Використання роботизованої системи при проведенні лапароскопічної простатектомії
Коли мова заходить про онкологію, в уяві людини відразу починають вимальовуватися досить не райдужні перспективи. Причина цього тільки одна - слабке володіння інформацією.
Насправді, все не так погано, як може здатися на перший погляд. Сьогодні медицина зробила крок далеко вперед. І якщо говорити про рак передміхурової залози, то його рання діагностика і нові методи лікування дозволяють досягти чудових результатів, що сприяє підвищенню відсотка успішного результату даного захворювання.
На сьогоднішній день існує кілька методик хірургічного лікування раку простати. Будь-яка з них має на меті повне видалення злоякісних новоутворень. При цьому зберігаються всі нервові волокна, а також і потенція. Найбільш ефективним методом лікування цієї патології вважається лапароскопічна простатектомія. В ході її проведення важливо не тільки зробити резекцію наявної пухлини в повному обсязі, але і не порушити зв'язок між уретрою і сечовим міхуром. А це вимагає від хірурга підвищеної точності. Саме з цієї причини сьогодні вдаються до малоінвазивної операції із застосуванням роботизованої системи під назвою «да Вінчі».
{ad1}Техніка її проведення практично ні чим не відрізняється від такої при порожнинних простатектомії. Різниця полягає лише в протяжності розрізу, який при роботизованою лапароскопічної простатектомії набагато менше.
З точки зору безпеки дане хірургічне втручання проводиться набагато акуратніше, найбільш точно і з мінімальною втратою крові. Безумовно, є і деякі негативні моменти. Деякі побоювання фахівці пов'язують зі збоєм системи «да Вінчі», тобто виникненням мимовільного руху технічних пристосувань.
Проте, щоб уникнути неприємних наслідків в систему заклали кілька вельми корисних принципів. В першу чергу, це проведення всіх необхідних маніпуляцій тільки при русі хірурга, що повністю виключає будь б то не було незалежні руху. Другий, не менш важливий аспект, на додатковому екрані візуалізується весь хід втручання, яке при цьому відстежує ще й асистент. І третій принцип - якщо машина несправна, то вона автоматично зупиняє свою роботу. Безумовно, робот має більшу чутливість у порівнянні хірургом. Однак він повністю позбавлений інстинктивної реакції, яка часом приходить на допомогу фахівця. Але, спільними зусиллями і робот, і хірург здатні творити чудеса.
Роботизована лапароскопічна простатектомія має ряд переваг, серед яких важливо відзначити досить короткий відновний період. Крім цього, дана операція дозволяє накласти більш акуратні шви, а загоєння тканин відбувається набагато швидше в порівнянні з іншими методиками, практично в півтора рази.
В даний час роботизована лапароскопічна простатектомія стала ще більш досконалою, а накопичений досвід хірургів дозволяє зробити дану операцію з найменшим ризиком. Прогноз в результаті проведення такого хірургічного втручання найсприятливіший.