У вас шаруються нігті - що робити, як позбутися від проблеми?
Ідеальна, гладка і «сильна» нігтьова пластина - велика рідкість! Набагато частіше жінки задають собі питання, чому у них шаруються нігті. Що робити в такій ситуації? Чи можна вирішити проблему місцевими засобами або потрібно підключати важку артилерію, вносити коригування в щоденний раціон і звертатися за допомогою до дерматолога?
Звичайно, візит до косметолога або дерматолога зайвим в даній ситуації точно не назвеш! Раптом причиною патологічних змін нігтьової пластини є патогенний грибок - в такому випадку банальними ваннами справі не допоможеш, доведеться підключати сучасні антимикотические препарати. В інших випадках ви можете сміливо пробувати кошти, які ми вибрали і систематизували в даному матеріалі.
Ванночки для нігтів
Якщо у вас жахливо шаруються нігті, що робити ви не знаєте, і вже перепробували масу вітамінних комплексів, спробуйте регулярно робити ванночки для нігтів. Для профілактики їх рекомендують робити раз на тиждень, а для лікування - щодня протягом 10-14 днів. Ось найбільш популярні рецепти.
1. Ванночка з теплим оливковою олією. Беремо третину склянки олії, злегка його розігріваємо і додаємо в нього чайну ложку лимонного соку. На десять хвилин занурюємо нігті в розчин, після чого втираємо в них заздалегідь підготовлений лимонний сік. До речі, сік лимона заодно допоможе відбілити пожовклі нігтьові пластини.
2. Ванночка з чистотілом. Пару ложок подрібненої трави заливаємо окропом і даємо відвару настоятися протягом години. Перед процедурою додаємо у відвар пару ст. ложок морської солі і «приймаємо» ванночку десять хвилин.
3. Ванночка з йодом. Рецепт аналогічний тому, що описаний в першому пункті, ось тільки замість лимонного соку в масло додаємо кілька крапель (4-5) йоду.
4. Ванночка з подорожником. Підходить для тих, у кого дуже сильно шаруються нігті. Що робити, як приготувати розчин? З двох ст. ложок трави готуємо відвар подорожника, перед процедурою додаємо в нього п'ять крапель йоду. Опускаємо нігті в ванночку на 10 хвилин.
{ad1}Корекція раціону харчування
Косметичний дефект, якому присвячено цей матеріал, свідчить про нестачу в організмі поживних речовин. Чи не вистачає вітамінів і макроелементів, як наслідок - дуже шаруються нігті. Що робити? Пора змінити свої смакові пристрасті! На столі щодня повинні бути продукти, багаті кальцієм, магнієм, вітамінами групи В, жиророзчинних вітамінів А і Е.
Додайте в своє меню побільше молочних продуктів. Підійде будь-яке молоко (і незбиране, знежирене), сир і тверді сири, кисломолочні продукти. Щодня їжте страви з риби, яка містить не тільки кальцій, але і вітамін Д. Не забувайте про фруктових соках, мигдалі і фініках, інжир і овочах; регулярно їжте яйця і капусту.
Косметологи кажуть, що проблема розшарування нігтів рідко турбує тих, хто в тому або іншому вигляді (желе, холодець) споживає багато желатину.
Ще один мікроелемент, про зміст якого в раціоні ви повинні подбати - це йод. Ми вже згадували про нього в розділі, присвяченому ванночка, тепер прийшов час збільшити його вміст у продуктах харчування. Знову згадуємо про рибу, актуальні морепродукти, морська капуста і волоські горіхи.
вітамінні комплекси
Підвищити ефективність дієти допоможуть вітамінні препарати. Віддавайте перевагу комплексам, які містять підвищену кількість кальцію і вітамінів групи В. Додатково варто приймати Аевіт і Аскорутин, вітамін А в капсулах і масляному розчині і вітамін Е.
місцеве лікування
В цьому розділі поговоримо про засоби, які потрібно наносити на нігтьову пластину. Оливкова олія не втрачає своєї актуальності - воно багате вітамінами і поліненасиченими жирними кислотами і відмінно живить нігтьову тканину. Маслом слід рясно натерти нігті перед сном, після чого потрібно надіти бавовняні рукавички і залишити цілющий засіб на ніч.
Втирати в нігтьову пластину можна і ефірні масла (сандалове, евкаліптова, рожеве і т.д.), додавши кілька крапель в столову ложку базового масла. Відмінним ефект має кунжутне масло. Крім того, ви можете використовувати з тією ж метою сік чорної або червоної смородини, журавлини, столовий оцет, крем з вітамінами і макроелементами.
Не будемо забувати і про професійний догляд
Показано, якщо у вас шаруються нігті, лікування за допомогою «запечатування» нігтьової пластини. Популярний метод, який допоміг багатьом жінкам. Косметолог шліфує нігтьову пластину, після чого втирає в неї спеціальний живильний склад, який немов консервує нігтьову тканину, зберігаючись в ній протягом тривалого періоду часу. Подібний ефект можна отримати і в домашніх умовах - для цього слід щодня наносити на ніготь захисну емаль. Багатьом допоможе і лак для нігтів, що містить кальцій.
загальні рекомендації
Ні в якому разі не забувайте про те, що побутова хімія і рідини, що містять ацетон, лише посилюють вашу проблему. Постарайтеся менше контактувати з миючими та миючими засобами, користуйтеся рукавичками, а для зняття лаку купите розчин на масляній основі. Тільки при комплексному підході можна розраховувати на стійкий позитивний результат.