Чистка ванни кальцинованої содою і оцтом
Яка господиня не хоче мати в своєму будинку чисту білу ванну і ідеального образу сантехніку? У цьому їй допоможуть такі продукти, як кальцинована сода і всім звичний оцет. Але перед тим, як почати щось робити слід усвідомити, що кальцинована сода за своїми властивостями відрізняється від харчової.
В першу чергу харчова сода використовується в кулінарії і виконує по більшою мірою роль розпушувача, в той час як її «кальцинована сестра» відповідає за очищення поверхонь від жирних плям і використовується з побутового призначення.
Вона підходить для очищення кахлю, емальованого посуду, раковини і унітазу, використовується для того, щоб пом'якшити воду під час ручного і машинного прання і запобігає появі накипу в пральній машині.
Чистка ванни кальцинованої содою і оцтом: запобіжні заходи
Якими б корисними властивостями кальцинована сода не володіла, а вона так і залишається продуктом побутової хімії, а це значить, що існують певні правила її зберігання та використання. До них в першу чергу відносяться:
- зберігати такий вид соди потрібно подалі від прямого впливу сонячних променів, великий вологості і високих температур;
- тримати окремо від продуктів харчування і косметичної продукції, особливо тієї, яка наноситься на обличчя і може потрапити на слизові оболонки;
- при роботі з нею обов'язково одягаються гумові рукавички. В першу чергу це стосується людей з чутливою шкірою і тих, хто легко піддається алергічної реакції.
До речі, придбати «господарську» соду можна в спеціалізованих магазинах. Найчастіше вона знаходиться в відділі побутової хімії, ближче до порошків, білизні і іншим миючим засобам. А тепер більш докладно про те, як почистити ванну за допомогою кальцинованої соди і оцту.
{ad1}Для цього, крім основних складових, знадобиться ще кілька простих компонентів, таких як питна вода і промисловий відбілювач.
Чистимо ванну покроково
На самому початку готується такий склад: необхідно змішати в однакових пропорціях два види соди. Найчастіше парочки столових ложок з гіркою цілком достатньо. У цю суміш додається невелика кількість звичайної холодної води, щоб в мисці утворилася густа кашка.
Далі, за допомогою спеціальної м'якої щітки вона наноситься на поверхню всієї ванни і залишається «висихати» на п'ятнадцять хвилин.
За цей проміжок часу потрібно приготувати другу ядерну суміш, для якої використовують чверть склянки оцту і відбілювача. Її наносять акуратними рухами (в рукавичках!) На верхній шар соди і залишають ще на тридцять хвилин. В кінці все змивається за допомогою щітки і великої кількості теплої води.
Під час очищення ванни за допомогою кальцинованої соди і оцту можна користуватися металевими предметами, щоб не пошкодити і не подряпати її поверхню.
Якщо забруднення дуже сильні, а сама ванна зроблена з чавунною стали, то можна скористатися іншим рецептом. Він передбачає з'єднання кальцинованої соди з натертим господарським милом. Вони повинні бути обов'язково в однакових пропорціях, які безпосередньо залежать від розміру ванни.
В отриману суміш додається невелика кількість холодної води, а після вона наноситься на уражені ділянки рівно на одну годину. Після того, як всі змиється водою, буде видно неперевершений результат.
Для того щоб очистити від сильного нальоту сифон слід скористатися таким рецептом: не більше трьох столових ложок соди засипається безпосередньо в зливний отвір у ванній. Відразу ж за нею туди вливається близько ста грам звичайного оцту або ж оцтової есенції.
Не мине й десяти хвилин, як стік очиститися і в повній мірі відновить свою первісну функцію.
Чистка ванни кальцинованої содою і оцтом може повторюватися кожні шість місяців, якщо з'являється така необхідність. При такому розкладі господиня забуде, що таке грибок в душовій кімнаті, не згадають яким жовтим відтінком покривалися акрил з кахлем і який неприємний запах часом виникав з нізвідки.