Причини появи жировика,
Жировик - м'яке і нещільне жирове освіту під шкірою.
На проблему появи жировиків фахівці дивляться по-різному.
Офіційна медицина стверджує, що жировики відносяться до шкірних захворювань і представляють собою доброякісну пухлину, в зв'язку з чим фахівці рекомендують видаляти виникло новоутворення.
У той же час косметологічна практика вважає жировики косметичним дефектом, який може проявитися в жировій тканині будь-якої людини. При цьому розмір жировика становить від 1 до 3 см, він рухливий, але не завдає болю.
Тому в деяких частинах тіла поява жировика практично не приносить дискомфорту.
Причини появи жировика
Жировик, або по-науковому липома, в перекладі з грецького означає «жирова пухлина». Жировик зачіпає шкіру і жирову тканину, а значить, може проявитися практично в будь-якій частині тіла.
Голова, руки, ноги, груди, спина, живіт, і навіть обличчя схильні до утворення жировика.
Ультразвукова діагностика зможе підтвердити діагноз ліпоми, якщо у вас виникнуть підозри на цій рахунок.
На жаль, на сьогоднішній день не встановлені причини появи жировика.
У деяких випадках на освіту ліпоми впливає спадковість.
Можна лише припустити, що її освіту провокує збій в роботі сальних залоз і порушений обмін речовин на клітинному рівні. В такому випадку, для профілактики ліпом потрібно зробити акцент на здоровому харчуванні, віддаючи перевагу овочам і фруктам, і якісному очищенню шкіри, особливо жирної і проблемною.
{ad1}Іноді жировики можуть з'являтися внаслідок тривалого тиску на конкретну ділянку тіла.
Як позбутися жировика?
Методів боротьби з виниклою ліпомою може бути кілька. Почнемо з найшкідливіших.
Рецепти народної медицини, і вони ж - рецепти домашньої косметології підійдуть, коли жировик не представляє серйозної естетичного дефекту, не приносить відчуття важкого дискомфорту, а у вас є достатньо терпіння і часу для його видалення.
Якщо ж липома утворилася на обличчі, а народні рецепти не допомагають, фахівці можуть рекомендувати лазерне видалення жировика. Воно не залишає шрамів і плям, і в порівнянні з оперативним методом, є більш щадному і безболісним.
Самостійне видалення жировика методом розтину небезпечно, так як цей спосіб не гарантує результату, крім того, може спровокувати інфекційне зараження шкіри і подальше ускладнення.
Залежно від розміру і глибини залягання пухлини, можуть бути застосовні такі методи як підшкірні ін'єкції і хірургічне видалення жировик.
У першому випадку вколюють лікарський препарат, який розсмоктує підшкірне освіту. Результат такої процедури проявляється поступово (протягом декількох місяців).
У другому випадку пухлину видаляють під місцевим або загальним наркозом і через кілька днів пацієнт готовий до виписки.
Чи слід видаляти жировик?
Рухома пухлина м'якої консистенції, як правило, не доставляє дискомфорту. Але є кілька ситуацій, коли треба видаляти жировик. І робити це хірургічним шляхом.
Якщо жировик швидко розростається, заподіює біль або заважає роботі якихось органів, потрібно звернутися до лікарів. Фахівці встановлять серйозність проблеми, і підберуть відповідний вам метод лікування.