Що таке ізолят сироваткового протеїну, мета прийому
Ізольований сироватковий білок отримують шляхом іонного обміну і фільтрації молочної сироватки, призначеної для виробництва сиру. Це найчистіший протеїн, по-іншому ізолят сироваткового протеїну, що складається більш ніж на 89% з білка.
Види сироваткового протеїну
Нині доступні три основних види протеїну:
- Концентрат сироватки - один з дешевих розчинів білка, що містить в своєму складі жири, вуглеводи, протипоказаний для атлетів мають непереносимість лактози.
- Ізолят сироватки - високоочищена форма білка. Продукт за доступною ціною складається в основному з білка і з малим вмістом (не більше 10%) жирів і вуглеводів.
- Гідролізат сироватки - дорожчий протеїновий продукт, що складається в основному з молекул білка. Полурасщепленний сироватковий білок з оптимальною швидкістю засвоєння.
Особливості сироваткового протеїну
Розчин протеїн можна отримати з багатьох продуктів тваринного і рослинного походження, наприклад, птах, м'ясо, риба, яйце і ряд молочних продуктів. Але тільки в сироватці, призначеної для вироблення сиру, міститься таке кількості протеїну і амінокислот, що сприяють кращому збільшення м'язової маси. Іншими словами, ізолят сироваткового білка прискорює процес синтезу амінокислот, забезпечуючи організм всіма тими будівельними цеглинами, які беруть участь в побудові міцної і мускулистої м'язової маси.
Є чимало різних джерел білка, але кращий - ізолят сироваткового протеїну, що підтверджують всі культуристи і бодібілдери, які поважають спортивне харчування. Так, сироватковий білок наділений і антиоксидантними властивостями. Це найкращим чином позначається на імунітеті, а також на здоров'я організму.
{ad1}Вплив ізоляту білка
Популярність ізоляту серед культуристів обумовлена його здатністю пригнічувати катаболические реакції і стимулювати анаболічні. Продукт можна приймати, як до тренування, так і після її закінчення.
Ізолят сироваткового протеїну свідчать відгуки покупців, завдяки своїй хімічній чистоті (складається в основному з білка) не викликає побічних ефектів, таких як алергію, шкірні висипання. Його можуть приймати навіть страждають непереносимістю лактози. Останній факт вигідним чином відрізняє ізолят від концентрату, ціна якого нижче, але ступінь засвоєння у ізоляту істотно вище.
Основні переваги ізоляту білка:
- оптимальний вміст чистого білка;
- сприяє виробленню амінокислот;
- добре засвоюється;
- не утруднює травлення;
- стимулює імунну функцію;
- не провокує алергію;
- не має статевої приналежності (добре підходить, як для чоловіків, так і для жінок).
Ці переваги обумовлюють бажання придбати протеїн. До недоліків можна віднести підвищену вартість в порівнянні з концентратом. Іншим недоліком слід вважати відсутність декількох важливих елементів (на відміну від концентрату) в складі ізоляту, що пов'язано з надмірною фільтрацією, благотворно впливають на імунну систему.
Рейтинг кращих ізолятів сироваткового протеїну серед покупців:
- Platinum Hydrowhey;
- Dymatize ISO 100;
- Syntrax Nectar;
- VPX Zero Carb.
Як приймати ізолят?
Приймають ізолят всередину у вигляді коктейлів, змішуючи його з звичної для організму рідиною: соком, водою або молоком.
Індивідуальна схема, як приймати протеїн залежить від кінцевої мети культуриста. Безконтрольні порції рідкого ізоляту можуть мати негативний вплив безпосередньо на печінку і підшлункову залозу, і зрештою, принести шкоду всьому здоров'ю організму.
Добова доза для атлета, який бажає набрати м'язову масу за короткий термін і з додатком мінімальних зусиль, становить 1-1,5 грама на одиницю ваги.
Оптимально можна приймати протеїновий коктейль 4-6 разів на добу. Це краще зробити відразу після пробудження, через якийсь час після другого сніданку, до і після тренувань, безпосередньо перед сном. Не рекомендується перевищення добової норми 150 м
Ізолят сироваткового протеїну можна купити з метою збагачення загального стану здоров'я і підтримки імунної системи. Тоді добова норма може становити 25 м