Як швидко підвищити імунітет дитини. Народні засоби і методи
Кожен батько знає, що імунітет відповідає за сприйнятливість організму до захворювань. Він дуже важливий для здоров'я дитини, тому що підростаючому організму потрібно не тільки боротися зі шкідливими бактеріями, а й витрачати сили на правильний ріст і розвиток.
- Швидка навігація по статті:
- Правильне харчування дитини і продукти для підвищення імунітету
- Рецепти вітамінних сумішей
- Свіжовичавлені соки і їх користь
- полівітамінні препарати
- Молочні продукти для мікрофлори кишечника
- Режим дня, зарядка, прогулянки і загартовування
- Гігієна і чистота в будинку
- Особливості підвищення імунітету після хвороби
- Рецепти з меду, часнику, лимона
- Прополіс для відновлення імунітету
- Відвар шипшини - найкорисніший спосіб зміцнення імунітету
- Відгуки
Також збої в імунній системі можуть бути викликані стресом, несприятливими умовами проживання, неправильним харчуванням і способом життя, а також хронічними захворюваннями.
У наш час мало хто може похвалитися прекрасним здоров'ям. Часті простудні захворювання у дітей в садах і школах вже давно стали нормою. Хтось каже, що в усьому винна екологія, погодні умови і рівень загальної якості життя, який значно знизився останнім часом.
Однак, ситуація, що склалася - не привід опускати руки і пускати здоров'я підростаючого покоління на самоплив. Швидше навпаки, вона повинна стимулювати батьків шукати способи, які допоможуть підвищити імунітет дитині дуже швидко.
Народні засоби підвищення імунітету, які доступні кожному, здатні в значній мірі вплинути на здоров'я вашого улюбленого чада. Отже, давайте розглянемо, що ж потрібно робити, щоб ваша дитина був повний сил і радів життю.
Правильне харчування
Найпростіший спосіб подбати про здоров'я вашого малюка - це забезпечити його раціон максимально корисними продуктами, які будуть забезпечувати організм корисними речовинами.
Для повноцінного росту і розвитку потрібно скласти режим харчування дитини, в який входитиме необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин і вітамінів.
Продукти, що містять вітаміни для підняття імунітету
Найбільш звичними народними засобами, які допоможуть дуже швидко підвищити імунітет вашої дитини, є продукти, що містять велику кількість вітамінів. Ці продукти повинні входити і в звичайне меню малюка, але існують моменти коли звичайного раціону недостатньо (міжсезоння, зміна клімату, недавно перенесена застуда і т.д.).
Якщо того вимагає ситуація, то вам варто збільшити кількість цих корисних продуктів.
Фрукти та овочі
Всім відомо, що в них міститься підвищений вміст вітамінів, клітковини, мінералів і фитонутриентов. Серед фруктів, найбільш сприятливо впливають на імунітет цитрусові і яблука, які збагачені вітаміном С (необхідний при профілактиці простудних захворювань). А яблука ще й допомагають підтримувати здорову мікрофлору кишечника і нормалізують травний процес.
Також рекомендується вживати: гранати, помідори, журавлину, краснокочанную капусту, грейпфрути (Благотворно впливають не тільки на імунітет, а й на серце), морква і гарбуз (містять речовини, перетворювати на вітамін А), брокколі (володіє протизапальними властивостями).
Цільно зернові каші
Багато хто недооцінює всю користь каш. Однак, вони є хорошим джерелом вітамінів і мікроелементів. Тому дієтологи рекомендують включати в дитячий раціон каші на сніданок.
При варінні практично всі корисні речовини каші зникають. Крупу рекомендується заливати окропом і настоювати ніч. Для збільшення вмісту вітамінів в каші, рекомендується додавати в неї ягоди або фрукти (сухофрукти).
мед
Ще наші бабусі при застуді говорили нам пити чай з медом, тому що він дуже добре підвищує імунітет і благотворно впливає на кровоносну систему. Мед є дуже смачним ласощами. Тому довго вмовляти ваше чадо з'їсти ложечку меду вам не доведеться. Найкраще вибирати бджолиний мед.
В цьому випадку краще відмовитися від бджолиного і вибрати менш алергенний варіант. Також не слід давати мед дітям до 2-3 років, тому що ризик розвитку алергії у такому віці найбільш високий.
