Сьогодні прилад вимірювання кисню в крові доступний кожному
Технічний прогрес, як все частіше зітхають медики, має і свій зворотний бік. Або - побічний ефект. Він полягає у величезній кількості захворювань, про які наші предки й гадки не мали. З одного боку, через малі знань і недостатнього обладнання для діагностики, з іншого - через відсутність і самих цих захворювань, і провокують їх чинників.
І якщо тонометр був потрібен ще гнівливим вікінгам і при зловживанні алкоголем римським патриціям, словом, не завадив би в давнину повсюдно, то проблеми з кров'ю - «перевага» виключно нашої, м'яко кажучи, цивілізованого життя. А тому прилад вимірювання кисню в крові в домашньому виконанні потрібно все частіше і частіше.
Список захворювань, до яких «в навантаження» додається гіпоксія, досить широка. І що найстрашніше - в ньому названі далеко не ексклюзивні діагнози, що зустрічаються по одному на мільйон пацієнтів. На жаль. А тому наука і промисловість своїми зусиллями зробили так, щоб контролювати кисень в крові можна було не тільки в умовах лікарняного стаціонару.
{ad1}Традиційна пульсоксиметрія як медичний моніторинг вже деякий час досить успішно сусідить з «молодшими», інноваційними технологіями, втіленими в прилади для індивідуальної діагностики в домашніх умовах. Придбати такий прилад зараз можна в будь-якому спеціалізованому магазині, вартість його цілком доступна, а розміри дозволяють без проблем носити з собою.
Всім амбулаторним хворим рекомендується використання такого приладу, тим більше, що точність показань сучасних пульсоксиметрів для приватного застосування нітрохи не нижче стаціонарних приладів, встановлених в діагностичних лабораторіях медичних центрів.
Прилади для індивідуального застосування розроблялися з урахуванням максимальної простоти у використанні. Головні правила, яких слід дотримуватися, допоможуть ефективно використовувати прилад і продовжити термін його служби:
- користуватися тільки при повному заряді батареї;
- після включення приладу дати йому кілька секунд на процедуру самотестування;
- закріплення на пальці датчика має бути досить надійним, але при цьому не занадто здавлювати палець;
- закріплювати датчик на пальцях, де пофарбовані нігті, неприпустимо, оскільки лак для нігтів спотворює точність результату вимірювання;
- час вимірювання може тривати від 5 секунд до 20, дані по пульсу і сатурації самі з'являться на дисплеї, коли вимірювання будуть приладом завершені;
- висока чутливість приладу до вібрації рук і тіла, а також яскравого світла може спотворювати точність показань, це необхідно враховувати при проведенні процедури вимірювання.