в парк, в сауну – куди завгодно. Але головне, що зустрівшись з друзями, можна буде забути про поганому настрої, тому що на цій зустрічі буде панувати тільки заражає сміх, теплі спогади, довірчі розмови і атмосфера безтурботного щастя!
Почуття на стежку боротьби
Бувало, йдеш по вулиці, чуєш знайому мелодію і ноги відразу ж пускаються в танок. А в інший раз відчуваєш одурманюючий запах і хочеться завмерти, зупинитися, насолоджуючись ним довше. А вже куштуючи апетитні страви і зовсім можна отримати справжній кулінарний екстаз.
Так чому б з допомогою наших органів почуттів не боротися з поганим настроєм.
Можна задіяти рецептори:
- Нюхові, і частіше балувати себе приємними парфумами і букетиком ароматних квітів, поставлених у вазу;
- Звукові, і частіше ходити на концерти улюблених виконавців або просто слухати ті пісні, з якими пов'язані найкращі спогади;
- Зорові, і радувати себе яскравим одягом або красивими картинами на стінах, які б притягували погляд;
- Смакові, і частіше балувати себе смачними улюбленими стравами, нехай навіть і шкідливими.
Щоденник радісних подій
Частенько ми сумуємо тільки тому, що нам здається, ніби за останній час з нами не сталося нічого хорошого.
Адже справа в тому, що погані події наша пам'ять запам'ятовує більше, ніж хороші.
Так чому б не допомогти собі і не почати складати щоденник радісних і приємних подій. Відбулося в день щось хороше: коханий подарував незабутній вечір, зустрілися з подругою, переглянули хороший позитивний фільм, порадували дітки – ось і привід записати про це в великий зошиті.
А в моменти смутку зазирнути туди, згадати всі ці, що гріють серце, події і сказати – життя прекрасне, як не крути!
Як завжди залишатися в доброму настрої
А ще краще просто не допускати поганого настрою, слідуючи зовсім нескладним правилам:
- починайте день з посмішки;
- балуйте себе різними смаколиками і приємними дрібницями;
- частіше телефонуйте і зустрічайтеся з тими, кого хочете бачити;
- признавайтесь дорогим людям у своїх почуттях;
- будьте відкритими для всього нового і хорошого, що тільки може статися!