Цибулю і часник
Про ці овочах варто сказати окремо, тому що в них міститься багато фітонцидів, які борються з шкідливими бактеріями. Цибулю і часник здавна є найкращим народним засобом дуже швидко підвищує імунітет. Їх можна давати їсти дитині просто так, з хлібом або іншою їжею. Але не всі діти люблять цибулю і часник через їх гіркого смаку.
В цьому випадку цибулю можна дрібно нарізати і додати в тарілку, а часником натерти грінку. Їх летючі властивості теж можна використовувати як захист. Наріжте цибулю або часник на тарілочку і розмістіть недалеко від дитячого ліжечка або іншого місця, де дитина часто перебувати.
Продукти, збагачені вітаміном D
До них відносяться: морська риба, рослинні масла і молочні продукти. На даний момент існує теорія, що з грипом можна впоратися за допомогою одного вітаміну D. Він проникає в організм в основному через шкіру з сонячними променями.
Взимку зміст цього вітаміну значно знижується, тому його потрібно заповнювати вживанням їжі, багатої вітаміном D. В разі, як і з кашами, вітамін D зникає при смаженні або варінні. Якщо ви вирішили приготувати рибу, то найкраще це зробити на пару або згасити без масла.
Горіхи
Благотворно впливають на організм. Можна використовувати всі горіхи, як продукт для підвищення імунітету. Також рекомендується вживати різні трав'яні чаї, молочні і кисломолочні продукти, свіжі соки, але про них ми поговоримо далі.
Рецепти смачних вітамінних сумішей
Корисні продукти можна приймати як разом з їжею, так і в якості біоактивної добавки. Якщо ви не встигаєте заздалегідь складати меню для вашого чада на тривалий період, то можна регулярно давати йому смачне народний засіб - вітамінні суміші. Вони без праці допоможуть дуже швидко підвищити імунітет дитини. Нижче наведено кілька таких рецептів.
Рецепт 1: корисної вітамінної суміші
Для приготування полівітамінний суміші вам знадобиться: 1 лимон, 50 р інжиру, і по 100 г. родзинок, кураги, меду і арахісу або волоських горіхів. Перед приготуванням ретельно вимийте лимон під гарячою водою. Натріть його цедру на тертці.
Потім подрібніть в блендері горіхи, родзинки, курагу, інжир і з'єднайте їх з цедрою. У приготовлену суміш вичавити сік лимона і додайте рідкий мед. Одержаний склад залиште на 48 годин в темному посуді. Після давайте дитині 1-2 ч. Ложки 3 рази на добу за годину до прийому їжі.
Рецепт 2: на яблуках
Для виготовлення ліків візьміть: 3 яблука, 1 склянка волоських горіхів, 0,5 склянки води і по 0.5 кг. журавлини і цукру. Потім розімніть ягоди і наріжте невеликими кубиками яблука.
Змішайте всі інгредієнти, залийте їх водою і на повільному вогні доведіть до кипіння. Охолодіть отриману суміш. Приймати слід по 1 ч. Ложці два рази на добу.
Рецепт 3: суміш із сухофруктів
Для приготування суміші із сухофруктів вам знадобиться: 1 лимон і по 250 г. родзинок, меду, волоських горіхів, чорносливу та курагі.С лимоном робимо все те ж саме, що і в першому рецепті.
Сухофрукти перебираємо, миємо й просушують. Всі інгредієнти, за винятком меду, перемелює блендером або перекручує в м'ясорубці. Потім заливаємо медом і перекладаємо в стерильну баночку. Давати дитині треба по 1 ч. Ложці за 30 хв. до їди 3 рази на добу.
Свіжовичавлені соки і їх користь
Ми знаємо про те, що овочі та фрукти корисні для організму. Але також корисними є фреші, які набагато краще соків з пакетів. Вони містять безліч біологічно активних речовин, які беруть участь в роботі всього організму. Але кожен сік впливає на організм по-різному, тому вам варто розібратися в усіх видах соків, які можна і потрібно пити вашій дитині.
