Мікроструми для особи: показання, протипоказання, принцип методу
Ви все ще вірите в те, що існують методики, здатні повернути час назад і зупинити неминучі процеси старіння? Бажаєте виглядати в сто років точно так же, як герої останнього фільму Ендрю Никкола «Час»? Тоді приготуйтеся повірити в ще одну модну методику омолодження за допомогою електричного струму - мікроструми для особи!
Електричні струми використовуються в медицині давно, практично, з моменту винаходу самого електрики. Методик електротерапії безліч - змінюючи різні параметри електричного струму, лікарі і виробники медичної апаратури винаходять все нові і нові процедури. Вплив електричними струмами високої напруги і малої сили іменується дарсонвалізацією, а імпульсні струми вкрай малого напруги отримали назву мікроструми.
принцип методу
Взагалі, мікрострумова терапія включає в себе два напрямки - MENS і TENS. Перша методика впливає на нервово-м'язові структури і тому отримала назву мікрострумової нервово-м'язової стимуляції. Друга діє, головним чином, на нервову тканину, а тому іменується чрескожной електростимуляцією нервів. Загальним ефектом для цих процедур є знеболювання, а боротьба з больовим синдромом, фактично, є основним показанням для мікрострумової терапії.
MENS характеризується більш комплексним дією на організм, що дозволяє добитися не тільки знеболюючого ефекту, а й ефекту стимуляції регенеративних процесів в шкірі (синтезу глікозаміногліканів і волокон міжклітинної матриксу). Насправді невідомо, чи дійсно процедура мікроструми володіє подібним ефектом, але косметологи рішуче запевняють, що все саме так і відбувається, а тому позиціонують методику як ефективний засіб для боротьби з ознаками старіння.
показання
У яких випадках застосовуються мікроструми в косметології? Рекламні буклети стверджують, що дана процедура, особливо в поєднанні з іншими косметологічними методиками, ефективно протистоїть таким віковим змінам, як зморшки і шкірні складки, зниження тургору і дегідратація шкіри, провисання м'яких тканин, куточків очей і рота, поява інших ознак гравітаційного старіння шкіри. Також можна призначати мікроструми (відгуки) при наявності гіперпігментації, при вугрової хвороби і постакне, при порушенні роботи сальних залоз (себорея), а також під час реабілітації після пластичних операцій.
{ad1}Дану методику можна використовувати не тільки на обличчі, а й на тілі. Мікроструми (див. Відео) дозволяють усунути провисання шкіри в області живота і сідниць (ось це свідчення, як і наступні, викликає лише скептичну посмішку). Показанням для процедури є опущення грудей, рубцеві зміни і розтяжки, всім жінкам буде приємно дізнатися, що допомагають (напевно, як сто й двадцять шість інших неймовірно ефективних методик) мікроструми і при целюліті. А використання процедури в зоні росту волосся дозволяє боротися з облисінням.
За рахунок чого досягається подібний ефект, більшість клінік естетичної медицини в цій же самій рекламі замовчує, що змушує засумніватися і в ефективності процедури, і в кваліфікації фахівців, які будуть її проводити. Тому, інформаційно-освітню частину роботи ми візьмемо на себе!
Що роблять зі шкірою мікроструми для особи? Точніше, що вони роблять з клітинними структурами? Під дією електричного струму відбуваються такі події - все клітинні мембрани мають певну різницею електричного заряду на внутрішній і зовнішній поверхні. Ця різниця отримала назву потенціалу спокою, вона дуже важлива для всіх живих організмів (в тому числі і для одноклітинних).
Під дією мікрострумів (та й взагалі під дією будь-якого струму) відбувається зміна величини цього потенціалу, що запускає в клітці цілий ряд біохімічних процесів. Головним ефектом можна вважати синтез АТФ, який після впливу мікрострумами посилюється в шість разів, а це тягне за собою і інші зрушення в «кращу сторону».
Мікроструми в косметології. Відгуки
Спектр показань неймовірно широкий, про це ми написали в попередньому розділі. Однак, не варто сліпо вірити всім обіцянкам. Думки про мікрострумами зустрічаються діаметрально протилежні навіть серед косметологів - одні пишуть, що запустити внутрішньоклітинні процеси без мікрострумів просто неможливо, інші кажуть, що велика частина пацієнтів (клієнтів) не в силах дочекатися позитивного результату, бо чекати його доводиться досить довго.
Мікроструми. Протипоказання
Всі фізіотерапевтичні процедури, будь-яка електротерапія, в тому числі і мікрострумова терапія, протипоказана при наявності в організмі злоякісних новоутворень. Чи не рекомендовані фізіопроцедури і при хворобах системи гемостазу, при ураженнях шкіри інфекційної природи. Специфічними протипоказаннями для використання мікрострумів є наявність кардіостимулятора і медичних імплантатів. Не можна призначати процедуру хворим на епілепсію.
Чи можна використовувати мікроструми в домашніх умовах? Безумовно! Для цього навіть не доведеться майструвати хитромудрий прилад своїми руками, бо його можна замовити в багатьох спеціалізованих магазинах. Однак, перш ніж приступити до самолікування, вивчіть всі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем або хоча б уважно вивчіть інструкцію по застосуванню приладу.