Битва харчових добавок: гейнер або протеїн в боротьбі за стрункість і красу
06.02.2018 0

Битва харчових добавок: гейнер або протеїн в боротьбі за стрункість і красу

Спортивне харчування
В закладки


gejner ili proteinЗнайти гарну, струнку фігуру не складно - кажуть тренера, - досить лише піти займатися в спортзал. Але немає межі досконалості: з часом вже не хочеться просто стрункої фігури, а хочеться красиво промальовані рельєф м'язів. Щоб цього домогтися, мало вправлятися в спортзалі, адже важливу роль в цьому відіграє харчування. І тут вступають в гру спортивні добавки: гейнер або протеїн - ось який вибір встає між кожним, хто тільки починає свій шлях в світі спорту. Насправді розібратися не складно, адже це два різні продукти з абсолютно не схожими властивостями.

Відмінні риси харчових добавок

Перш, ніж почати вибирати, що краще гейнер або протеїн, важливо переконатися в тому, що метою є саме набір м'язової маси. Тому що в іншому випадку відповідь одна - для схуднення приймають тільки протеїн. Також не варто вірити стереотипам, що будь-який спортивний харчування - це хімія, за допомогою якої м'язи виростуть, немов на дріжджах, і ви вже через тиждень здивуєте всіх своїх знайомих приголомшливою фігурою. Ні, і протеїн, і гейнер - це спортивні добавками, які є концентратами, витяжками з натуральних і звичних продуктів необхідних речовин, засвоюваність яких вище.

Що таке гейнер

Простими словами, гейнер вдає із себе суміш білків і вуглеводів в різному процентному співвідношенні. Воно може бути як рівним, так і може досягати 30-80% на користь вуглеводів. Чим гейнер відрізняється від протеїну, так це тим, що він вміщує в собі велику кількість вуглеводів. Хоча найкраще використовувати ті продукти, в яких співвідношення приблизно 45% до 45%. Також до складу гейнера нерідко входять жири, амінокислоти, вітаміни та інші мікроелементи. Відновлення та енергія - головні завдання гейнера. В цілому, засіб виконує такі функції:

  • відновлює запаси глікогену;
  • сприяє набору маси;
  • коригує раціон при нестачі поживних речовин;
  • забезпечує енергією.

По суті, до допомоги гейнера вдаються в окремих випадках, оскільки набрати потрібну кількість вуглеводів за допомогою звичайного раціону не так-то складно. Найчастіше гейнер використовується для того, щоб відновити енергію після тренування і закрити виникає "білково-вуглеводне вікно". Вуглеводи в цей час розщеплюються і забезпечують енергією м'язи, яка їм необхідна для того, щоб відбудуватися "цеглинками" з амінокислот. Недоліком гейнера є те, що при неправильній його дозуванні надлишок вуглеводів може перетворитися в жирові відкладення.

{ad1}

Що таке протеїн

Перекладаючи з англійської, слово "протеїн" означає білок. У складі даного продукту зазвичай міститься від 50 до 95% чистого білка. Його добувають з коров'ячого молока, сиру, сиру, сої, яйця. Різниця гейнера і протеїну особливо помітна в тому випадку, якщо людині не вистачає саме будівельних матеріалів для своїх м'язів. Адже саме білок найчастіше складно вжити за допомогою звичного раціону в досить кількості. У цьому випадку на допомогу приходить білковий порошок, який і допомагає уповільнити процеси катаболізму. Властивості протеїну такі:

  • прискорює анаболізм;
  • полегшує набір м'язової маси;
  • дарує відчуття ситості;
  • приносить в організм незамінні амінокислоти.

Таким чином, протеїн здатний впоратися з тими завданнями, коли людина часто пропускає прийоми їжі, знаходиться на стадії "сушки", худне або намагається набрати м'язову масу без втрати рельєфності. Білковий порошок нерідко використовується в протеїнових дієтах, бо дає змогу без значної шкоди для фігури скинути зайві кілограми і швидко знайти стрункість. В цьому плані відміну гейнера і протеїну особливо помітно: вони виконують одно протилежні функції.

Що і коли приймати

Але є у цих двох спортивних добавок і спільне завдання: набір м'язової маси. Гейнери рекомендуються до вживання тим, хто вперто не може набрати вагу, окреслити помітний рельєф. Адже для збільшення м'язів мало білка, їм ще для цього потрібна і енергія. Таким чином, гейнер стане справжнім порятунком для ектоморфов (надмірно худорлявий тип тіла), а також людей з швидким метаболізмом, підлітків та осіб, що ведуть насичений спортивний спосіб життя.

Якщо ви, навпаки, схильні до повноти або споживаєте достатню кількість вуглеводів, значить вам варто вживати тільки протеїн. Він цілком впоратися з поставленими перед ним завданнями, будь то схуднення або набір маси. При цьому, спочатку варто використовувати бистроусвояемие білки, а згодом перейти на казеїн - білок, який тривалий час буде радувати організм амінокислотами. Причому, важливо розуміти, що гейнер навіть з рівним процентним співвідношенням білка і вуглеводів не дасть організму потрібної кількості будівельного матеріалу, тому повністю від протеїну відмовлятися не можна в будь-якому випадку.

Професійні спортсмени самостійно поєднують гейнер і протеїн. Для них різниця між протеїном і гейнером вкрай значна, адже вони ретельно прораховують кожен грам їжі, яку вживають. Однак для тих, хто просто прагне до красивої фігури це не обов'язково. Протеїн рекомендований до вживання всіма бажаючими, в той час як гейнери радять приймати тільки в окремих, вищеописаних, випадках. Часом домогтися красивою, стрункою фігури можна і без використання спортивних добавок - краще переглянути своє харчування, ніж придбати неякісну і марну добавку.

Комментарии (0)
Додати коментар
Використання протеїнових коктейлів для набору ваги
Незважаючи на проблему з великою вагою, велика кількість людей зустрічаються з такою проблемою, як його недобір. Вона не мало не краще, ніж проблема з перевищенням ваги.
Фігура мрії: як робити антицелюлітний масаж з максимальною користю
У будь-якому віці жінка мріє виглядати привабливо і сексуально, тому всіляко намагається підтримувати себе у формі. Однак стрункість, найчастіше, є не кінцевою метою,
Фітнес - шлях до красивої фігури.
Фітнес - це різновид фізичних вправ, які сприяють підвищенню м'язової маси, здоров'ю, а також красивою і підтягнутою фігурі.
Чи можна їсти після тренування, які продукти підійдуть для перекусу
Здоровий спосіб життя сьогодні стає доброю тенденцією. Багато займається спортом для підтримки тонусу м'язів в нормі, хтось намагається скинути вагу, а хтось наростити
Як стати худий і не набрати вагу знову?
Зайва вага заважає жити, з'являються комплекси по відношенню до своєї фігури, стає важко ходити, дихати, рухатися. В першу чергу, зайва вага дає велике навантаження на