- абрикосовий. Благотворно впливає на печінку і шкірні покриви, покращує зір;
- апельсиновий. Містить велику кількість вітамінів С, В1, В5, В12. Рекомендується при застуді і стресі;
- березовий. Тонізує, активізує обмін речовин, покращує роботу шлунково-кишкового тракту;
- виноградний. Рекомендований дітям, багатий залізом, тонізує;
- Гранатовий. Є кровотворних, покращує імунітет, благотворно впливає на роботу практично всіх органів, містить багато вітамінів, мінеральних солей, цукрів, клітковини;
- грейпфрутовий. Містить вітамін С, нормалізує обмін речовин і кров'яний тиск;
- грушевий. Перешкоджає ожирінню;
- капустяний. Швидко засвоюється, багатий хлором, сіркою і йодом, покращує стан волосся, шкіри та нігтів;
- лимонний. Джерело вітаміну С і безлічі інших корисних речовин, покращує нервову і кровоносну системи;
- морквяний. Містить калій, фолієву кислоту і каротиноїди, які утворюють вітамін А. Цей вітамін відповідає за стан шкірних покривів і слизових оболонок;
- обліпиховий. Містить вітаміни - А, В1, В2, В3, С, Е, мікроелементи - бор, залізо, марганець, рослинні антибіотики і органічні кислоти;
- персиковий. Багатий солями калію, які зміцнюють серцеві м'язи;
- буряковий. Містить кальцій, натрій, хлор. Покращує стан нервової системи, нирок, жовчного міхура і судин. Рекомендується пити по закінченні декількох годин після приготування;
- томатний. Багатий натуральними цукрами, вітаміном С, органічними кислотам. Покращує пам'ять, роботу серця, обмін речовин, стан нервової системи, має антиоксидантні властивості;
- гарбузовий. Покращує кровообіг, роботу кишечника і печінки. Очищає від токсинів, бореться з застудою і стресами;
- Сік чорної смородини. Підвищує імунітет;
- сік шипшини. Покращує обмін речовин, апетит, опір інфекціям, підвищує витривалість;
- яблучний. Багатий залізом, калієм і бором.
Після випитого соку, попросіть дитину прополоскати рот водою, щоб зберегти емаль в нормальному стані.
{ad1}полівітамінні препарати
Якщо ж імунітет дуже сильно ослаблений або у вас немає можливості забезпечити дитину необхідною кількістю вітамінів, які будуть надходити через їжу, то варто звернутися до засобів, що продається в аптеках.
Якщо у вашого малюка немає якихось особливих вказівок лікаря, то краще всього вибирати полівітамінні препарати. Вони містять всі необхідні вітаміни і мікроелементи, які дитина повинна отримувати щодня.
При виборі вітамінів для дитини варто враховувати його вік та інші індивідуальні особливості, тому що від цього залежить добова норма споживання необхідних речовин.
Якщо ви цього не зробите, то у вас є шанс вибрати неправильну дозування, що призведе до небажаних наслідків. При підборі вітамінного комплексу для вашого малюка, найкраще проконсультуватися з педіатром або хоча б з фармацевтом в аптеці.
Молочні продукти для усунення мікробів і відновлення мікрофлори кишечника
Кишечник відіграє найважливішу роль у формуванні імунітету, тому що саме в ньому працює найбільша кількість клітин імунної системи.
Зниження імунітету відбувається через дисбактеріоз (зниження нормального кількості пребіотиків в кишечнику). Пребіотики виробляють більшу частину вітамінів, а також вони відповідають за виведення токсинів і перешкоджають розмноженню шкідливих бактерій.
Для підтримки нормальної мікрофлори кишечника потрібні лактобактерії та пребіотики. На даний момент в магазинах існує не мало «збагачених» і «вітамінізованих» напоїв. Але краще діяти перевіреним методом, щоб підвищити імунітет дитині дуже швидко.
Дослідженнями було доведено, що якщо ваша дитина вживає кисломолочні продукти два рази в день, то значно знижується ризик розвитку ГРВІ та грипу (особливо це стосується дітей у віці від 3 до 7 років). У разі захворювання, у дітей, які регулярно вживають кисломолочні продукти, менш виражені симптоми і значно знижується тривалість хвороби.
Режим дня
Щоб дитина росла здоровою і активним йому необхідний правильний розпорядок дня, який повинен включати зарядку, прогулянку, графік прийому їжі і сну, а також гігієнічні процедури.
Ранкова зарядка
Починати день найкраще з зарядки, яка допомагає підбадьоритися, привести м'язи і судини в тонус, що надає не малий вплив на розумову діяльність.
За умови, що дитина регулярно робить ранкову зарядку, у нього поліпшується апетит, кровопостачання, робота мозку, знижується ризик захворювань і швидкого перевтоми.
Прогулянки і загартовування
Хороший спосіб підвищити імунітет дитині дуже швидко - народні засоби, такі як: свіже повітря і загартовування. Займатися загартовуванням дитини потрібно починати з самого дитинства. В першу чергу не варто повторювати помилку багатьох - надмірно кутати дитину і тримати його в жаркому і задушливому приміщенні.
Одягайте дитини виключно по погоді. Забудьте про старий вираженні «жар кісток не ломить». Вже давно доведено, що перегрів організму гірше, ніж переохолодження. Те ж саме стосується ніжок: стопа людини створена для того, що б ходити по прохолодній поверхні. В стопах немає життєво важливих органів, які можна обморозити, тому злегка прохолодна ніжка у дитини є абсолютною нормою.
Також як і укутування, дуже шкідливі гарячі ванни. Вода для купання дитини повинна бути 37 - 38 ° C. Для загартовування дитини, рекомендується поступово знижувати температуру води для купання.
Виводите вашого малюка на прогулянку, бажано два рази в день. Вони дуже важливі для здоров'я дитини, тому що в будинку він дихає пилом (навіть якщо ви прибирати кілька разів на день, вона все одно залишиться), спертим повітрям (особливо в опалювальний період).
Перебуваючи вдома дитина не отримує достатньої кількості кисню, який насичує кожну клітинку організму, що може привести до нездужання. Якщо у вас немає можливості вивести його на вулицю, то провітрюйте приміщення як можна частіше.
Відпочинок і сон
Ні які народні засоби не допоможуть підвищити імунітет вашої дитини, якщо він не отримує повноцінного відпочинку. Діти, особливо маленькі, дуже швидко переутомляются, а сон допомагає заповнити витрачені сили. Дитина до 7 років потребує денному сні.
Якщо він не буде його отримувати, то відбувається перевантаження нервової системи, що може згубно вплинути на подальший розвиток. Крім відпочинку м'язів і мозку, під час сну відбувається збагачення організму киснем (у момент глибокого сну розкриваються легені, а дихання стає глибоким).
За кілька годин до нічного сну, потрібно грати з дитиною в тихі ігри (можна читати книжки). Це дозволить йому заспокоїтися, що необхідно перед сном. Для повноцінного відпочинку організму, нічний сон повинен починатися не пізніше 22.00. Перед сном обов'язково провітріть кімнату, в якій спить дитина. Також можна сходити на прогулянку.
Рекомендована тривалість сну і неспання дітей 1,5 міс - 3 років
В режимі дня молодших (3-4 роки) і середніх (4-5 років) груп дитячого садка передбачається 12-12,5 год на сон, з них 2 год на одноразовий денний сон. Для дітей старшої (5-6 років) і підготовчої (6-7 років) груп на сон покладається 11,5 ч (10 год вночі і 1,5 ч днем).
Тривалість сну у дітей шкільного віку змінюється з віком і становить:
- в 7-10 років - 11-10 год;
- в 11-14 років - 10-9 ч;
- в 15-17 років - 9-8 ч.
Гігієна і чистота в будинку
Діти, особливо до 3-ох років, вивчають світ. Вони всюди повзають і заглядають в кожен кут. Вони можуть повзати по підлозі, а вже через секунду потягнути руки в рот. Тому, для підтримки здоров'я дитини, важливо підтримувати чистоту в будинку. Щодня виділяйте час на прибирання (в неї повинна входити і волога).
Якщо у вас маленька дитина, то почекайте з тваринами. Також варто уникати великої кількості м'яких іграшок і книг в кімнаті, де знаходиться дитина, тому що вони збирають багато пилу.
Гігієна дитини не менш важлива для повноцінного розвитку. Діти дуже активні, а відповідно часто брудняться і пітніють. Тому необхідно мити руки після ігор і перед прийомом їжі, приймати щоденний душ і, природно, дотримуватися ранковий туалет. Не дозволяйте дітям їсти брудні овочі та фрукти, а також піднімати щось на вулицях. Це може привести до різних захворювань.
Особливості зміцнення імунітету дитини після хвороби
Якщо ваша дитина недавно переніс хворобу, то вам потрібно знати, як підвищити імунітет дитині дуже швидко. Народні засоби допоможуть відновити сили і не зроблять негативного впливу на організм. Зробити це можна за допомогою вітамінних сумішей (рецепти описувалися раніше) і різних корисних чаїв, настоянок і відварів.
Рецепти чаїв і настоянок для зміцнення імунітету:
1. «Четвірка трав». Для приготування візьміть звіробій, безсмертник, ромашку і березові бруньки (у рівних кількостях), залийте їх окропом і залиште на ніч в термосі. Вживати 1 раз в день за 30 хв до їди.
2. «Листя волоського горіха». З ст. ложки листя заливаємо 3 склянками окропу і наполягаємо ніч. Пити 1 міс.
3. «Чай монастирський». На літр води беремо по 1 ст. ложці шипшини і шматочків коренів оману, кип'ятимо 20 хвилин і наполягаємо годину. Після, в таких же кількостях, додаємо звіробій і материнку, доводимо до кипіння і наполягаємо 2 години.
4. «Іван-чай, м'ята, квітки каштана, меліса». Змішати інгредієнти в рівній кількості. На 2 столові ложки треба 0.5 л окропу. Наполягаємо і вживаємо в малих кількостях протягом дня.
5. «Брусничний чай». Інгредієнти: засушені брусничне листя - 12г., Цукор - 10 г. Листя брусниці залити окропом і заварювати 10 хв. Додати цукор і пити свіжозавареним.
6. «Чай з горобини». Склад: малина сушена - 5г., Сушене листя чорної смородини - 2 м, горобина - 30 г. Залийте окропом на 7-10 хвилин. Налийте в кухоль, розбавляючи окропом.
Рецепти ліки з меду, часнику, лимона
Рецепти з меду, часнику, лимона складові приготуваннярецепт 1часник - 4 головки, бджолиний мед - 300-400 г., лимон - 6 шт.Разрежьте лимон і виберіть всі кісточки, очистіть часник. Потім подрібніть лимон з часником в блендері до консистенції каші.Отриману суміш перемішайте з медом і поставте відстоюватися. Після того як вона відстоїться, злийте сік.
Перелийте його в темну посуд зі скла і зберігайте 10 днів на холоді.рецепт 2часник - 3 головки, бджолиний мед -1 кг., лимон -4 шт., лляне масло - 1 склянку.
Очистіть лимони і часник, подрібніть їх. Додайте до суміші мед і масло.
Виходить досить густа маса. Зберігати потрібно в холодильнику.
Прополіс для відновлення імунітету
Прополіс одне з кращих антивірусних і протимікробних засобів. Він містить мінеральні речовини, які здатні активувати і модулювати захисні функції організму. Завдяки чому підвищення імунітету відбувається за кілька часов.Хорошім ліками є мед з прополісом.
Для його виготовлення вам потрібно взяти мед і чистий прополіс в пропорції 4: 1 і розтопити на водяній бані. Після чого ретельно перемішати.
Давайте дитині по ½ ч. Ложки. Також настоянку прополісу можна додавати в молоко (1-2 краплі). Найкраще молоко з прополісом пити перед сном.
Відвар шипшини - найкорисніший спосіб зміцнення імунітету
Він покращує зір, зміцнює волосся і нігті, відновлює обмінні процеси в печінці, має м'який жовчогінний ефект, нормалізує травний процес.
Відвар з плодів шипшини є хорошим народним засобом для підвищення імунітету. Він без праці зможе дуже швидко поставити дитину на ноги після хвороби.
Як приготувати і вживати відвар
Візьміть 4 ст. ложки подрібнених плодів шипшини, залийте їх 1 л. води і поставте варитися. Як тільки вода закипить, зменшіть вогонь і варіть протягом 10-15 хв. Після того, як напій буде приготовлений, остудіть його і процідіть. Для підсилення смаку відвару допустимо додавання меду, цукру або родзинок.
Щоб максимально зберегти корисні властивості шипшини, ви можете вдатися до іншого способу приготування - залийте 3 ст. ложки ягід 3 склянками окропу і залишите настоюватися в термосі на 2 години.
Відвар з шипшини дозволено давати дітям з 6 місяців - по 100 мл. на добу. Норма для дитини 1-3 роки - 200 мл, а у віці 3-7 років - 400 мл. Більш старшим дітям дозволено збільшити кількість до 600 мл.
З наданих способів зміцнення імунітету, ви можете вибрати кілька найбільш вподобаних вам. Тільки пам'ятайте, що успіх залежить від регулярності.
Тому рекомендується згадувати про ці способи, не тільки коли дитина захворіла, але і займатися профілактикою хвороб.